Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Příspěvek od Cheetah007 »

Takže hlásím stejný problém jako předemnou uživatel jirin,je to dobrý,rychlý a relativně pohodlný způsob jak si u zařízení u kterých to MS oficiálně nedovolí,nahrát kompletní českou či jinou lokalizaci pokud není v samotném přístroji ale právě funkční to tedy není...

Pokud budete postupovat dle článku na XDA zde: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1240455" onclick="window.open(this.href);return false; češtinu v přístroji mít budete ovšem s několika bugy.¨
1.Nelze vstoupit do nastavení Wi-Fi
2.Po kliknutí na "dlaždici" s ikonkou sluchátka a názvem operátora vás to za chvíli hodí zpět na hs metra...takže můžete zapomenout na vytáčení neznámých kontaktů za pomoci číselníku a další....
3.Pod dlaždicí lidé číhá další problém kontakty ze SIM se mi zobrazily jen po přihlášení k windows live účtu ale to má takto asi být a teď po loginu je vše v pořádku stejně jako uskutečnování hovorů takže chyby jsou jen viz 1 a 2.
Možná toho bude víc ale zatím nemám čas telefon zkoumat do podrobna a tohle jsou věci které poměrně potřebuji....po přepnutí na už. rozhraní do jazyka EN či jiného které tam byly vše chodí jak má a HR na výše zmíněné nepomáhá....čeština tam sice zůstane ale s chybami.
Je možné že to zapříčinilo nahrání CABu který neměl číselné označení s mojí/poslední verzí OS tedy 7740 a nebo je možné že se mají nahrát všechny tři tedy tyto:

http://download.windowsupdate.com/msdow ... 6edaa7.cab" onclick="window.open(this.href);return false;
http://download.windowsupdate.com/msdow ... 8c5d91.cab" onclick="window.open(this.href);return false;
http://download.windowsupdate.com/msdow ... e94db4.cab" onclick="window.open(this.href);return false;][/code]

Zcela dobrovolně se tedy pasuji do role pokusného králíka a zkusím je přes WP7-Update-Cab-Sender.zip do telefonu "poslat" a nechat celý proces doběhnout až do konce....něco mi říká že jsem návod nepochopil (en celkem rozumím ale tady bylo pár věcí které jsem opoměl a nepřekládal jsem to) a postupoval špatně,dám vědět!
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Příspěvek od htcjirka »

Hlavne se drz souboru na svoji verzi tj. 7740..
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Příspěvek od Cheetah007 »

Jasně já to v těch popiscích ale nanašel (je top braný jako od verze do verze a tomu by odpovídal ten první CAB....jenže pak je to co jsem psal).....nakonec jsem to udělal tak že jsem zkrátka nahrál všechny tři a funkce které předtím nešly tedy wifi nastavení,telefon jsou v pohodě vše šlape jak má a pokud časem přece jen přijdu na nějakou chybku napíši stejně tak doufám učinní i ostatní až na jednoho pisatele kterému tak nějak nemohu přijít na jméno!

Já tedy postupoval takto:

Do složky s WP7-Update-Cab-Sender jsem nahrál nejdříve
diff-7.0.7403.0-7.10.7661.8-armv7-retail-microsoft.lang_0405.pks_5e83aafa4500ea28e763b6ad351a385308e94db4
poté
nechal proběhnout nahrávání a restart až se objevilo done.
Pak jsem cab smazal,přihrál tento:
diff-7.10.7661.8-7.10.7712.60-armv7-retail-microsoft.lang_0405.pks_8f7d684a08a7cf2e716e49a679b111c6d88c5d91
opět ten samý postup a pak tenhle:
diff-7.10.7712.60-7.10.7720.68-armv7-retail-microsoft.lang_0405.pks_86b3c0f106eccc93beb83db4aeac93a3076edaa7

Poslední jsem nahrál pro jistotu i když se po nahrání druhého objevilo že updated to 7740 is sucedfull nebo co to psalo.
Dělal jsem to takhle polopaticky s příkazovou řádkou už jsem dlouho nepracoval a hlavně vždy mějte ve složce s Cab-Senderem jen jeden CAB!! pokud tam budou všechny najednou hodí to chybu nebo že nebyly nalezeny žádné soubory k updatování (v en pochopitelně)
matuma
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 07, 2011 17:19
Zařízení: Omnia 7

Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Příspěvek od matuma »

Do prvního postu jsem pro jistotu doplnil návod. Netušil jsem, že se to bude řešit tady, tak jsem tam původně nepsal nic konkrétního k postupu...
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Příspěvek od Radek Hulán »

Zkusil jsem instalaci těch českých CAB na HTC HD2 a funguje tam úplně všechno a česky :) I foťák, jeho nastavení, a zde zmiňovaná Wifi - vypadá to, že mám další WP7.5 telefon :)

Obrázek
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Příspěvek od Martin Suchan »

Tak hlasim uspech i u me:
  • - Vychozi stav - HTC HD7 nebrandovane, aktualni verze 7740 + tethering update, zadne hacky, jen oficialni dev unlock
    - Stahnul jsem Cab sender zde: http://forum.xda-developers.com/attachm ... 1322832450" onclick="window.open(this.href);return false;
    - Stahnul jsem aktualni soubor s cestinou zde: http://download.windowsupdate.com/msdow ... 914de3.cab" onclick="window.open(this.href);return false;
    - Pripojim telefon, vypnu Zune
    - Rozbalim Cab sender do slozky v rootu: C:\WP7-Update-Cab-Sender (z nejakeho duvodu mi to z Plochy nefungovalo)
    - Do te slozky zkopiruju ten cab s cestinou
    - Nainstaluju tu vec ve slozce "if needed install this tool"
    - Normalne spustim "WP7 Update Cab Sender.bat"
    - Dam S - do mobilu se nahraje soubor s cestinou, automaticky restart, probiha instalace, dalsi restart, dam PIN, 5 minut celkem
    - V menu s jazyky je nyni cestina, vyberu, dam restart a je to :)
Akorat mam problem s tim fotakem, bez interop unlocku tam nove nastaveni nedostanu... ale je pravda, ze ve vychozim stavu tam neni nic extra spatne, takze zatim s tim zkusim vydrzet. Kdybyste nekdo vedel, jak na to, tak to sem nahodte, dik :)

Jeste dotaz, neexistuje podobny cab i s ceskym slovnikem, jak byl v Mango beta 1? :)
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Příspěvek od kalmia »

Mám také problém s foťákem.

Matuma píše: ...Pokud by se někomu stalo, že má rozhozené nastavení foťáku (pouze Omnia 7 pravděpodobně) i po doplnění camerasettings ... xml, tak si v příloze stáhněte mnou přeložený soubor, který by to měl napravit...
Soubor: camerasettingsmanifest.0405.zip

Můžu poprosit o návod, co konkrétně mám s tím souborem udělat?. Telefon odemčený mám. Děkuji.
jirin
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv lis 24, 2011 20:07
Zařízení: HTC 7 PRO

Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Příspěvek od jirin »

Cheetah007 píše:Jasně já to v těch popiscích ale nanašel (je top braný jako od verze do verze a tomu by odpovídal ten první CAB....jenže pak je to co jsem psal).....nakonec jsem to udělal tak že jsem zkrátka nahrál všechny tři a funkce které předtím nešly tedy wifi nastavení,telefon jsou v pohodě vše šlape jak má a pokud časem přece jen přijdu na nějakou chybku napíši stejně tak doufám učinní i ostatní až na jednoho pisatele kterému tak nějak nemohu přijít na jméno!

Já tedy postupoval takto:

Do složky s WP7-Update-Cab-Sender jsem nahrál nejdříve
diff-7.0.7403.0-7.10.7661.8-armv7-retail-microsoft.lang_0405.pks_5e83aafa4500ea28e763b6ad351a385308e94db4
poté
nechal proběhnout nahrávání a restart až se objevilo done.
Pak jsem cab smazal,přihrál tento:
diff-7.10.7661.8-7.10.7712.60-armv7-retail-microsoft.lang_0405.pks_8f7d684a08a7cf2e716e49a679b111c6d88c5d91
opět ten samý postup a pak tenhle:
diff-7.10.7712.60-7.10.7720.68-armv7-retail-microsoft.lang_0405.pks_86b3c0f106eccc93beb83db4aeac93a3076edaa7

Poslední jsem nahrál pro jistotu i když se po nahrání druhého objevilo že updated to 7740 is sucedfull nebo co to psalo.
Dělal jsem to takhle polopaticky s příkazovou řádkou už jsem dlouho nepracoval a hlavně vždy mějte ve složce s Cab-Senderem jen jeden CAB!! pokud tam budou všechny najednou hodí to chybu nebo že nebyly nalezeny žádné soubory k updatování (v en pochopitelně)
dík je to supr, HTC 7 Pro po instalaci zbylých dvou .cab souborů taky bez předchozích chyb, vypadá to nadějně.
ThePXL
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte zář 27, 2011 21:42
Zařízení: HTC 7 Trophy s příchutí Manga
Bydliště: HK

Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Příspěvek od ThePXL »

Dobrý den, extrahoval jsem ty soubory na C:\WP7-Update-Cab-Sender + k nim diff-7.0.7403.0-7.10.7720.68-armv7-retail-microsoft.lang_0405.pks_90e6a5194056f1ddd295ad00a33b15395b914de3.cab. Nainstaloval jsem potřebný .exe ze složky if needed install this tool a spustil WP7 Update Cab Sender.bat
Bohužel mi to vždycky napíše jen tohle, ale nic se nestane. VIZ - http://dl.dropbox.com/u/4939959/wp7.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
matuma
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 07, 2011 17:19
Zařízení: Omnia 7

Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Příspěvek od matuma »

Můžu poprosit o návod, co konkrétně mám s tím souborem udělat?. Telefon odemčený mám. Děkuji.
A zkoušel jsi to normálně opravit, podle postupu tady na fóru?
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Příspěvek od Martin Suchan »

ThePXL píše:Dobrý den, extrahoval jsem ty soubory na C:\WP7-Update-Cab-Sender + k nim diff-7.0.7403.0-7.10.7720.68-armv7-retail-microsoft.lang_0405.pks_90e6a5194056f1ddd295ad00a33b15395b914de3.cab. Nainstaloval jsem potřebný .exe ze složky if needed install this tool a spustil WP7 Update Cab Sender.bat
Bohužel mi to vždycky napíše jen tohle, ale nic se nestane. VIZ - http://dl.dropbox.com/u/4939959/wp7.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
Musis ten CAB nahrat jako jeden soubor do te slozky s tim senderem a po spusteni appky zmacknout S a ne L - podle meho navodu by to nemelo delat problem (predpokladam, ze mas telefon aktualizovany na nejnovejsi verzi)
Jinak nejsem si jisty, ale asi to bude fungovat jen na Windows 7 a Vista - podle tveho Exploreru soudim, ze mas XPcka, nebo jeste neco starsiho?
ThePXL
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte zář 27, 2011 21:42
Zařízení: HTC 7 Trophy s příchutí Manga
Bydliště: HK

Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Příspěvek od ThePXL »

:D mam xp ;) a ten soubor mam v jedné složce s tím senderem. Zítra to zkusim na notebooku. Asi bude chyba v těch xp.
Uživatelský avatar
Desmo
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte zář 27, 2011 12:38
Zařízení: Samsung galaxy note

Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Příspěvek od Desmo »

blbej dotaz, ale muj :-D rozbehnul tu nekdo cestinu na HTC 7 PRO ??? :)
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Příspěvek od Cheetah007 »

Task pěknou chvíli již foun s lokalizací nahranou viz. můj předchozí příspěvek trápém a žádné chyby když nepočítám nastavení fotoaparátu jsem nenalezl a vše běhá jak má tedy na 1+
Nemožnost nastavovat foto mi nevadí,pokud dočasně přepnete na EN kde je to o.k zjistíte že od HTC je vše jak má být tedy tak jak by to nastavila většina běžných uživatelů používající režim Auto vč. max. kvality,rozličšení 5mpx a videa Doporucuji po nahrani cestiny docasne prepnout na EN a zejmena u videokamery zmenit rozliseni z VGA 640x480 na HD720p720p a uložit volbou save setting jinak to po vypnutí či restartování telefonu naběhne na default,pokud by to někomu chybělo (bez unlock to zatím nejde) může zkusit na mplace najít k defaultní fotoaplikaci nějako alternativu,mě osobně to ale takto plně vyhovuje.

EDIT:
:arrow: Desmo
podle toho co píší na XDA by to mělo fungovat na Mango 7.5 na kterémkoliv zařízení co jej má,Samsung,HTC,Dell a další takže buď první,zkus to a pak informuj ostatní... :wink:
Uživatelský avatar
Desmo
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte zář 27, 2011 12:38
Zařízení: Samsung galaxy note

Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Příspěvek od Desmo »

Cheetah007>

můžes mi sem hodit link na ten CAB ... ten co jsem vyzkoušel tak nefunguje a má bejt pro v 7740 :-))
jirin
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv lis 24, 2011 20:07
Zařízení: HTC 7 PRO

Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Příspěvek od jirin »

Desmo píše:blbej dotaz, ale muj :-D rozbehnul tu nekdo cestinu na HTC 7 PRO ??? :)
funguje, podle návodu Cheetaha007. Osobně nainstalováno a vyzkoušeno.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Příspěvek od Cheetah007 »

Desmo píše:Cheetah007>

můžes mi sem hodit link na ten CAB ... ten co jsem vyzkoušel tak nefunguje a má bejt pro v 7740 :-))
Zkus to jak jsem psal postupně nahrát všechny tři
Uživatelský avatar
Desmo
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte zář 27, 2011 12:38
Zařízení: Samsung galaxy note

Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Příspěvek od Desmo »

Cheetah007>

to jsem teď zkusil a bezúspěšně

E: mám XP, ale s founem se to normálně spojí

a mám posledni verzi OS :-))
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Příspěvek od Cheetah007 »

tak to fakt netuším...počkej na rekci majitel 7pro a taky sem napiš jakou verzi rom tam máš...stáhnul jsi vše co ti zune jako aktualizace nabízí? já ano a povedlo se stejně tak to chodí tvému kolegovi se stejným přístrojem...opravdu nevím,rád bych pomohl.
jirin
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv lis 24, 2011 20:07
Zařízení: HTC 7 PRO

Instalace české lokalizace přímo do WP7.5 (Mango)

Příspěvek od jirin »

Mám Widle 7 64bit a telefon aktualizovanej ze Zune co to jde, tzn. pokud ho připojíš tak už ti Zune žádné nenabídne. Nainstaluješ si do počítače Cab sender, postahuješ ty tři .cab soubory a po jednom vždy ve složce s senderem a zadáním S v programu nahraješ do telefonu. Šlo mi to opravdu uplně bez problémů, žádný peklo jako s Chevronem, kde se mi telefon nepovedlo ani odemknout.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů