Uni - 128mb video

Diskuze o komunikátoru HTC Universal (Qtek 9000)
Hemmer
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: ned pro 23, 2007 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Uni - 128mb video

Příspěvek od Hemmer »

SHAKAL007
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:39
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHAKAL007 »

čekáme na nové čipy aby jsme mohli rozjet upgrade našich UNIversalů, jsou objednané takže jakmile dojdou budu hlásit na ce4you a tady, takže strpení, nechci opakovat stav kdy jsem někomu něco slíbil koupit na ebay, vybral jsem peníze a zboží přišlo až za tři týdny, takže jakmile budou čipy doma, dám echo a můžete se všichni zájemci o upgrade hlásit. Bez obav všechno bude
JuriG
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 187
Registrován: pát kvě 05, 2006 21:42
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuriG »

tak koukam ze ten fake dosel I na smartmanii, sam jsem na to video koukal jak divy...
poslal jsem ho kamaradovi, jeho tatik se vcelku vyzna v pajeni BGA ma firmicku a prodava osazovaci automaty, pry kdyz toto video zhlednul zacal vcelku hlasite nadavat amel nutkani vyhodit z okna lcdcko :-D pry je to zhola nesmysl a pokud se mu to povedlo tak je to lucker, ale na 99% je toto video fake. k cemu by si sony a podobne dalsi velke spolecnosti porizovali osazovaci automaty za x milionu ?? shakal by vam k tomu urcite mohl rici vice :-)
petusko2222
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon dub 14, 2008 8:37

Příspěvek od petusko2222 »

SHAKAL a budes mat dost tych cipov, ze by si neostal prekvapeny kolko bude zaujemcov, hi hi
h4wk3y
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: pon úno 11, 2008 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od h4wk3y »

No ja nechapu, proc tomu videu neverit... Jen nevim, co to tam pri tom pajeni dava to bile.... .. pote jestli jsem to dobre pochopil, tak tam da ty nove cipy a pak spoji ty dva piny...
Ja v tom tedy problem nevidim...
samozrejme doma bych se do toho nepustil, ale myslim, ze to s timto vybavenim jde, tak jak je to na videu... nevim nic o BGA cipech, ale o pajeni ano :smile:
JuriG
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 187
Registrován: pát kvě 05, 2006 21:42
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuriG »

h4wk3y:
1) necituj posledni prispevek !
2) o pajeni take malicko neco vim, sice nejsem zadny profik... U tech BGA je hlavni problem ze kontakty tech spoju jsou ze spodu toho BGA pouzdra tvoreny kulickovymi vyvody a jsou pocinovane v praxi se to dela u nove desky tak, ze se ta deska tzv, napastuje specialni pastou, a osazovaci automat si z podavace nacucne pipetkou ten BGA srovna ho aby nebyl nakrivo a pote prejede nad misto posazeni a potee jej lehoucce usadi na desku, az dojede posledni soucastka pro osazeni tak se desky daji do pece a pasta vytvrdne.. urcite se to da delat I s cinem tak to dela dle me shakal, jelikoz je nejdrive z uniho sundat puvodni ram chipy pravdepodobne horkym vzduchem :-) pote osadit nove a zayavit opet nejspise horkym vzduchem :-) nejsem si stoprocentne jist jak to shakal provadi... a ani nejsem profik pres bga ale v praxi by to takto melo byt.
edit: srry nevsim jsem si ze mezi mimprispevkem a naslednou tvou citaci byl jeste jeden kratky post, ale I tak je to zbytecne citovat prispevek p, ktery je temer nad tim tvym ;-)
SHAKAL007
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:39
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHAKAL007 »

tož dělá mi to známý, takže přesný postup je i pro mě trochu tajemstvím, ale co vím je toto: používá na to horký vzduch, po očištění plochy na to nasazuje kuličky a pak pomocí jakési mašiny, která to drží ( v ceně cca 1,5 milionu a když jsem ji viděl ani bych tu cenu neřekl), přiletuje BGA čipy, proto i sháníme nové čipy protože z BA jsou někdy částečně zaoxidované a je menší možnost že se čipy nechytnou kuliček. Video jsem neviděl a ani se nepodívám tak nevím, pro mě je důležitý výsledek a hlavně spokojenost uživatelů. Jo a abych nezapomněl čipů bude dost, zatím máme objednáno 25 kousků a samozřejmě budeme dále doobjednávat dle zájmu. Mám ale už teď takovej pocit že nám nebude stačit ani 50 kousků, pořád se ptá spousta lidí, no uvidíme, ale rozhodně nemusí mít nikdo strach že by se na něj nedostalo, možná to bude chvilku trvat ( zboží se objednává jednou za měsíc kvůli poště) ale dostane se určitě na všechny zájemce.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NeoPlex »

no myslim, ze pajeni mikro pajkou na takove slozite desce a prilozeni chipu podle oka to mluvi za vse :D :D

nutno dodat, ze pan sikmoocka se naucil pekne rychle rozebirat uniho pro film, aby to vypadalo profi :)
h4wk3y
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: pon úno 11, 2008 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od h4wk3y »

JuriG píše:h4wk3y:
1) necituj posledni prispevek !
2) o pajeni take malicko neco vim, sice nejsem zadny profik... U tech BGA je hlavni problem ze kontakty tech spoju jsou ze spodu toho BGA pouzdra tvoreny kulickovymi vyvody a jsou pocinovane v praxi se to dela u nove desky tak, ze se ta deska tzv, napastuje specialni pastou, a osazovaci automat si z podavace nacucne pipetkou ten BGA srovna ho aby nebyl nakrivo a pote prejede nad misto posazeni a potee jej lehoucce usadi na desku, az dojede posledni soucastka pro osazeni tak se desky daji do pece a pasta vytvrdne.. urcite se to da delat I s cinem tak to dela dle me shakal, jelikoz je nejdrive z uniho sundat puvodni ram chipy pravdepodobne horkym vzduchem :-) pote osadit nove a zayavit opet nejspise horkym vzduchem :-) nejsem si stoprocentne jist jak to shakal provadi... a ani nejsem profik pres bga ale v praxi by to takto melo byt.
edit: srry nevsim jsem si ze mezi mimprispevkem a naslednou tvou citaci byl jeste jeden kratky post, ale I tak je to zbytecne citovat prispevek p, ktery je temer nad tim tvym ;-)
Takze pravidlo o citovani znam (mozna sis nevsiml, ale jsem taky mod).. to spis ty se nauc lepe koukat, ze tam mezi byl jeste prispevek.. jak sis tedy nakonec vsimnul...

A ted k tematu.. stale jsi mi nerekl, proc by to ale nemelo jit...
Delal jsem ve firme, kde se delaly desky s SMD soucastkama i BGA cipama... Taky jsme tam meli samozrejme osazovaci masinu, ale servisak, kdyz neco nechodilo, tak menil cokoliv na deskach pomoci horkovzduchu a mikropajky...
Tedy stale nechapu, proc by to nemelo jit...
Hemmer
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: ned pro 23, 2007 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hemmer »

protoze to JuriG nechce :tlem:
h4wk3y
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: pon úno 11, 2008 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od h4wk3y »

vypada to tak :-D
Hemmer
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: ned pro 23, 2007 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hemmer »

JuriG píše:bla bla ba nejdrive z uniho sundat puvodni ram chipy pravdepodobne horkym vzduchem :-) pote osadit nove a zayavit opet nejspise horkym vzduchem :-) bla bla bla
jak si myslis ze to na tom videu dela ?

proc tady kecas, ze je to na 99% FAKE, kdyz tady pak tvrdis ze to jde ?

tohle je fakt horsi nezli muj spam !

EDIT: muzes mi vysvetlit co to je pipetka, podle me je to kapatko, ale ze by znej kapali cipy, to si fakt jistej nejsem
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NeoPlex »

uz jen to, ze se tak do sloziteho obvodu saha mikropajkou, jejiz hrot je na tenhle obvod moc veliky a pri spatnem dotyku bye zakladovko, tak i to by oko osazeni pameti mi neprijde moc realne.. ta tam urcite musi prijit s nejakou presnosti coz mi moc neprislo, ze by si ten technik s presnosti nejak lamal hlavu. Jako asi to neni uplne vylouceny, ale je to tak 1 k 10, ze to vyjde timhle zpusobem aspon to si myslim ja...
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Příspěvek od Lukáš Mano »

Trochu se to tu začíná zvrhávat v hádku :wink: pro mě je to docela zajímavé téma rád bych věděl jak to tedy je. Držme se tématu!! Diskutovat se přeci dá i bez hádek a emocí!! :wink:
Hemmer
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: ned pro 23, 2007 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hemmer »

projedu video strojem, jestli je strihany, kdyz jo tak je to FAKE a nebudeme se hadat

EDIT: Doopravdy je to FAKE, kdyz se kouknete v osme minute a deseti sekundach zveda desku spodkem dolu, de mimo obrat a najednou ji ma spodkem nahoru, je to jasny...

//Používej tlačítko Upravit ;-), tslany
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

hm, a já se divil co tam dělal s tou deskou, ale tohodle jsem si nevšim... takže je to jasné, sice někdo zase si může rejpnout, ale zkusim se na to podivat, jestli nemá rozdílný desky (že by třeba jedna G3 a druhá G4, nebo by tam byla čmáranice fixem jinde atd..)
SHAKAL007
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:39
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHAKAL007 »

se Vám divím, není přece důležitý jak se to dělá, pokud to pak správně funguje, hádat se nad nějakým videem. Stejně to málokdo z nás bude dělat sám a když se podívám na velikost a hustotu těch osazení z odpájených původních čipů, no neměl bych na to sám odvahu, navíc kde shánět přístroje, nářadí, materiál a ještě mít obavu že se to nemusí povést a zničím někomu základní desku, která taky není zadara, no dejte mi pokoj. Proto jsem si na to sehnal odborníka s praxí, kterej v tom dělá už nějakej pátek a nemusím mít obavu že něco pokazím nebo zničím
Hemmer
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: ned pro 23, 2007 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hemmer »

a co kdyz se to pokazi ? hradite skody ?
SHAKAL007
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:39
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHAKAL007 »

proto mám v záloze pár funkčních desek a pokud nejdou čipy, zkusíme vrátit původní a pokud se deska nerozjedde tak hold jiná deska, ale tento případ se zatím nestal, jednou byly problémy ale byly způsobeny starými zaoxidovanýmy čipy
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NeoPlex »

jj to rikam od zacatku, ze to je fake.. nechapu proc to ty sikmoocky napada... asi maj radost, ze pomuzou nekomu znicit uniho..
Odpovědět

Zpět na „HTC Universal“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti