Focení s lumii 1020

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
VinVin
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte pro 01, 2015 17:13
Zařízení: Lumia 1020

Focení s lumii 1020

Příspěvek od VinVin »

Poprosím zkušené uživatele, jak se dají v lumii 1020 pořídit rychle snímky. Nemohu se zatím vypořádat se špatnou odezvou při focení. Čekal jsem, že u takto vychvalovaného fotoaparátu nebudu mít problém s tím, že mi ze snímku uteče fotografovaný předmět, než jej telefon vyfotí.

Jaké jsou další apky na focení (je nějaká jako, že podržím prst na obrazovce zaostří to a hned vyfotí. Měl jsem to tak a při přechodu na 10tky to již nemohu najít.

Předem dík za odpověi
VinVin
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte pro 01, 2015 17:13
Zařízení: Lumia 1020

Focení s lumii 1020

Příspěvek od VinVin »

Opravdu nikdo nic nevíte nebo nevíte jak se to dá v telefonu nastavit? Dále bych se chtěl zeptat zkušených uživatelů, jak fotí na lumii 1020 sport, přijde mi, že má celkem zpoždění. respektive nevíte někdo jak správně nastavit telefon aby odezva focení nebyla tak dlouhá a při stisku se nestalo to, že focený předmět je již jinde.....

Zatím jsem z tohoto vychvalovaného "nejlepšího" foto-mobilu zklamán a to především, že nejsem schopen provést rychlou fotku (zachytit okamžitý záběr bez zpoždění).
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Focení s lumii 1020

Příspěvek od htcjirka »

Ten modul je pomaly, to je jeho minus a vi se i o tom, 1020 rychle nefoti a rychle nikdy fotiti nebude, bohužel.Na rychle zabery, deti, sport apod to není.Kraluje ve fotkách, kde nepotrebujes zachytit hýbací objekt.
VinVin
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte pro 01, 2015 17:13
Zařízení: Lumia 1020

Focení s lumii 1020

Příspěvek od VinVin »

A aplikace na focení, kterou jsem tam měl (nemůžu si vzpomenout co to bylo). Zásadní rozpoznání přidržím prst na určitém místě zaostří a automaticky vyfotí, bez dalšího mačkání.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Focení s lumii 1020

Příspěvek od htcjirka »

To umí samotná Lumia Camera od Nokie.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Focení s lumii 1020

Příspěvek od mposvar »

Tak nevím, na jednu stranu nováček a má nehotové W10M....
Dotazy na jednu z mála slabin u L1020, tak nevím co si o tom myslet.
Mám mnoho odpovědí/zkušeností, ale základní dilema, zda-li se do toho v této diskuzi pouštět?!
Jinak Lumia Camera 4.10.06 to již neumí, ale Fotoaparát Microsoft to dá " na první dobrou" :-)...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Focení s lumii 1020

Příspěvek od htcjirka »

Každá zkušenost, rada i diskuze je přínosná, pusť se do toho :-)
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Focení s lumii 1020

Příspěvek od mposvar »

Ahoj... :-)
Píšu jinde "jak drak"...
A tak alespoň jedna dobrá zkušenost: ProShot...
Edit:
Fotoaparát Microsoft - tap, zaostří a cvak...hotovo.
To jsi přeci chtěl.
Ostatní app nedáš na tap pro tlačítko fotoaparátu, a přes scr. je to " nadlouho".
VinVin
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte pro 01, 2015 17:13
Zařízení: Lumia 1020

Focení s lumii 1020

Příspěvek od VinVin »

Díky ProShot odzkouším, Lumia Camera - to tam nemůžu najít, zřejmě vyšší verze.
Odzkoušel jsem, a přijde mi na první pohled celkem do st podobná jako Lumia Camera a je Aj což již pro mě není... a nenalezl jsem tam tu vychytávku s tím prstem (podržím zaostřím a hned to vyfotí). Ta Lumia Camera to ve starší verzi uměla? Pokud novější nezná, tak to mě mrzí :-(

Nauc se editovat svoje posty.Koumes
Uživatelský avatar
groovox
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 293
Registrován: úte dub 22, 2008 14:34
Zařízení: ML950XL Alcatel IDOL4S Pro W10, NL1520, HTC HD2
Bydliště: Praha

Focení s lumii 1020

Příspěvek od groovox »

ProShot v Trial verzi neukládá fotky, musel by jsi´s ho koupit, Lumia Camera na 10.ky je už vlastně integrovaná ve foťáku, na sekvenční foto vyzkoušej Blink a na rychlý, ostrý focení dotykem na screen i v místnosti v šeru je výborná aplikace Easy selfie free /nedej se zmást názvem, je sqělá pro hlavní foťák/.
VinVin
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte pro 01, 2015 17:13
Zařízení: Lumia 1020

Focení s lumii 1020

Příspěvek od VinVin »

Camera Lumia v 10tkách, je o chlup co se týče ovládání dle mého pepší... Má tam na noční režim při focení a sportovní režim. A hlavně díky za uvedení aplikací pro focení. Zatím jsem odzkoušel ten Blink a je to super, pak že není rychlá..... :tlem:
Provedl jsem test toho blinku, při šílených podmínkách. Doma v místnosti tma a v aqva ledkové světla (modrá bílá ačervená - šílené podmínky). To nejhorší co může být pro focení. Fotí hned a sérii fotek, vyberete si která se vám líbí a uložíte, rozlišení je ochuzené, ale žádný záběr při sportu vám neuteče. Těším jak bude fotit za normálních podmínek, fakt dík to jsem hledal - určitě využiji při sportu.
Přílohy
Blink_2015-12-20T22.32.44.658_12_2015-12-20.jpg
(256.19 KiB) Staženo 3 x
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů