2GB vnitřní paměti? Co takhle třeba 8GB? Nestačí?

Diskuze o zajímavém zařízení Dell Streak
Odpovědět
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

2GB vnitřní paměti? Co takhle třeba 8GB? Nestačí?

Příspěvek od quick »

Byl jsem nucen svého Streaka otevřít z důvodu problémů s GPS, a co nevidím?
Pod zadním krytem, směrem dolu od slotu na SIM a TF je další slot na TF s kartou (uživatelsky nepřístupný)
Jelikož jsem z něj vyjmul 2GB TF karu, bez jakéhokoli jiného označení, bylo mi jasné, že držím streaka za koule :twisted:
Jelikož je karta vytažená z linuxového stroje, windows samozřejmě nenašel nic, co by pro něj bylo čitelné. A protože jsem i Linuxu "znalý" uživatel, zjistil jsem následující. Karta obsahuje Extended partition, na které jsou vytvořeny dvě logické Patitions s filesystémem Ext3 - 244MB a druhá do zbytku kapacity. Proč nejsou obě Primary jsem nezkoumal. Nezkoumal jsem ani jejich obsah, ale z velikostí mi vyplynulo (následně jsem se o tom přesvědčil) že první 244MB velká partition obsahuje samotný systémový flash Streaka, druhá obsahuje uživatelské změny a nainstalovaný SW.
Bez této karty tedy Streak není schopen chodu. Naskočí pouze Recovery, který je naflashovaný v systémové flash paměti.
Z toho vyplývá, že pokud někdo dostane jako já nápad kartu vyměnit za větší, tak platí čím rychlejší, tím lepší. Já použil class6.
Budeme potřebovat nějaký program na handlování s partitions na kartě a případně klonovací software.
Já šel cestou vytvoření Extended partition na nové 8GB kartě a vytvoření dvou Logical partitions Ext3 v rámci Extended, jako na originále. Primární jsem nezkoušel, ale je možné, že by to mohlo také fungovat. První Logical jsem udělal 250MB a druhou přes zbytek karty.
Pak už jen stačí kartu zasunout na místo, Streaka zavřít a naflashovat novou ROM dle výběru. Já použil opět originální 2.2.2.
Start systému se lehce zpomalil, nevím jestli kvůli velikosti karty, nebo kvůli její rychlosti. Class6 snad není nic pomalého a původní není popsaná a ani jsem ji netestoval. Možná to ještě udělám...

Pokud se chcete vyhnout handlování s Partitions a nechcete následně flashovat novou ROM, můžete vyzkoušet nějaký klonovací soft a obraz disku (původní 2GB karty) přepsat na kartu novou, větší. Já touto cestou nešel, protože mi klonovací soft zahlásil chybu filesystému původní karty a dál jsem to neřešil.

Tato úprava je nutností pro všechny Geeky a Geekettes a vhodná pro náročnější uživatele. Už nikdy nebudete muset řešit nějaké přesunování nainstalovaných apps. na paměťovou kartu a bát se ubývajícího místa ve vnitřní paměti.

Na případné dotazy rád odpovím, zde v tomto tématu.
Pokud někdo implementujete jinou velikost karty, dejte nám tady vědět...

Hodně štěstí při upgrade vašich milášků... :)
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

2GB vnitřní paměti? Co takhle třeba 8GB? Stačí?

Příspěvek od Cleric »

Pro ty co nevědí jak dovnitř, zde návod na rozebrání http://www.youtube.com/watch?v=vxcib-ri ... r_embedded" onclick="window.open(this.href);return false; jen je čínštině nebo v něčem podobném :tlem:

Proč jen 8GB zvolil bych rovnou 32 GB :tlem:
Co se týče Class tam bych volil Class 10 jen pro jistotu.
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

2GB vnitřní paměti? Co takhle třeba 8GB? Stačí?

Příspěvek od quick »

Tady taky ještě něco k otázce rozebrání: http://www.ifixit.com/Teardown/Dell-Str ... own/3512/1" onclick="window.open(this.href);return false;

Proč 8GB? Protože jsem ji měl... :-)

V nadpisu článku jsem to nechal jako otevřenou věc a na závěr jsem požádal všechny, kdo se do toho pustí, aby dali vědět jakou kartu použili...
maro2004
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 11, 2011 19:54
Zařízení: dell streak

2GB vnitřní paměti? Co takhle třeba 8GB? Stačí?

Příspěvek od maro2004 »

Ahoj
Prosím Tě, kde jsi vzal originální 2.2.2 ?
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

2GB vnitřní paměti? Co takhle třeba 8GB? Stačí?

Příspěvek od Pipa »

- origo aktualizace se sama nabízí
- pokud z různých důvodů ne, tak je ke stažení na XDA, Modacu a nejspíš i tady na fóru bude odkaz
- pokud by jsi nepohledal napiš mi SZ já to někam šoupnu
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

2GB vnitřní paměti? Co takhle třeba 8GB? Stačí?

Příspěvek od quick »

Stačí trošku zagooglovat. Jinak samozřejmě taky, pokud bude zapotřebí, můžu cokoli nasdílet... :wink:
firerklauke
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 26, 2011 12:57
Zařízení: dell streak mini 5

2GB vnitřní paměti? Co takhle třeba 8GB? Stačí?

Příspěvek od firerklauke »

Já jsem takto použil 4GB (starý a pomalý SanDisk), ale protože originální karta byla poškozená - při staru se objevilo logo DELL a tak pořád dokola (filesystem byl poškozen jako i rozdělení oddílů a karta vykazovala R/W chyby) a jediné co jsem o ní zjistil bylo, že obsahovala dva oddíly a z toho jeden asi ext3 vyrobil jsem na nové dva primární oddíly první o velikosti 512MB a drubý do zbytku kapacity, oba ext3. Pak už stačilo jen vše smontovat a pomocí recovery nahrát systém. Start se zpomalil a i system se mi zdá o trošku pomalejší, ale za to bude moc stará a pomalá karta(jinou jsem na pokusy nenašel)
hhitmen
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: úte čer 13, 2006 14:01
Zařízení: Dell Streak
Bydliště: Kyjov

2GB vnitřní paměti? Co takhle třeba 8GB? Stačí?

Příspěvek od hhitmen »

ta zakladni co tam je nemate paru jak rychla je? v prvnim prispevku jsem cetl, ze je nepopsana tak jestli nekdo nedelal testy :)
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

2GB vnitřní paměti? Co takhle třeba 8GB? Stačí?

Příspěvek od quick »

Tak teď jsem to zkoušel a:

Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 6.71 MByte/s
Reading speed: 13.7 MByte/s
H2testw v1.4

To zhruba odpovídá kartě Class 6...
Odpovědět

Zpět na „Dell Streak“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti