HTC Mazaa: Výkonný stroj určený pro Windows Phone vývojáře

Diskuze o komunikátoru HTC HD7
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Mazaa: Výkonný stroj určený pro Windows Phone vývojáře

Příspěvek od Jiří Hrma »

HTC Mazaa je velmi zajímavý telefon se systémem Windows Phone 7 Mango, který Microsoft posílá vybraným registrovaným vývojářům na testování. Do běžného prodeje se zřejmě nikdy nedostane, i když je to škoda, protože jde o poměrně výkonné zařízení. Mazaa na první pohled vypadá jako HTC 7 Trophy, nicméně v designu bychom našli drobné rozdíly. V útrobách najdeme 1GHz procesor Qualcomm Snapdragon s grafickým akcelerátorem Adreno 205. Zajímavé je, že oproti HTC HD7 nabízí dvojnásobný grafický výkon, což dokazují výsledky z programu WP Bench, který mimochodem pochází od českého autora.

obrázek
Zdroj snímku: WPCentral

Kuriózní je to, jak vlastně vznikl název zařízení. Maaza je totiž název společnosti, která vyrábí nápoje z tropického ovoce a mimo jiné má ve své nabídce i speciální drink z Manga. Aby se HTC vyhnulo případným soudním sporům o název produktu, pojmenovalo svůj telefon Mazaa :-).

obrázek
Muthor6
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned lis 09, 2008 12:09
Zařízení: Nexus S
Kontaktovat uživatele:

HTC Mazaa: Výkonný stroj určený pro Windows Phone vývojáře

Příspěvek od Muthor6 »

To je stará věc, že Andreno 205 je mnohem výkonejší než 200. Stačilo se podívat na HTC Desire a pak Desire HD, ten pohyb v Sense a výkon v hrách je fakt o něčem jiném :) I když doufám, že nové WP7 telefony už poběží na Adrenu 220 Smutné je, že se oba chipsety QS250 a QSD255 přezdívají Snapdragon a tak si spousta lidí myslí, že například ve výkonu Desire HD a Desirem není žádný rozdíl a pak se diví :roll:
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

HTC Mazaa: Výkonný stroj určený pro Windows Phone vývojáře

Příspěvek od janac_marek »

Desire HD....
To je tá prelagovaná sprostosť zo zeleným panáčikom, čo sa na začiatku ani len nevedela pripojiť na exchange? :)
Uf. Nikdy viac.

Ináč MS by sa mal uvedomiť a mal by zahrnúť podporu dualcore a aj optimalizovať systém.
Napríklad hlavný thread nech rieši jedno jadro a Live Tiles a procesy v pozadí nech rieši druhé.

S jedným dokáže zalagovať aj iOS, ktorému nebežia napríklad na pozadí žiadne widgety.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

HTC Mazaa: Výkonný stroj určený pro Windows Phone vývojáře

Příspěvek od Standa »

Ja teda nejsem zadny zalibenec do ne-lagingu, jak je to dnes moderni. Takze obcasna neokamzitost reakce u Androidu je mi uplne fuk. Ale WP7 mi nezalagoval jeste ani v jednom pripade. Vzdycky byl okamzity. Takze pokud mi nejde o nejaky graficky vykon, dvoujadra ani dalsi optimalizaci nepotrebuju.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

HTC Mazaa: Výkonný stroj určený pro Windows Phone vývojáře

Příspěvek od janac_marek »

No WP7 sa má z môjho pohľadu veľkú šancu stať najlepším mobilným OS (pre moje použitie).

To, čo prináša Mango ani zďaleka nie je len task switching.

Ostáva mi len dúfať, že aj tá predajnosť sa zlepší, pretože existovať s nejakým mŕtvym OS nechcem.

Napríklad aj taký detail ako maily sú tam riešené super. So žiadnym iným mobilom sa mi nepracuje tak rýchlo.
Ani Androidom, ktorý sa dá uspôsobiť "obrazu svojmu" a ani s iOS, ktorý je miestami extrémne neprehľadný.

Proste ja som asi fanatik :-D a strašne sa teším aj na Windows 8 a dúfam, že MS poriadne zintegruje aj Skype a Live Mesh.
Takisto backup settings aplikácií do cloudu a to teprve potom začne počítač a mobil naozaj slúžiť a človek nebude musieť tráviť čas nastavovaním a doľaďovaním.
Kedysi ma to bavilo. Dnes mi to žerie drahocenný čas.

Ja dokonca zachádzam až do takých extrémov, že len urputne čakám, kedy sa na destkopoch a NB zakáže userom prístup do filesystému a povolí len prístup do akýchsi libraries.
Ja viem, veľa IT čkárov bude frfľať. Ale nakoniec takmer každý zistí, že je to jednak efektívnejšie a druhak lama useri mimo IT budú pracovať, ehm, alebo teda PC/mobil/tablet užívať, intuitívnejšie.

Prečo sa asi konzolám tak dobre oproti PC hrám darí?
paralen
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 16, 2010 20:33
Zařízení: iPhone4

HTC Mazaa: Výkonný stroj určený pro Windows Phone vývojáře

Příspěvek od paralen »

janac_marek: Nejste sám. Používám iOS od roku 2008, nicméně na testování jsem měl WP7 před cca. půl rokem. Říkal jsem, že to má ještě minimálně 6-12 měsíců čas (nic moc graická alkcelerace, málo aplikací, malá provázanost..atd) . Ale kombinace W8 + WP7(8) + cloud (myšleno Live + aplikace) bude velmi dobrá alternativa vůči Apple ekosystému. A přiznejme si, že Windows na desktopu kralují. Do budoucna se z toho opravdu klube velmi kvalitní záležitost.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

HTC Mazaa: Výkonný stroj určený pro Windows Phone vývojáře

Příspěvek od premikkoci »

Kvalitní GPU je potřeba. Masy si hry rády zahrají a upřímně typická multiplayerová FPS střílečka Modern Combat 2 s podporovou gyroskopu chybí na WP7 hodně.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

HTC Mazaa: Výkonný stroj určený pro Windows Phone vývojáře

Příspěvek od Standa »

janac_marek: No, já jsem si nikdy, ani s WM, nehrál tak, abych pořád něco nastavoval. Po zakoupení jsem nastavování dal čtyři hodiny, a pak už jsem jen používal. Možná proto jsem vlažný k absolutně rychlému systému - v celkovém důsledku je možná stejně tak rychlý přístup k informacím, jako u perfektně přizpůsobeného WM (kromě internetového prohlížeče, ten je dnes o několik tříd výš).
Já možná taky časem nebudu potřebovat obstarávání filesystému. Jenže konkrétně Zune, ač pěkný, je pro mě dost nepohodlný, takže zatím je pro mě více obtěžující, než přesun dat např. v Total Commanderu. Dám tomu čas, pokud se to do roka nezlepší, bude to jeden z velkých důvodú, proč přejdu z WP7 zpět na BlackBerry.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

HTC Mazaa: Výkonný stroj určený pro Windows Phone vývojáře

Příspěvek od janac_marek »

Na WM kým som vybral stylus, tak za tú dobu na WP7 už čítam email :)
A ak som WM uspôsobil ovládaniu today screen prstom, aj tak to nebolo ono, lebo ani FlexMail, ani outlook neboli tomu uspôsobené.
Na iPhone mi vadila dlho možnosť chýbajúcej klávesnice. Nakoniec som si zvykol. WP7 podporuje rôzne chasis, aj keď nejak rozšírené nie su, snáď sa to zmení. Ale človek si aspoň vie vybrať device podľa chute.
Len akosi nepochopím nepodporovanie nejakých hw buttonom s možnosťou namapovania.
Dve až štyri takéto buttony by sa zišli. Človek by si na jednu namapoval povedzme utilitku pre správu WiFi, BT, 3G modulov a v prípade potreby šetrenia batérie mohol bleskovo vypnúť.
Ďalšie fajn riešenie sú gestá. Slide hore prostom alebo vytiahnutie roletky a tieto veci mať aspoň tam.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

HTC Mazaa: Výkonný stroj určený pro Windows Phone vývojáře

Příspěvek od Standa »

No vidíš, a zrovna na email jsem nikdy stylus nepotřeboval :-D Jen změna složky např. na Sent byla nepohodlná, ale to je na WP7 vcelku taky. Sent používám často a u WP jsou to tři otravné kliky. Kdyby šla hodit do horizontálního menu, bylo by to super.
Na chybějící klávku jsem si nikdy nezvykl, proto jsem musel Omnii 7 prodat. Na displeji 3.5" by to pro mě byl horor úplně.
Jo, tlačítka by byly super. Ale vidím to na fóru: hlasitost zvlášť pro média a vyzvánění je příliš složitá a např. tlačítka jsou nemoderní. Pokud je tato úroveň požadavků i typickým vzorkem většinového užiatele, tlačítek a pohodlí už se nedočkáme. Tak to dopadá, když je hlavním uživatelem chytrofonu hlupáček a móda :-)
Odpovědět

Zpět na „HTC HD7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti