Poklepání a vibrace

Diskuze věnovaná telefonům společnosti Samsung s operačním systémem Windows Phone
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Wed Sep 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Location: Ostrava
Contact:

Poklepání a vibrace

Post by elka_cz »

Když lehce ťuknu do Omnia 7, celá zabrní. Jakoby uvnitř byla nějaká pružina. Dělá to všem?
User avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1145
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Location: Frýdlant

Poklepání a vibrace

Post by jacek »

Ano,dělá mně to také, takže můžeš být v klidu :wink:
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Wed Sep 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Location: Ostrava
Contact:

Poklepání a vibrace

Post by elka_cz »

A dělá to i při doteku na kapacitní tlačítka. Akorát nechápu, co to je. No nic, pokud to dělá více lidem, budu klidný :)

Mimochodem, taky se ti stává, že často omylem zavadíš o hledání? Není nějaký hack, který by to tlačítko vypnul?
User avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1145
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Location: Frýdlant

Poklepání a vibrace

Post by jacek »

Stává, stává....vždy si řeknu, kterej blb to takto vymyslel. O žádném hacku bohužel nevím..
Vrnění při doteku senzorových tlačítek způsobuje vibrační motorek(má dedukce)=zpětná vazba dotyku, zbytek zřejmě ,,napružení" founu a záda jsou z plechu, takže tlumení není žádná sláva..
User avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 210
Joined: Fri May 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Poklepání a vibrace

Post by Fixie »

Slavné kapacitní tlačítka jsou největší zlo tohoto telefonu !!!!
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Posts: 845
Joined: Wed Jan 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Location: Ústí nad Labem

Poklepání a vibrace

Post by Vlasta W. »

Dotyková tlačítka mají zpětnou vazbu, tlf zavibruje. Vážně někoho napadlo nad tím přemýšlet? :-D
User avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 210
Joined: Fri May 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Poklepání a vibrace

Post by Fixie »

pokaždé když ucítím ty vibrace tak se mi zvedá žluč :) bohužel 80% těch vibrací je nechtěných
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Wed Sep 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Location: Ostrava
Contact:

Poklepání a vibrace

Post by elka_cz »

Jenže je divné, že "zavibruje", i když poklepu na zadní stranu telefonu, nebo když ho položím na stůl.
User avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1145
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Location: Frýdlant

Poklepání a vibrace

Post by jacek »

Pokud myslíš klasické vibrace, tak to se mi neděje. Pokud poklepu na tlf., tak jako ty, tak nic, jen drobné vibrace způsobené materiálem, nic dramatického. Jinak, pokud uděláš s tlf. cokoli a on zavibruje, tak je asi něco špatně.
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Wed Sep 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Location: Ostrava
Contact:

Poklepání a vibrace

Post by elka_cz »

Teď jsem testem zjistil, že senzorové tlačítko pro vyhledávání má posunutou dotekovou plochu zhruba ve středu mezi tlačítkem Home a tou lupou. To je na zabití. To mám reklamovat hned poté, co přišel z reklamace?
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Wed Dec 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Poklepání a vibrace

Post by Miroslav Havlíček »

To by mě zajímalo, proč tam ty senzory dávají. Copak je to výrobně levnější než klasická tlačítka? Jiný důvod nevidím - ani estetický a praktický už vůbec ne. Ty problémy s náhodnou aktivací vyhledávacího senzoru mám taky. Mají je podle mě všechny telefony kromě LG, které mají hardwarová tlačítka.
User avatar
benzinkanalevo
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 59
Joined: Mon Jul 18, 2011 9:40
Zařízení: Samsung Omnia 7 16GB

Poklepání a vibrace

Post by benzinkanalevo »

Z mého pohledu je to hlavně z estetického hlediska (telefon je dle mě takovy..."uhlazenejsi" sorry za to slovo :) ) ale problem s nahodnou aktivací je v tomto případě víc než častým jevem...to je pravda... Když už takové senzory, tak by podle mě měla být možnost vypnutí a zapnutí v nastavení dle libosti..
User avatar
miaggi
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 118
Joined: Wed Mar 23, 2011 13:19
Zařízení: LG G Flex 2
Location: Praha

Poklepání a vibrace

Post by miaggi »

Tohle se tu už jednou řešilo a dělají to všechny Omnie 7. Co se týče senzorových tlačítek, tak tlačítko pro vyhledávání je zlo...
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Posts: 845
Joined: Wed Jan 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Location: Ústí nad Labem

Poklepání a vibrace

Post by Vlasta W. »

Neměla Omnia v poslední aktualizaci firmwaru upravené chování tlačítka s lupou? Tlačítko nezareaguje alespoň, pokud se na něj plynule přejede tahem z displeje. Sice ani to není ideální, ale lepší než nic.
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Wed Sep 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Location: Ostrava
Contact:

Poklepání a vibrace

Post by elka_cz »

Test špičkou prstu: výsledek viz obrázek
Image

Tohle mi přijde jako harwarová chyba.
User avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1145
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Location: Frýdlant

Poklepání a vibrace

Post by jacek »

Můžu tě ubezpečit....pokud klepnu prstem mezi logo Win a vyhledávač = tebou oválem označený prostor, tak ho taky spustím.....takže chyba není na tvém přijímači :-)
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Wed Sep 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Location: Ostrava
Contact:

Poklepání a vibrace

Post by elka_cz »

No ale to není dobře ne?
nocturneop15
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 61
Joined: Tue Sep 06, 2011 13:13
Zařízení: Omnia 7

Poklepání a vibrace

Post by nocturneop15 »

Co muze byt dobre na dotykovych tlacitkach, jeste navic v podani totalne vypatlaneho systemu?
pinhead
smartguru
smartguru
Posts: 547
Joined: Mon Dec 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Location: Kladno

Poklepání a vibrace

Post by pinhead »

Já mám v rodině 2 Omnie 7.Když na své poklepám na tlačítka ,tak jemně vibrují,ale na té druhé jsou ty vibrace až nepřirozené.jen zazvonit :-) divné...
Kositch
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 112
Joined: Wed Jul 16, 2008 16:33
Zařízení: HTC Trophy

Poklepání a vibrace

Post by Kositch »

U HTC Trophy také nejdou vypnout vibraci u tlačítek pod displejem.
Post Reply

Return to “Samsung Ativ S, Omnia W a Omnia 7”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest