Snadné formátování paměťové karty ve Windows Mobile

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Snadné formátování paměťové karty ve Windows Mobile

Příspěvek od Jiří Hrma »

Je škoda, že Microsoft neintegroval přímo do Windows Mobile aplikaci, která by zvládla naformátovat paměťovou kartu. Umějí to i obyčejné telefony, ale jak se zdá, ani s příchodem WM6.1 se v tomto směru nic nezměnilo.

Obrázek

Šikovní vývojáři ze společnosti RuttenSoft proto přišli s velice jednoduchým programem, který vám v telefonu zabere jen několik málo kilobajtů, a jeho jediným posláním je naformátovat paměťovou kartu. QuickCardFormat 1.0 jednoduše spustíte a kliknete na tlačítko Format, o zbytek se už postará aplikace samotná.

Určeno pro všechna Pocket PC s Windows Mobile 5.0/6/6.1 Professional. Program je freeware a stahovat jej můžete z naší Download sekce.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

jak dlouho by trvalo formátování SDHC 16GB, nevíte?
svobod3
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 06, 2008 13:50

Příspěvek od svobod3 »

Zkousel jsem tento program, ale bohuzel mi nefunguje, rpi pokusu o formatovani hodi hlasku Format failed. Nevite, jakym jinym zpusobem naformatovat kartu? PC mi ji totiz pres redukci nepozna (mam microSDHC 8 GB)
RSTEIN
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned pro 23, 2007 16:33

Příspěvek od RSTEIN »

svobod3 - nejlepsi je podle mych zkusenosti format ve fortaku (Canon). :)
Jinak by mel stacit trial SPB Pocket Plus, ktery do kontextoveho menu exploreru integruje polozku Format card.
svobod3
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 06, 2008 13:50

Příspěvek od svobod3 »

Diky za tip. nainstaloval sjem si ten SPB Pocket Plus a zkousel to pres Pruzkumnika. Tam mi to ale vyhodilo hlasku, ze se formatovani nezdarilo, ze je karta mozna chranena proti zapisu. Zkousel jsem na ni nahrat nejaky soubor a to proslo v pohode ...

Fotak u sebe bohuzel nemam.
RSTEIN
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned pro 23, 2007 16:33

Příspěvek od RSTEIN »

To se mi prave u jedne "nakopnute" karty take stavalo, nezabraly ani programy na formatovani ve stolnim pocitaci, teprve hruba sila fotaku byla to prave a od te doby karta chodi i se da formatovat na PDA.
svobod3
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 06, 2008 13:50

Příspěvek od svobod3 »

No viyresil jsem to tak,ze jsem kartu v obchode vymenil za jinou, tak uvidime:-)
TJay
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 02, 2009 2:27
Zařízení: HTC Kaiser

Snadné formátování paměťové karty ve Windows Mobile

Příspěvek od TJay »

svobod3 píše:Zkousel jsem tento program, ale bohuzel mi nefunguje, rpi pokusu o formatovani hodi hlasku Format failed. Nevite, jakym jinym zpusobem naformatovat kartu? PC mi ji totiz pres redukci nepozna (mam microSDHC 8 GB)
Tohle se mi stalo také :) . Stačí si ten QuickCardFormat 1.0 nainstalovat do hlavní paměti a před formátováním vypnout všechny programy, které jsou spuštěny z paměťové karty a mělo by ti to jít :wink:
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Snadné formátování paměťové karty ve Windows Mobile

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

QuickFormat nedoporučuju. Především kvůli tomu , že formátuje do nějakého pofiderního formátu a když jsem potřeboval obnovit soubory, ktere jsem omylem na pda smáznul, tak mi ani profesionální obnovovací soft na PC nepoznal jaké bylo použitté formátování karty a nemohl data obnovit.
Z vlastních zkušeností je uplně nejlepší dát paměťovou kartu do čtečky karet v PC a vyformátovat ji v PC na FAT32 filesystem.
Kdo by nevěděl, tak Tento počítač-->pravým tlačítkem myši na kartu-->Formátovat. Od té doby jsem neměl jedinej problem.

2tslany: 16GB SDHC se mi v PC vyformátovala do 10 vteřin
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Snadné formátování paměťové karty ve Windows Mobile

Příspěvek od tslany »

no ,to sem včera v PC dělal, já ale myslel v PPC :wink:
kurosaki
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:13
Zařízení: S.E

Snadné formátování paměťové karty ve Windows Mobile

Příspěvek od kurosaki »

Mám taky problém s formátováním karty , nejde zformátovat jak přímo z mobilu tak ani v počítaču ( přes zapojenej mobil v komplu ani ve čtěčce) vždy to napíše že tam není disk i když se to tam ukáže,že tam je a pak to prostě napíše že to nemůže zformátovat protože tam nic není............ kdo by věděl tak díkec za odpověď
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů