Baterie na WIN a Androidu

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
p3v4x
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 04, 2015 7:12
Zařízení: honor 4c

Baterie na WIN a Androidu

Příspěvek od p3v4x »

Ahoj je nějaký rozdíl pri aktivním používání chytrého mobilu na internet nebo sledování videa nebo hudby v úbytku baterie mezi os android nebo windows phone?
Taky s windows phone se baterie musí dobíjet každý den nebo je tam rozdíl?

edit by admin: Přesunuto do správné sekce
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

vydrz baterie na windows mobile oproti os android

Příspěvek od Sentinel65 »

Pokud nebudu brat v uvahu telefony s androidem, kde je baterie 4000 mAh a vic, tak vydrz baterie je zhruba stejna jak u OS Android, tak i u WP.
Zalezi na odladenosti systemu (Android) a obecne odladenosti app, ktere clovek na smartphone pouziva. Nejvetsi rozdil je pak v individualnim pouzivani telefonu (pripojeni na siti, GPS, navigace, hry atd. atd). Obecne se da rici, ze standardni vydrz je 1-2 dny.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

vydrz baterie na windows mobile oproti os android

Příspěvek od Sandra »

Osobně používám smartphone na to, k čemu byl navržen (s výjimkou hudby, na tu mám iPod) a dobíjím každý den, někdy i dvakrát denně. A je úplně jedno, co je to za telefon a OS, výdrž baterie je jedním slovem tragická všude.
kocicak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: ned črc 27, 2014 13:51
Zařízení: Nokia Lumia 1320, Palm Treo 650, Lenovo P780

Re: vydrz baterie na windows mobile oproti os android

Příspěvek od kocicak »

Spíše než na systému záleží na modelu. Lumia 920 má horší výdrž než Lenovo a789, přestože kapacita baterie je stejná.
Helle
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: ned říj 07, 2007 9:06
Zařízení: Xiaomi Max 3 , NB Chrome OS, PC Win 10iPad 2
Bydliště: vesnička u Krnova
Kontaktovat uživatele:

vydrz baterie na windows mobile oproti os android

Příspěvek od Helle »

Dovoluji si nesouhlasit.Jeden z důvodů, proč jsem přešel z androidu k woknům je právě výdrž na baterii.( nebyl to ale důvod hlavní,ten byl ten, abych měl stejný systém na PC,NB i telefonu a to mi Lumie plní na 100 %) Nejsem sice žádný profík, ale začínal jsem kdysi na Palmu ( vždy si na Tungsten TT vzpomenu, měl jsem telefon HTC s WM, několik telefonů s Androidem , poslední byl Nexus ) U mé Lumie XL LTE , který používám prakticky stejně jako Nexus ( a ten jsem měl rootnutý a vyzkoušených hodně moc rom, právě se zaměřením na spotřebu),mám v ní stejné nebo odpovídající aplikace. Výdrž u Lumie je MINIMÁLNĚ o 50 % vyšší než u toho Nexusu , který jako železo nebyl určitě špatný.
Uživatelský avatar
yrsej
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: sob úno 06, 2016 12:23
Zařízení: nokia 830

vydrz baterie na windows mobile oproti os android

Příspěvek od yrsej »

ja som mal teraz par dni doma sony xperiu z1 cca 2 rocny mobil s nevymenitelnou 3000mah bateriou.. po dvoch dnoch ide naspet predajcovi, dovod bateria, ktora sa zo 100% kapacity vybila na 10% za menej ako den, ziadne prehnane pouzivanie, par telefonatov, wifi,, nejake video,pesnicky, a dalsi dovod je 20mpx fotoaparat od sony, ktory je nepouzitelny,skusal som manualne nastavenia, fotil som na 15mpx,8mpx, na automatike,, ale hocijaka lumia za 100€ rozdupe tento fotak na prach,,a to je uz co povedat ked xperia z1 je byvala vlajkova lod sony.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie na WIN a Androidu

Příspěvek od Cleric »

Výdrž baterie je velice subjektivní záležitost a objektivně nelze říci jak který OS více vydrží.

Záleží na spoustě aspektů ať je pokrytí signálem, umístění antén, odladenosti sytému a v poslední míře způsobu užívání.
sambi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 14, 2014 18:37
Zařízení: Lumia 535 a Lenovo A7000

Baterie na WIN a Androidu

Příspěvek od sambi »

Pro objektivní hodnocení bys musel mít dva totožné telefony akorát jeden s Windows a druhý s Androidem. Bylo by potřeba naprogramovat spouštění předem daných aplikací/her na obou telefonech ve stejný čas a po stejnou dobu a prostě který telefon by dříve se vybyl, tak ten žere víc.
Subjektivně mi přijde, že Android žere více. Má spoustu aplikací na pozadí a procesů. Windows i s 5% baterie vydrží i celý den v pohotovostním režimu, kdy se koukneš na čas atd. Android by byl už kaput. :D
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Baterie na WIN a Androidu

Příspěvek od Mahtiel »

Mohu srovnat pouze telefon s Wim a tablet s Androidem, ale to je neporovnatelné. Osobně mi na telefonu nejvíce užírá baterii navigace. Pokud mám aktivní navigaci, tak po delší trasy ji mám vyplou nebo telefon nabíjím za jízdy. Zrovna včera jsme jeli dom z dovolené přes prdelovesnice a telefon se zaplou navigací a se zapojením do nabíječky v autě se mírně vybíjel. Výstupní proud auto nabíječky ovšem neznám. Výdrž shrnu asi tak, při neaktívním používání se zapnutým spořičem baterie bych se určitě dostala na úžasnou výdrž. Při běžném užívání asi na 24 až 30 hodin. No a třeba, když jedeme dle navigace, tak je telefon se schopný skoro vybít i během jízdy v autě. Opravdu záleží na nastavení telefonu, jaké aplikace běží na pozadí, co s ním daná osoba provádí. Dá se i optimalizovat kapacita, nemůžu si vzpomenout na terminus technicus. Kdy se mobil na nabíječce po plném nabití restartne. Pak se zase nabije, protože naskočí nižší kapacita, opět restartne atd. Osobně jsem to ještě neprováděla, ale dle zkušenosti jiných se optimalizuje kapacita baterie az o cca 10 %
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti