Asus VivoTab RT

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Asus VivoTab RT

Příspěvek od mberdych »

Mam tu tuhle hracku na hrani :-)

Nadherne vyrobeny HW, mel jsem uz Transformera, je to v podstate totez. Klavesnice je super, vydrz na baterie je famozni (15 hodin dohromady to odhaduju), displej spickovy, 64GB pameti, 3G (to jsem jeste nezkousel)

Co se WinRT tyce, jsem applak, windows uz docela dlouho neprovozuju. W8 na nedotkykovem desktopu mi prijdou katastrofa, na tomhle je to docela pouzitelne a dava to vetsi smysl. Zatim se seznamuju, takze zavery jeste nedelam. Pravda je, ze je to tabletoPC, ktere se da v podstate pouzit i v kanclu jako bezne PC (s jistyma omezenima). Po case kdyztak napisu vice.
Tomaš K
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: stř lis 09, 2011 19:22
Zařízení: Lumia 930 Orange Denim

Asus VivoTab RT

Příspěvek od Tomaš K »

Mam dotaz...preco ste si nevybral miesto toho Asus Vivo Smart s plnohodnotným W8? Len kvôli klávesnici?
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Asus VivoTab RT

Příspěvek od mberdych »

Nechci plne W8, vice me to zajima jako tablet. Take s ohledem na baterie.
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Asus VivoTab RT

Příspěvek od Stevik »

Souhlasim, proto jsem taky koupil Surface s Win RT.
Tomaš K
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: stř lis 09, 2011 19:22
Zařízení: Lumia 930 Orange Denim

Asus VivoTab RT

Příspěvek od Tomaš K »

dobrovolne si kupit RT verziu...no neviem. Mať, akože Windows 8 a nemoct si stiahnut ziadnu Windows aplikaciu by ma neskutocne znervozňovalo. A to nehovorim o tom, ako je to predrazené. Odpovedajuca cena pre polovičný Windows je okolo 8-10 tisic.
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Asus VivoTab RT

Příspěvek od Stevik »

Zalezi na pouziti, pokud to chces pro praci, tak je RT v pohode, je tam vse. A pokud je to doplnek k velkemu PC, opravdu vic nepotrebujes. Hlavne vydrz baterie je nekolikanasobna.

Ale to je opravdu OT. Vratme se k Asus VivoTab RT.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Asus VivoTab RT

Příspěvek od chmeldas »

Nádherně vyrobený je Surface a ne Asus VivoTab RT. Povrzávající krám za 15000... Toť ke zpracování.
S Win RT jsem jinak spokojený. Ovládání a GUI se mi líbí podstatně víc než na iPadu. Ke spokojenosti mi schází jenom kvalitní čtečka knih ve formátu pdf.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Asus VivoTab RT

Příspěvek od mberdych »

Na vyrobni zpracovani jsem haklivej a tohle rozhodne neni povrzavajici kram, stejne jako nebyl Transformer. Zatim tomu z tohodle hlediska nemam co vytknout. Ze softwarove stranky to je ovsem neco jineho.
koblihjr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: ned říj 09, 2011 7:43
Zařízení: HTC 8X

Asus VivoTab RT

Příspěvek od koblihjr »

Uvažuji také o VivoTabu. Hned ze dvou důvodů. Používám dotykový Vivobook a jsem nadmíru spokojený. Ale protože to je klasický notebook (koncepčně otevírací, ale neoddělitelný od klávesnice), vyhlížím nějaký podobný produkt s Windows 8 a bez klávesnice.

Surface jsem zamítnul, poměrně dost bloggerů ho kritizuje, ačkoliv jejich argumenty kolikrát nejsou pro mě důležité - mám jiné preference. Druhým důvodem, proč říct Surfacu ne, je jeho nedostupnost v Česku.

Tak jsem svůj výběr zúžil na Asus VivoTab na Acer W510.
Zatímco první jmenovaný používá WRT, druhý má plnohondotné a se všem pozitivy a negativy známá W8. Zase si říkám. Potřebuji v druhé zařízení plné W8, když ten daný produkt bude primárně jako web browser a prohlížeč obrázků? Potřebuji mít desktop plochu, kde budu jezdit myší? Odpovědi: nepotřebuji, ne, ne. U druhého stroje ne, když už mám jeden takový.
Takže stačí WRT. Nehledě na to, že patrně ve WRT nepotřebuji žádný antivirus, zatímco u W8 ani, protože se jedná o plný PC se vším všudy, byť člověk plochu nevidí, jak je den dlouhý.

Ale zase si říkám. Chci používat Chrome? Chci pracovat se soubory typu RAR/ZIP? Mám v plánu občas kouknout na flashové weby (stream, hulu, ...)? Zase v mnohém je rozumný mít neomezený přístup i k funkcím, třeba které jednou použiji.

Zkrátka a dobře, sám sebe se ptám, zda WRT pro tablet, co by sekundární počítač a prohlížeč webu, postačuje... Nebo za stejný peníz vzít W8, samozřejmě dokoupit antivir, Office a používat tablet jako tablet a mít za stejné peníze víc.

Co radíte, resp. jaké zkušenosti mají zdejší majitelé WRT. Co jim SKUTEČNĚ chybí? Čtvrt roku používám aktivně dotykové W8, ale nějak si neuvědomuji skutečné limity WRT. A když už bych dal dalších 15k do tabletu, tak abych si nerval vlasy, jako s nákupem toho největšího omylu - Samsunga Galaxy Tab 8.9 vloni na vánoce, kdy tolik chválený Samsung nevydal pro něj Androida 4, čili nemůžu používat všechny Apps určené na 4.0, nebo 4.1 a mám tablet za velké peníze s omezenějším starým softwarem. Naučil jsem se s tím žít, že ne všechyn apps pro tablety běží i na SGT8.9. To je občas deprimující. Dát 12k za něco, co za rok na na vedlejší koleji a výrobce schlamstnul peníze a ani nevydal jediný update. Konkurence vesele updatuje. Nerad bych se spálil znova.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Asus VivoTab RT

Příspěvek od chmeldas »

Po týdnu začal povrzávat zámeček kolem displeje v oblasti sd karty. Problematickou částí je plastová část na na zadní straně. Po dalším týdnu začal při dotyku vrzat pravý horní roh... Proti zpracování iPadu nic moc. Ten ani po dvou letech nevzal.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Asus VivoTab RT

Příspěvek od mberdych »

Tak iPad urcite super, jsem zvedav jak to bude vypadat dal.

Jinak RT jako browsovadlo super, tedy jako doplnek PC. Otazka bude, co aplikace, zatim velka bida.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Asus VivoTab RT

Příspěvek od mberdych »

Pro me je to spis na vyzkouseni. Moc nepocitanm, ze bych si ho nechal.
likemiki
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 22, 2013 15:23
Zařízení: Lenovo ideapad yoga 11'6

Asus VivoTab RT

Příspěvek od likemiki »

Ahoj lidi, nejlepší se bude zeptat asi tady. Mám tiskárnu Samsung a Windows 8 RT na lenovo yoga 11,6" a tiskárnu to rozpozná ale nakonec to s ni nespolupracuje a ve wordu se jako možnost pro tisk nezobrazí. Nemá s tím někdo zkušenost kdo má RT? Tisknout potřebuji fakt nutně :-( Díky moc za rady... :)
Tomaš K
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: stř lis 09, 2011 19:22
Zařízení: Lumia 930 Orange Denim

Asus Vivo Smart

Příspěvek od Tomaš K »

Bol som dnes omrknut Vivo Smart. A myslim, ze 12.tis je krasna cena za plné W8.Krasny displej. Len skoda, ze to nema repraky, tak ako RT vpredu a po stranach. Dojem sterea by bol mozno lepsi. Ja chcem plne W8 a stahovat .exe subory. Nechcem byt omezeny na desat, či dvadsat pouzitelnych app pre RT, ktore momentalne su. Len skoda, ze na trhu este nie je 3G verzia.

Nevyhodu vidim v tom, ze nemá USB, ale len microUSB, takze napojenie prislusenstva, bude musiet ist cez redukciu predpokladam :(
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Asus VivoTab RT

Příspěvek od SirTom »

koblihjr píše:Zkrátka a dobře, sám sebe se ptám, zda WRT pro tablet, co by sekundární počítač a prohlížeč webu, postačuje... Nebo za stejný peníz vzít W8, samozřejmě dokoupit antivir, Office a používat tablet jako tablet a mít za stejné peníze víc.

Co radíte, resp. jaké zkušenosti mají zdejší majitelé WRT. Co jim SKUTEČNĚ chybí?
No o o to bude dost o osobních preferencích, ale pokud používá W8 tak bych se RT nebál.
Mám Surface přesně jako druhé zařízení - na cesty a na válení na gauči a jsem spokojen. Plné Win bych v tom nechtěl.

Flash jde zapnout v registrech, dokonce na to je aplikace, zip umí, a pro mne je obrovská výhoda stejného ovládání jako PC, napojení na stejné služby atd..
Zatím jsem nenarazil na nic co by mi na RT vyloženě chybělo, snad krom většího výběru her ale to se lepší.
koblihjr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: ned říj 09, 2011 7:43
Zařízení: HTC 8X

Asus VivoTab RT

Příspěvek od koblihjr »

Celkově jsem převážil využití tabletu a najednou mi vylezlo, že WinRT by byly pro mě nedostatečné...
Dovolím si odcitovat můj dlouhý příspěvek i sem, takže po zvažování asi brát nebudu. Pokud Asus VivoTab, tak jedině tu variantu s W8.
Právě uvažuju o přesně stejném produktu pro přesně stejné využití. Čili:

Chci tablet. Ideálně i dokovací stanicí, kde bude touchpad. Windows 8 se mi jeví jako volba z rozumu. Za stejné peníze tu jsou nejrůznější VivoTaby nebo Surface, které mají okleštěné verze Win RT. Na internet nebo nějaký ten twitter v pořádku. Na desktopovou práci ovšem slabota pod úrovní Androidu nebo iOS. Tedy co do pracovních aplikací.

Což o to, problém s pamětí se dá obejít tím, že člověk zainvestuje o 1500 víc a má 64GB verzi, že? Ale osobně taky nevím, jak moc věřit Atomu. Přece jen to je dnes ta úplně nejlevnější volba pro výrobce a myslím, že kdyby bylo ještě něco levnějšího, bude to mít místo atomu i to.

Zase si říkám. Chci do toho dát RELATIVNĚ málo peněz. V současné nabídce toho moc není. Tahle cena je na tablet (jako takový bez ohledu na OS) sakra vysoká. Na tablet (cíleně s W8) bohužel ale lidová. Proč bohužel? Protože je stále málo konkurence, která by tlačila cenu dolu.

Z patra vyhrknu asi jen několik stojů, o kterých jsem původně uvažoval, nebo které mají přibližné parametry mých požadavků:

- Acer W510
- Asus VivoTab (navíc je nutné dávat si pozor který, neboť má Asus v nabídce ARM i Atomové verze)
- MS Surface
- Samsung AtivTab.
- Sony Slider (ten je tuším jediný s i3 a je asi 2,5x tak těžší vlivem konstrukce)

Takže ono teď moc nejde z čeho vybírat. A kdybych si měl nadefinovat parametry, výrobce to nacení na XY peněz. Ale když už by šla řeč o parametrech, tak:

- plnohodnotné W8
- dokovací klávesnice se záložním akumulátorem
- 64GB je tak akorát
- CPU i3+
- max. 10" LCD, ideálně 8-9", primárně to je tablet, notebook mám
- baterii 7h+, což jde kdykoliv dohnat třeba tím dokem
- nfc by se hodilo, ale být nutně nemusí
- tenké zpracování, ne cvalík jako Surface Pro.
- cena do 17k

Chci toho moc, takže když slevím, vychází mi vítězně právě Acer W510. Možná je brzo, možná přijdou do hry i další hráči jako HP, Dell, Lenovo, Toshiba, Sony, ale to jsou zvučná jména, která si nechají vše draze zaplatit.

Ještě vyhlížím low-cosotvý MSI. I ten by mohl něco zajímavého ukázat v duchu W510. Zatím na to nespěchám, výhledově tam 2-3 měsíce, ale slintám docela obstojně. A protože se nic nového neobjevuje (ba se dokonce ani nešušká o ničem), začínám uvažovat o W510 jako o jediné volbě. :hm I kdyb se zítra objevil MSI tablet s výše uvedenými parametry, stejěn by nepřišel na trh dřív než přelom jaro/léto... :roll:
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus VivoTab RT

Příspěvek od aeon101 »

V cem by byly pro tebe nedostatecne? Stojim pred podobnou dilemou a rozhoduji se jedine mezi Asusem a Samsungem (ten je krasny, ale zatim bez 3G. Nabidka Asusu je po vsech strankach a variaci ruznych modelu perfektni. Co hardware? RT verze v podobne rezii stoji +- stejne, priplaci se za 3G.
Tomaš K
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: stř lis 09, 2011 19:22
Zařízení: Lumia 930 Orange Denim

Asus VivoTab RT

Příspěvek od Tomaš K »

RT verzia nemá možnosť stiahnuť VLC player ani iný. Takze kto chce prehravat stream, tak bude docela prekvapený...
koblihjr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: ned říj 09, 2011 7:43
Zařízení: HTC 8X

Asus VivoTab RT

Příspěvek od koblihjr »

Absence instalace exe souborů... Hlavně pak Photoshop pro řezání grafiky, sketchup pro úpravu modelu a alternativní emailový klient...
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Asus VivoTab RT

Příspěvek od mberdych »

Pak ale hledate notebook a ne v prvni rade tablet. Tohle je proste doplnkove zarizeni. Kdyz to bude umet co rikate, jsou to plne widle na armu.
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů