USB hosting - co komu funguje, nefunguje....

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Post Reply
Albedo
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 51
Joined: Tue Nov 01, 2011 1:34
Zařízení: Samsung Galaxy NOTE, HTC TouchPro 2, HTC TyTn II
Location: Olomouc
Contact:

USB hosting - co komu funguje, nefunguje....

Post by Albedo »

Vím že už se tu sem tam nějaké odezvy objevily, ale jelikož neustále s touto hračkou experimentuji, zajímají mě vaše postřehy a zkušenosti s USB hostingem na Noutu, a ať to máme přehledně v jednom vláknu, ne?
Já mám originál ET-R205 miroUSB/USB host a ještě jsem na redukci USB A/female - Micro USB/male (za 49,-Kč) zkosil pilníkem hrany na tom microUSB do lichoběníku jak na originálu, aby to šlo zastrčit. Na originálu i na této "home made" redukci mi funkuje pouze USB čtečka microSD (a v ní 16GB microSD). V obou po připojení (podotýkám že multimediální) USB klávesnice zařízení napsalo: "Keyboard Connecte", ovšem při mačkání čehokoliv se nikde nic neděje. Navíc po odpojení se zařízení restartuje a stav baterie je o cca 50% menší (a to během zkoušky připojené klávesnice max 1minuta). Flash disk velikosti 16GB (a LED indikátorem čtení/zápisu) a souborový systém FAT32 vůbec nepřipojí. U HDD s externím napájením hlásí že zařízení bylo poškozeno. Ještě zkusím vyrobit napájecí redukci pro tu flashku a výsledek postnu.
Díky za reakce.
Albedo
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 51
Joined: Tue Nov 01, 2011 1:34
Zařízení: Samsung Galaxy NOTE, HTC TouchPro 2, HTC TyTn II
Location: Olomouc
Contact:

USB hosting - co komu funguje, nefunguje....

Post by Albedo »

Tak redukce "zbastlena". Je to normální rozdvojka k přenosným HDD, když se připojují na dvě USB kvůli napájení. Ten "Napájecí" z té rozdvojky jsem připojil do 220V USB nabíječky (čili krásných 5V / 600mA), na tom datovém jsem odpojil napájecí drát 5V, a takto upravený vstup připojil k telefonu. Na výstupu běžně bývá miniUSB samec právě na zapojení do toho disku (já sehnal klasické na jednom konci 2x USB A-samec a na druhém USB A-samice a až do toho připojil disk...mám zatížitelné USB rovnou ;) ). Transcend JetStore 160GB formátovaný na FAT32 filesystém funguje na "homemade" i originál redukci. ;)
Albedo
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 51
Joined: Tue Nov 01, 2011 1:34
Zařízení: Samsung Galaxy NOTE, HTC TouchPro 2, HTC TyTn II
Location: Olomouc
Contact:

USB hosting - co komu funguje, nefunguje....

Post by Albedo »

Tak už funguje i fleška. Musel jsem z ní udělat "Non-removable" zařízení, a samozřejmě FAT32.
hoktar
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 84
Joined: Tue Jun 23, 2009 14:04
Zařízení: glofiish x650/hd2/titan/galxy note
Location: Podebrady
Contact:

USB hosting - co komu funguje, nefunguje....

Post by hoktar »

a co ta klavesnice? a mys?
me by zajimalo jestli to funguje. zkousel jsem to na tabu 8,9. tam to slapalo docela hezky.
Albedo
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 51
Joined: Tue Nov 01, 2011 1:34
Zařízení: Samsung Galaxy NOTE, HTC TouchPro 2, HTC TyTn II
Location: Olomouc
Contact:

USB hosting - co komu funguje, nefunguje....

Post by Albedo »

No tak to mi zatím nějak nefachčí. Zkoušel jsem nějaké Logitech klávesnice, a všude stejné - zařízení napíše že byla připojena USB klávesnice, a tím to hasne. Párkrát mi to restartlo Noteho s tím, že třeba z 50% baterie tam najednou bylo 10% (a to byla nakalibrovaná), tak mám trošku strach, aby to neublížilo baterii...
Jelikož hodně na cestách píšu, přemýšlel jsem o něčem takovém:

Code: Select all

http://aukro.cz/magic-pro-promini-v-touch-bluetooth-klavesnice-hd-i2195162905.html
Někdo nějaké zkušenosti s HID zařízeními?
hoktar
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 84
Joined: Tue Jun 23, 2009 14:04
Zařízení: glofiish x650/hd2/titan/galxy note
Location: Podebrady
Contact:

USB hosting - co komu funguje, nefunguje....

Post by hoktar »

tak tu se nezkousel. k tabu mam origo i s tim pouzdrem
User avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 424
Joined: Wed Oct 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Location: Praha

USB hosting - co komu funguje, nefunguje....

Post by kome »

usb logitech klavesnice mi funguje, bohuzel psani diakritiky je problem ,usb mys taky. Zkousel jsem i bezdratovou s usb prijimacem a tam to jen napise, ze je pripojena mys a klavesnice, ale ani jedno nefunguje. Usb ctecky sly vsechny co jsem zkousel
lotr
nováček
nováček
Posts: 24
Joined: Thu Feb 10, 2011 10:33
Zařízení: SG NOTE 2

USB hosting - co komu funguje, nefunguje....

Post by lotr »

Zkusil jsem připojit TomTom One, Start a obojí funguje, disk se připojí, USB myši fungují, ale bezdrátovky ne. Foťák Minolta funguje. Klávesnice Labtec i Gigabyte mi jede, ale jen english, čtečka karet All-In-1 funguje, taktéž USB Flash card jede, USB lampička svítí, rozbočovač USB s napájením a zapojenou myší s klávesnicí, taky jede
jedla
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Posts: 3
Joined: Mon Dec 10, 2007 22:15

USB hosting - co komu funguje, nefunguje....

Post by jedla »

Zdravím a pozdravuji......, nemáte někdo zkušenost s nějakou USB síťovou kartou, která by přes toto fungovala a dala by se sehnat v našich končinách (Android 4.0.3)? Dost by mi to pomohlo.


Díky, jedla.
Post Reply

Return to “Samsung Galaxy Note”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest