Lumia 820 - problémy po resetu

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Girtas
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte zář 09, 2014 16:47
Zařízení: Nokia Lumia 820

Lumia 820 - problémy po resetu

Příspěvek od Girtas »

Ahoj, koupil jsem si na Mobiltel.cz Lumii 820. Dostal jsem telefon, který je určen pro mexický trh. Telefon byl ale česky, takže mi to nevadilo. Když jsem chtěl aktualizovat na Lumii Cyan, tak jsem zjistil, že firmware telefonu nesedí s Mexikem, ale sedí na Kolumbii, Peru ... Pomocí programu "Nokia Software Recovery Tool" jsem resetoval telefon (změnil se i firmware). Když se to dokončilo, tak jsem měl telefon najednou i s aktualizací Lumia Cyan (předtím byla "Lumia Black"), jenže mi nejde nastavit jazyk telefonu na český. V nabídce je, ale prostě se mi neaktivuje. Při startu se mi také zobrazí logo "Movistar", zřejmě nějaký operátor (to předtím nebylo). Nevíte prosím co s tím? :-(

Děkuji předem.

Původní firmware: 3051.40000.1347.1004
Firmware po resetu: 3051.50009.1424.0001
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 820 - problémy po resetu

Příspěvek od htcjirka »

Telefon si přes NCS natahne puvodni FW, který do nej patri.
Budes si muset stahnout program Nokia Care Suite, přes nej stahnout manualne fw pro cesky region (po zadani příslušného product code) a nasledne jej flashnout do sve Lumie 820.

Nabit telefon, nepripojovat a nechat zatím vypnuty! odpočívat na stole.

Stažení FW

Spustit Nokia Care Suite - dále Product Support Tool For Store - vybrat ucet external - Tools - Firmware Download - do kolonky product code vepsat 059R609 (CZ-SK varianta FW) - check online - download

Flashnutí FW

Po stazeni FW stále telefon nepripojovat a jit na záložku File - Open Product - vepsat RM-825 a potvrdit výběr.
Vlevo dole vyber Programming > Recovery > Update list - vybereš ten svuj prave stazeny FW > Start > pak uz cekat na vyzvu pripojeni telefonu (mezitím probehne i overeni kompletnosti FW atd.).
Az nabehne vyzva o pripojeni budes respektovat všechny instrukce které v ni budou napsane..ci na obrazku ( zalezi dle telefonu).
Bude tam vyzva, kde te to povede jaka tlačítka mas soucasne mackat a drzet az do zavibrovani + nasledne pripojeni k usb kabelu.
Poprvé, při mackani kombinace tlačítek a zapojeni usb a následného zmacknuti tlačítka retry v programu jde o rychlost, takze nepanikar, zrejme se ti to nepovede napoprve a budes muset postup s tlačítky a pripojenim dle danych instrukci opakovat.Poprve se také budou instalovat ovladace, takze tento postup (s pripojovanim a mackanim kombinace tlačítek na telefonu) budes zcela jiste opakovat.

Nokia Care Suite je servisní nastroj, ktery "amaterum" a nepovolaným do rukou nepatří.Pokud se ti s telefonem během flashovaní něco stane, neseš za to svou odpovědnost.
Girtas
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte zář 09, 2014 16:47
Zařízení: Nokia Lumia 820

Lumia 820 - problémy po resetu

Příspěvek od Girtas »

Po připojení telefonu mi Nokia Care Suite zobrazí, že telefon nepodporuje. Když dám vyhledat firmware, tak mi to vyhledá ten, který mám aktuálně v telefonu :-(
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 820 - problémy po resetu

Příspěvek od htcjirka »

Updatoval jsem post, pozorne si ho precti.
FW musíš stahnout manualnim zadanim product code a bez pripojeneho telefonu.
Telefon se pripojuje vypnuty a hlavne az na konci vseho a vyzvy samotného programu, ne předtím..
Girtas
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte zář 09, 2014 16:47
Zařízení: Nokia Lumia 820

Lumia 820 - problémy po resetu

Příspěvek od Girtas »

Nějak se mi to nechce stáhnout. Píše mi to "Datapackage with product code 059R609 queued for download."
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 820 - problémy po resetu

Příspěvek od htcjirka »

To uz je na tvem pripojeni a "spravne" verzi Nokia Care Suite.Ne každý "umi".
Girtas
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte zář 09, 2014 16:47
Zařízení: Nokia Lumia 820

Lumia 820 - problémy po resetu

Příspěvek od Girtas »

Ať dělám, co dělám, tak se mi to pořád nechce stáhnout. Vůbec nevím, proč to nejde. Nemáš nějakou radu?
Girtas
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte zář 09, 2014 16:47
Zařízení: Nokia Lumia 820

Lumia 820 - problémy po resetu

Příspěvek od Girtas »

Už jsem to pořešil. Stačilo stáhnout "Data Package Manager". Zatím se řídím tímto návodem http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2515453. Nyní už jen čekám až se mi to stáhne a pak snad i úspěšně provedu flash.
Girtas
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte zář 09, 2014 16:47
Zařízení: Nokia Lumia 820

Lumia 820 - problémy po resetu

Příspěvek od Girtas »

Je normální, že když připojim vypnutý telefon do počítače, tak že se zapne?

EDIT:

Už jsem to pochopil. Nyní se mi nahrává flash.
Girtas
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte zář 09, 2014 16:47
Zařízení: Nokia Lumia 820

Lumia 820 - problémy po resetu

Příspěvek od Girtas »

Je to tam :) Zatím vypadá, že se vše povedlo :)

Moc moc moc děkuji všem, kteří mi pomohli :)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 6 hostů