Vložení kontaktních informací do sms

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond2 (rady, tweaky, návody...)
User avatar
vacan
nováček
nováček
Posts: 39
Joined: Sat Jan 31, 2009 17:56
Zařízení: HTC Desire

Vložení kontaktních informací do sms

Post by vacan »

Zdravím. Nepřišel jsem na to, jak do smsky vložit vybrané kontaktní informace z nějakého kontaktu v adresáři. Jde to nějak, nebo jsem odkázán jen na posílání vizitek (a to je ještě hodně nepohodlně, nebo jsem to taky řádně nevykoumal) Díky..
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Vložení kontaktních informací do sms

Post by Jiří Hrma »

Jedině přes "copy a paste" z detailu kontaktu do SMS. O ničem jiném (krom vizitek) nevím.
User avatar
vacan
nováček
nováček
Posts: 39
Joined: Sat Jan 31, 2009 17:56
Zařízení: HTC Desire

Vložení kontaktních informací do sms

Post by vacan »

No jednak jsem nepřišel ani na to, jak překopírovat třeba jen číslo z kontaktu a jednak je to beztak na prd, když už mám rozepsanou smsku. Ale stejně by mně zajímalo, jak třeba jen zkopírovat mejl z kontaktu. Nejde mi vyvolat nabídku copy - jakmile tapnu na mejl, hned naskočí rozhraní pro psaní zprávy. ?? díky
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2379
Joined: Sat Jan 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Location: Písek
Contact:

Vložení kontaktních informací do sms

Post by IkE Blaster »

Tohle není iPhone, WM umí multitasking a přepínání programů. Takže vůbec nevidím problém. Jinak kopírování - otevře se editace kontaktu, podrží stylus na vybraném textu a dá copy
Nolf
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 277
Joined: Wed Jun 25, 2008 21:24
Zařízení: iP7
Location: Domažlicko

Vložení kontaktních informací do sms

Post by Nolf »

heh iPhone :tlem:
to že pár lidí neví, neznamená že to nejde.
Ne že bych já věděl :wink:
Jinak u klasického telefonu jsi mohl vložit kontakt ale bez možností výběru. Tady si okopíruješ z daného kontaktu co potřebuješ. Od toho je na ppc tlačítko home, pokud nemáš taskmanagera a copy - paste dokončí co je třeba.
User avatar
vacan
nováček
nováček
Posts: 39
Joined: Sat Jan 31, 2009 17:56
Zařízení: HTC Desire

Vložení kontaktních informací do sms

Post by vacan »

Přiznám se, že už jsem si připadal jako marťan. Vím že WM má mulitasking, nicméně celý problém v těch věcech je při použítí TF3D. Hezký je, že můžu skočit do dalšího programu, ale rozepsaná smska se mi zavře a uloží do konceptů. Ano, tam odsud ji můžu vylovit a pokračovat.... Kopírovat text umím :) leč opět - schválně si vyzkoušejte zkopírovat email, telefon.. z kontaktů v TF3D - a to je to co jsem zkoušel. Tam to prostě nejde. Musí se do podrobností - tedy do nativního WM adresáře, tam dát editovat a teprve pak jde kontakt překopírovat. Takže celá anabáze je opravdu na dlouho. Přitom by stačila nějaká funkce, která je i v "hloupých" nokiích - vlož podrobnosti z kontaktu.. Nehaním tu Diamonda, jsem s ním maximálně spokojen, jen občas narazím na takovouhle věc, která šla i u hloupého telefonu udělat podstatně efektivnějš, a tak se ptám, jestli jsem něco nepřehlíd. Díky....
jlp
nováček
nováček
Posts: 39
Joined: Tue Jun 24, 2008 9:49
Zařízení: iPhone 3Gs 16GB 3.1.2 JB

Vložení kontaktních informací do sms

Post by jlp »

a skusal si pri rozpisanej SMS stlacit tlacitko start alebo home???
User avatar
vacan
nováček
nováček
Posts: 39
Joined: Sat Jan 31, 2009 17:56
Zařízení: HTC Desire

Vložení kontaktních informací do sms

Post by vacan »

No jasně, vždyť to píšu výše... :-)
User avatar
mikt
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 60
Joined: Sun Apr 26, 2009 19:06
Zařízení: Diamond2

Vložení kontaktních informací do sms

Post by mikt »

Při psaní SMS:
Pravé tlačítko-MENU/Insert/vCard
a mělo by to natáhnout celý soubor VCF. (to jsou ty vizitky) Pokud bude mít protistrana taky takovou mašinku jako ty, možná to i přečte
ale více se z toho už nevymáčkne.. kolegové ti radějí líp
Nolf
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 277
Joined: Wed Jun 25, 2008 21:24
Zařízení: iP7
Location: Domažlicko

Vložení kontaktních informací do sms

Post by Nolf »

Aha TF3D - to je ten problém. Já ho mám vypnuté, teď už vlastně ho nemám vůbec. A pak se sms nikam neuloží, jen přepínáš okna. Takže nejen můj postup funguje ve WM bez nadstavby pro patlání prsty.
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 116
Joined: Wed Apr 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

Vložení kontaktních informací do sms

Post by -pekr- »

Tento nebo příští týden se stanu majitelem TP2, TD2 nebo THD. Jestli v TouchFlo 3D nejde tato triviální věc udělat efektivně, tak ti programátoři moc efektivně neuvažují. Tak jednou za měsíc posílám někomu na někoho kontakt. Na vizitky kašlu, někomu to občas na mobilu blbne a taky si chci uložit kontakt pod jiným jménem. Na Nokii je to jednoduché - přes kontextové menu vložit kontakt nebo vložit číslo. A toto měl asi autor na mysli. Práce s clipboardem je sice možná, ale patří na PC, ne na telefon, čili toto mělo TouchFlo 3D jako nadstavba jednoznačně a jednoduše řešit ...
Arthenik
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 98
Joined: Sat Dec 27, 2008 19:43
Zařízení: HTC Blackstone

Vložení kontaktních informací do sms

Post by Arthenik »

Zas takova tragedie to neni, proste tu zpravu napises pres puvodni SMS program, ktery uz multitasking bez problemu zvladne. Ze jde o nedoresenou zalezitost v TouchFlo je ale bohuzel pravda. :(
Nolf
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 277
Joined: Wed Jun 25, 2008 21:24
Zařízení: iP7
Location: Domažlicko

Vložení kontaktních informací do sms

Post by Nolf »

Ano, mas pravdu. Az na to ze tyto zarizeni jsou PPC(pocket PC) nebo PDA s telefoním modulem - kazdopadne cokoliv jenom ne obyc telefon.
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 116
Joined: Wed Apr 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

Vložení kontaktních informací do sms

Post by -pekr- »

Nolf - přesně názor tvého typu je důvodem, proč se vůbec prosadil iPhone - protože ostatní firmy bazírujou na škatulkách - tohle není telefón, to je PPC - a bojí se prolomit bariéry :-)
Nolf
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 277
Joined: Wed Jun 25, 2008 21:24
Zařízení: iP7
Location: Domažlicko

Vložení kontaktních informací do sms

Post by Nolf »

no nevím nic o prolomení bariér :grin: je to moje první PPC, ale jak říkáš - na počítači to je normální. No tady jsou ale taky windows :-(
Taky bych rád aby to umělo všechno na co si vzpomenu :)
takže buď ti vyhovuje normální foun - ať už Nokia, Samsung či iPhone nebo chceš složitější zařízení se všemi jeho vyjjíměčnostmi a nedostatky jako zařízení s WM, Symbian
tak lovu zdar škatulko :tlem:
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 116
Joined: Wed Apr 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

Vložení kontaktních informací do sms

Post by -pekr- »

myslím že je vidět, že jsi mlaďoch, který se v životě nezabýval tématy jako teorie operačních systémů a ergonomie UI, jinak bys nemohl omlouvat poměrně zásadní vynechávku zmíněného typu. TD2 je především telefon, tečka, konec diskuse :)
Nolf
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 277
Joined: Wed Jun 25, 2008 21:24
Zařízení: iP7
Location: Domažlicko

Vložení kontaktních informací do sms

Post by Nolf »

Dobře mi tak. Snažím se poradit. Nakonec mi vynadáš že něco omlouvám a nejsem dost erudovaný na to abych radil. Škoda slov.
mike-biker
moderátor
moderátor
Posts: 1249
Joined: Sun Sep 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Location: Jesenice u Prahy

Vložení kontaktních informací do sms

Post by mike-biker »

Nevím, co tu vlastně řešíte, pochopitelně poslat jakoukoli info z kontaktu přes SMS jde. :grin:
Stačí otevřít žádaný kontakt > Menu > Send Contact > vybrat SMS/MMS, tupě zaškrtnout co chci poslat, zadat Done neméně tupě vyplnit příjemce. Toto pochopitelně WM umí. 8-)
User avatar
vacan
nováček
nováček
Posts: 39
Joined: Sat Jan 31, 2009 17:56
Zařízení: HTC Desire

Vložení kontaktních informací do sms

Post by vacan »

Ad mike-biker. Kdyby sis diskusy přečetl, tak víš, že toto se tu neřeší, nechce se mi to celé psát znouvu. Aje je zásadní rozdíl mezi posíláním kontaktu jako vizitky a vložení libovolného údaje z kontaktu do rozepsané smsky, tedy nikoliv jako vizitky.

Ad Nolf. Já si vážím každé snahy o radu, nenech se odradit :-)

Díky všem
mike-biker
moderátor
moderátor
Posts: 1249
Joined: Sun Sep 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Location: Jesenice u Prahy

Vložení kontaktních informací do sms

Post by mike-biker »

Tak to sry, ale toto opravdu nejde. Chyba není na straně WM, ani operátorů, toto prostě SMS neumí. Buď vizitka, nebo text. Jedině jak už psáno: Copy > Paste. :-)
Post Reply

Return to “HTC Touch Diamond2”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 1 guest