Jak častý SoftReset je ještě normální?

Databáze nejrůznějších návodů, tweaků a nápadů, jak vylepšit funkce vašich komunikátorů
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Jak častý SoftReset je ještě normální?

Příspěvek od YAMATO »

Je normální jej dělat nejméně jednou denně? Z různých důvodů, nejčastěji kvůli ztrátě zvuku ( http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?t=9746 ), cca 2 x se mi sekla RescoKeyboard, jednou nešly psát SMS a tak podobně. Na P1i jsem dělal SR opravdu vzácně, často i několik týdnů mi běžel bez vypnutí a problémů...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

já dělám reset jednou za týden a to i přezto, že tam mám dost bordela a růzých tweaků, většinou je to ale způsobeno instalací nový aplikace která ho potřebuje nebo totálním vybytím baterky
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od YAMATO »

Toho jsem se bál, že to tak nějak bude :-(
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Jestli ti vypadava zvuk a WM se kouse pri beznych úkonech nekolikrat denne, tak by mozna stalo za uvazeni zkusit jinou, stabilnejsi ROM. Ja pri beznym pouzivani resetuju taky tak jednou tydne, caste je to ale kdyz hraju hry, nektery se holt zaseknou a nejde s tim hnout...
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od YAMATO »

Mám 1.37...ta snad není nijak zvlášť nestabilní. Nechci přijít o InterWriteRecognizer, takže novější nahrát nemůžu...doufám, že brzy udělají nějakou oficiální českou ROM.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od YAMATO »

Já už fakt nevim co dělat. V sobotu mám čas, rak udělám totální HR bez obnovy...a pak už fakt nevím...co můžu dohrát, co ne, které úpravy ano a které ne...

Kdyby bylo na výběr, tak už bych fakt uvažoval o útěku od WM k něčemu jinému...ake čemu s dotykovým displayem? UIQ je mrtvý, Palm skoro taky a nemá co chci, Android zatím určitě ne...a iPhone tuplem ne.
landov
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 141
Registrován: pát pro 07, 2007 10:25
Zařízení: HTC Cruise I

Příspěvek od landov »

No, tazko radit...asi najrozumnejsie bude ten HR a postupna !!! instalacia aplikacii, aby si zistil, ktora robi neplechu. A k WM: ja som sa WM uplne "upisal" a momentalne by som nic ine nechcel...svojho Cruisea som si (s oficialnou ROM+lok.Sunnysoft) vyladil a vysperkoval tak, ze Soft reset robim len zriedkavo, vsetko slape ako hodinky...a hoci pokukujem po niecom novsom (ako kazdy WM maniak), tak v dohladnej dobe asi nic ineho nekupim, pretoze:
- sucasny trend uberania poctu HW ovladacich prvkov je mi cudzi a napr. ovladanie na Cruiseovi (to kolecko) je prudko navykove - podotykom ze HW klavku nepotrebujem,
- a zaroven kym si upravami registrov a tweakovanim vyladim nove PPC - tak to sa mi tiez nejako nechce :-)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Ja delam SR jenom kdyz mi zamrne WiFI - nejde zapnout. To je tak jednou tydne, vyjimecne se to povede, ze to je treba 1 za 2 dny :)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od YAMATO »

No jo postupně...pokud potřebuji cca 10 věcí nutně, tak mě nějaké postupně dost prudce vadí...mimo to jsou to věci od Spb, Resca atd., kde bych problémy nečekal.

Jenže co zbývá když výběr není, že. Mimo to se mi WM jako takové líbí, jen kdyby mi fungovaly...
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Beztak sis tam natahal neco nestabilniho. Kdyz tam das pouze ty aplikace a nebudou se prekryvat (bit mezi sebou), tak tam byt problemu nemuze ;)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od YAMATO »

No dobře, to je klidně možné, ale jak zjistit co je nestabilní, co se bije?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

osobně bych ty aplikace vyzkoušel na WM emuátoru a potom bych zjistil, jestli je to APPZ nebo ROMkou
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od YAMATO »

ROM je 1.37 + SunnySoft InterwriteRecognizer, tam snad není nějaký problém.

Nemůže to být úpravou TF3D v TF3DConfigu, respektive několika věcí v DiamondTweaku? Jsou tam ty úpravy opravdu bezpečné?

Zkoušet aplikace v emulátorech atd. je sice pěkné, ale opět: jak poznám tu špatnou nebo co se bije? Ještě k tomu kde na to mám brát čas. A u placených aplikací abych zkoušel jestli jsou OK, no to je děs.

Kriste, zlatý UIQ, tam co jsem nahrál to šlo...čert ať vezme SonyEricsson za to, že ho zabil.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Hele tak to udelej takhle. Udelej HR (pokud uz nejaky program umi zalohu Diamonda, tak muzes i zalohu) a nahraj vsechny kvalitni programy, o kterych si myslis, ze jsou ok. Zadne takove ty co se snazi zmenit zakladni system (zvetsene menu, jine hlaseni zmeskanych hovoru atd.). Klidne ty od SPB, Resco atd. Tohle tam dej.

Kdyz to bude po nejake dobe opet blbnout, tak znovu HR a postupne. Kdyz ne, tak pridavej ty mene duveryhodne aplikace
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od YAMATO »

Jj, nějak tak to udělám. Naštěstí jestli něco spolehlivě funguje tak SpbBackup...naštěstí!

Ale neupravené TF3D mi bude sakra vadit.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

tak ho vypni a nemusiš nic upravovat :-D

zkus to tak jak říká IkE, kdyžtak přinejhorším tam dej novou ne/oficiální ROMku a češtinu
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od YAMATO »

Používám tyto aplikace:

Od Spb: Backup, GPRS Monitor, Phone Suite, Time

Od Resca: Explorer, Keyboard

Dále placené: PocketArtist, MemMaid

Free: IQP, MobipocketReader, SynchroTime, GoogleMaps, DiamondTweak, TF3DConfig, WeatherDatabaseEditor, ManilaCalculator, Klaxon, PimBackup
tslany píše:tak ho vypni a nemusiš nic upravovat :-D

zkus to tak jak říká IkE, kdyžtak přinejhorším tam dej novou ne/oficiální ROMku a češtinu
Vypnout nechci, TF3D mi vyhovuje, po vykopání toho co nepoužívá. A jinou ROM teda zatím fakt nevím, zvlášť s tou češtinou, to by nemuselo dopadnout dobře...
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

MemMaid bych tam radeji nedaval, zatim.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od YAMATO »

Ani v bezpečném módu? To se mi na něm moc líbilo. A jinak myslíš že dobrý? Třeba ten TF3D Config a Diamondtweak jsou hodně používané a nečetl jsem o nějakých problémech.

U těch ostatních mě ani moc nenapadá proč by měly způsobovat problémy s BT (respektive tedy náhodnou ztrátou zvuku po odpojení sluchátek).

Resco Keyboard mi dvakrát zamrzla, jinak dobrý.

EDIT: Fakt je, že kdybych vyřešil ten problém se zvukem, tak je 90 % problémů pryč a tím pádem vlastně pohoda, protože že se mi za měsíc dvakrát sekla RescoKeyboard, jednou psaní SMS a asi ještě dvakrát ani už nevím co...to by bylo OK.

Přitom je to - teoreticky - taková prkotina...

Ach jo :-(

EDIT 2: Hm...tak takhle...dejme tomu, že bych si nahrál tu nejnovější ROM 1.93 (z HTC), když už mě čeká HR, tak o jeden pokus víc už se nic nestane, že jo...ale jak tam dostanu češtinu? Myslím nějakou legální cestu, ne nějaké podivné experimenty...

//Používej tlačítko Upravit! tslany
Ganimed
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: stř zář 26, 2007 21:25
Zařízení: HP ipaq 614c
Bydliště: FM

Příspěvek od Ganimed »

Cestinu mas na nic akorat to brzdi, radeji si sezen cestinu do programu co pouzivas pokud to jde, Diamond s cestinou je strasne pomaly a to dokonce pomalejsi nez muj ipaq a to by nemel na to jak je to naslapana masinka, nemluvim o tom ze ta cestina od sunnysoftu dela bordel mi napriklad se bezduvodne vypinala klavesnice nejak se mi pobila ta klavesnice ze sunnysoftu s tou moji TouchPal, ta cestina taky casto sprehaze zastupce ve slozce windiws tak ze kdyz jsem si potreboval neco prehodit v registrech tak mi to podle navodu nefungovalo.
Bit se muze hodne programu. Jinak stalo se mi ze program na zmenu profilu (wirelessTime) se mi pobil s budikovacim(SPBtime) a nakonec mi nesel zvuk budiku, vysledkem je to ze profily uz nepotrebuju :???:
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů