Modry displej
Modry displej
Ahoj,
jsem dnes novym majitelem Samsungu Omnia 7, ale jsem trochu zklamany z displeje.
1)Vsude jsem cetl, ze AMOLED ma perfektni pozorovaci uhly co se tyce zachovani barevne vernosti, ale kdyz si zapnu napr. email, kde je hodne bile, tak se tato bila pri pohledu z uhlu zmeni na takovou modrou.
2) ted jsem zjistil, ze kdyz mam telefon polozeny na stole a prstem si s nim hraju, tak spatne reaguje, resp. skoro vubec, zacne reagovat az kdyz se dotknu jinou casti ruky spodni kovove casti,
Je to normalni, nebo mam spatny kus?
Diky za radu,
P
jsem dnes novym majitelem Samsungu Omnia 7, ale jsem trochu zklamany z displeje.
1)Vsude jsem cetl, ze AMOLED ma perfektni pozorovaci uhly co se tyce zachovani barevne vernosti, ale kdyz si zapnu napr. email, kde je hodne bile, tak se tato bila pri pohledu z uhlu zmeni na takovou modrou.
2) ted jsem zjistil, ze kdyz mam telefon polozeny na stole a prstem si s nim hraju, tak spatne reaguje, resp. skoro vubec, zacne reagovat az kdyz se dotknu jinou casti ruky spodni kovove casti,
Je to normalni, nebo mam spatny kus?
Diky za radu,
P
- p.a.Ť.o
- smartmaniak

- Posts: 1029
- Joined: Thu Jun 23, 2005 8:45
- Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+
Modry displej
ad 1) jsem to nějak nestudoval a řekl bych, že do modra to snad ani není
ad 2) to co popisuješ není standardní chování- takže bych zkusil reset a případně reklamaci
ad 2) to co popisuješ není standardní chování- takže bych zkusil reset a případně reklamaci
-
milennium
- smartstar

- Posts: 879
- Joined: Thu Dec 20, 2007 20:03
- Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
- Location: Kutná Hora
Modry displej
Mám taky Omnii 7 a...
1) Nevšiml jsem toho co popisuješ. Barvy na mojí Omnii 7 jsou v normálu. Je možné, že pod nějakým druhem osvětlení v místnosti, třeba zářivky a nebo tak, můžou připadat barvy "trochu jiné". Umělé osvětlení, teplota barev umělého osvětlení atd., může mít vliv na to co popisuješ.
2) Ano, takto se může chovat kapacitní displej. Pokud máš přístroj položený na stůl a dotýkáš se displeje jenom prstem, může toto mít vliv. Pokud máš přístroj v ruce a prsty stejné ruky jej ovládáš, bude ovládání zcela v pořádku...
1) Nevšiml jsem toho co popisuješ. Barvy na mojí Omnii 7 jsou v normálu. Je možné, že pod nějakým druhem osvětlení v místnosti, třeba zářivky a nebo tak, můžou připadat barvy "trochu jiné". Umělé osvětlení, teplota barev umělého osvětlení atd., může mít vliv na to co popisuješ.
2) Ano, takto se může chovat kapacitní displej. Pokud máš přístroj položený na stůl a dotýkáš se displeje jenom prstem, může toto mít vliv. Pokud máš přístroj v ruce a prsty stejné ruky jej ovládáš, bude ovládání zcela v pořádku...
- p.a.Ť.o
- smartmaniak

- Posts: 1029
- Joined: Thu Jun 23, 2005 8:45
- Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+
RE: Modry displej
Pokud mam telefon na stole a dotykam se ho prsem, tak displej normalne funguje.
-
IkE Blaster
- smartmaniak

- Posts: 2379
- Joined: Sat Jan 19, 2008 21:42
- Zařízení:
- Location: Písek
- Contact:
Modry displej
Dotýkáš se bříškem prstu?
-
htcjirka
- smartmaniak

- Posts: 12222
- Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
- Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
- Location: Praha
Modry displej
Dobra otazka,take jsem se nekolikrat setkal ze lide presli z rezistivniho displeje na kapacitni a porad tam rvali ten nehet vice nez brisko prstu a pak se divili,ze to nereaguje..
Modry displej
S reakci na dotek je to vyresene, zjistil jsem, ze mi to dela pouze, kdyz mam mobil na nabijecce v el. Nevim proc, ale netrapi me to.
Vic me stve ten displej, z kolmeho pohledu krasna bila a z boku (libovolneho, pri mensim naklonenim) je ta bila takova domodra.
Porovnaval jsem to s HTC HD mini a tam je ta bila proste bila.
Dela to i na venkovnim svetle.
Vypada to takhle (jinej mobil, ale efekt stejnej)
http://imageshack.us/photo/my-images/849/85969226.jpg/
Vic me stve ten displej, z kolmeho pohledu krasna bila a z boku (libovolneho, pri mensim naklonenim) je ta bila takova domodra.
Porovnaval jsem to s HTC HD mini a tam je ta bila proste bila.
Dela to i na venkovnim svetle.
Vypada to takhle (jinej mobil, ale efekt stejnej)
http://imageshack.us/photo/my-images/849/85969226.jpg/
-
milennium
- smartstar

- Posts: 879
- Joined: Thu Dec 20, 2007 20:03
- Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
- Location: Kutná Hora
Modry displej
S tím nádechem do modra je to tak... Řekl bych, že je to vlastnost Amoled a SAmoled displejů. Diskuse a flame se o čistotě a věrnosti barev u těchto displejů vedou na hodně fórech...
Modry displej
Ty mas podle podpisu taky tento mobil. Mas to teda taky tak? Ja jsem si rikal, ze to budu reklamovat.
-
htcjirka
- smartmaniak

- Posts: 12222
- Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
- Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
- Location: Praha
Modry displej
S reklamaci neuspejes,je to vlastnosti displeje.Jak napsal milennium viditelne je to zejmena u amoled a Samoled displeju.
-
milennium
- smartstar

- Posts: 879
- Joined: Thu Dec 20, 2007 20:03
- Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
- Location: Kutná Hora
Modry displej
Ano, mám to taky tak. Je to prostě daň za SAmoled displej. Budeš se s tím muset smířit a nebo prodat a koupit něco jiného, třeba to HTC.
Mně osobně to nevadí, měl jsem HTC HD7 asi 4x a upřímně, Omnia 7 je lepší. Je to můj názor a soudím podle svých zkušeností. Na všech HD7 jsem měl NoDo a pak i Mango a připadá mi, že na Omnii 7 to prostě jede líp. A displej je prostě takový jaký je...
A taky si myslím, že na reklamaci to není. Displej zobrazuje, žádné vadné pixely nemá a ta čistota barev, jak jsem psal. Každý to cítí-vnímá jinak...
Mně osobně to nevadí, měl jsem HTC HD7 asi 4x a upřímně, Omnia 7 je lepší. Je to můj názor a soudím podle svých zkušeností. Na všech HD7 jsem měl NoDo a pak i Mango a připadá mi, že na Omnii 7 to prostě jede líp. A displej je prostě takový jaký je...
A taky si myslím, že na reklamaci to není. Displej zobrazuje, žádné vadné pixely nemá a ta čistota barev, jak jsem psal. Každý to cítí-vnímá jinak...
Modry displej
Tak jo, nebudu to resit, jen me prekvapilo, ze displej u HTC mini je krasne bilej a tento ne, ale co se da delat
.
-
milennium
- smartstar

- Posts: 879
- Joined: Thu Dec 20, 2007 20:03
- Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
- Location: Kutná Hora
Modry displej
Jo, hezké video... Hlavně ta melodie 
A to jsem ještě nezmínil, že u každého HTC HD7, se mi přerušoval a trhal zvuk při příchozí SMS a nebo emailu. Myslím notifikace. Bylo to příšerný a dělala to každá HD7. Po restartu chvíli O.K., a po druhém emailu a nebo SMS zase ten trhaný zvuk notifikace. Teď mám Omnii 7 a je po problémech. Vše jak po másle a navíc je hlasitost notifikací a melodií asi tak o 100% vyšší...
Takže já za sebe jsem spokojený.
A to jsem ještě nezmínil, že u každého HTC HD7, se mi přerušoval a trhal zvuk při příchozí SMS a nebo emailu. Myslím notifikace. Bylo to příšerný a dělala to každá HD7. Po restartu chvíli O.K., a po druhém emailu a nebo SMS zase ten trhaný zvuk notifikace. Teď mám Omnii 7 a je po problémech. Vše jak po másle a navíc je hlasitost notifikací a melodií asi tak o 100% vyšší...
Takže já za sebe jsem spokojený.
RE: Modry displej
Také do modra, ale vůbec to neřeším, beru to jako vlastnost displeje. Vlastně jsem si toho dodnes nevšiml. :D
Modry displej
když furt píšete o těch vypalováních pixelů u těch displayů, tak u reklamce projdete v pohodě ne? 
-
htcjirka
- smartmaniak

- Posts: 12222
- Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
- Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
- Location: Praha
Modry displej
Tohle ale neni na reklamaci,tady se nejedna o vadne pixely ,nybrz o vlastnost displeje,kde se v urcitem uhlu meni bila na lehce modrou.Nic zavadneho..
Modry displej
Tak to nebudu resit, kazdopadne diky moc za rady
.
Who is online
Users browsing this forum: Bing [Bot] and 0 guests


