Zkušenost s instalací Win 8 na PC

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Zkušenost s instalací Win 8 na PC

Příspěvek od kalmia »

Zdravím všechny a prosím o odpověď. Má někdo zkušenost s instalací Windows 8 na disk C s Windows 7 se zachováním všech dat, nastavení a podobně? Zatím osmičky testuji na původně čistém disku D a jsem velmi spokojen. Mám ale obavu zkusit je instalovat na stávající systém. Díky za rady.
mceza

Zkušenost s instalací Win 8 na PC

Příspěvek od mceza »

Instaloval jsem kdysi nějakou tu RC vezi bo co to bylo (cca duben-květen 2012) a bez problému.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Zkušenost s instalací Win 8 na PC

Příspěvek od mimonaut »

Dělal jsem ze sedmiček 64bit home premium udpate na 8pro.
Update proběhl naprosto v pohodě, všechny programy šlapou jak mají. Jen asi 3 jsem musel aktualizovat (CloneCD, odinstalovat security essentials a ještě nějakou ptákovinu - na vše mne upozornila updatovací utilita).
Jediné, co jsem musel přenastavit znovu jsou asociace některých programů (např indesign a photoshop).
Problém, jak jsem zaslechl od kamaráda, nastal pokud používáš nějaký nestandartní firewall a třeba ESET.. Takže tyhle bezpečnostní záležitosti bych raději odinstaloval a nahodil až po aktualizaci příslušné nové verze.
Uživatelský avatar
PeteyGrand
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte led 29, 2013 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 800 Cyan
Bydliště: Marktredwitz, Germany

Zkušenost s instalací Win 8 na PC

Příspěvek od PeteyGrand »

Já osobně jsem musel přeinstalovat všechny programy od Adobe, protože jak napsal tady "mimonaut" nademnou jsou asociace. Antivirus je tam ten klasický Microsoft Defender, který jsem po nainstalování hned vypnul a nainstaloval jsem si ESET Smart Security. Nejlepší na W8 je to, že jsou rychlejší než W7. Třeba ve W7 se mi Photoshop zapínal přes 8 sekund, ve W8 asi 3 sekundy.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů