par dotazov ohladom diamantu

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond (MDA Compact IV)
Post Reply
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Posts: 616
Joined: Sun Aug 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Location: Košice

par dotazov ohladom diamantu

Post by matelkoxxl »

takze rozhodol som sa,ze si upgradnem romku na diamonde.zatial tam mam original 1.37.401.3 WWE od ceskeho O2.mam uz stiahnutu originalnu rom HTC Touch Diamond_QMR_RUU_Diamond_HTC_Europe_1.93.401.2_Radio_Signed_Diamond_52.29.25.12_1.00.25.05_Ship.
1. keby som si ju tam xcel naflashovat,musim robit unlock?
2. ma niekto uz skusenosti s touto rom?fakt sa touch flo zrychli?
3. je niekde navod ako flashovat rom?lebo nejako som to nenasiel.
4. po flashi sa mi asi zmaze vsetko co mam v telefone?takze treba zalohovat kontakty a vsetko ostatne?a moze mi niekto poradit ako spojazdnit synchronizaciu s outlookom 2007,lebo doteraz som ho nikdy nepouzival a ked pripojim telefon cez active sync a dam sync kontakty,tak mi vyhodi hlasku
Image

a este taka otazka mimo flashovania - co znamena to Radio xxxxxx v nazve?lebo som si vsimol aj na XDA fore,ze si to davaju do podpisu...

vopred dakujem za odpovede.nexcel by som si ten svoj diamantik dodrbat hned na zaciatku :roll:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Post by Jiří Hrma »

1. pro flashování oficiálních ROM nemusíš unlock dělat. Něco jiného by bylo, kdyby si měl brandovaného Diamonda, např. jako T-Mobile MDA Compact IV, a chtěl si do něj dát tu ROM, pak by byl HardSPL potřeba (návod je tady na fóru).

2. ano, ROM je velice rychlá a i reakce TouchFLO 3D jsou daleko lepší, není v ní ale obsažena čeština (ta je ke stažení tady na fóru, nějaký uživatel sem dával odkaz, a je taky na xda-developers).

3. flashování ofiko ROM je easy, připojíš Diamonda k PC, na kterém máš synchronizační nástroj, a spustíš setup ROM. Najede flasher, parkrát odklikáš Next a už to jede (doporučuji vypnout FW a jiné bezpečnostní aplikace v PC, aby to neblokovali).

4. ano, vše před flashem zálohuj, smaže se úplně všechno (kontakty, e-maily, kalendář... přes Outlook), a existují pak i komplexnější nástroje pro zálohu (SPB Backup, Resco Backup...).

Zadej si číslo té hlášky do Googlu, určitě najdeš řešení ;-) Verze rádia značí verzi software obsluhující telefonní modul.
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Posts: 616
Joined: Sun Aug 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Location: Košice

Post by matelkoxxl »

diky za odpovede.
stiahol som si Resco Backup v1.30.takze teraz mi staci zalohovat tymto vsetko a nemusim zalohovat kontakty cez outlook???

edit: tak v nastaveniach som si zaskrtol len Messages a PIM.to staci na zalohu kontaktov a sms,nie?nerad by som o nieco prisiel...a potom po flashi zasa nainstalujem resco a dam obnovit data?
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Posts: 616
Joined: Sun Aug 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Location: Košice

Post by matelkoxxl »

tak ako je to s tym resco backup?poradi mi niekto,uz by som rad flashoval,ale tak cakam ze sa mi niekto skusenejsi ozve...
Post Reply

Return to “HTC Touch Diamond”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest