Bricknutá Lumia 800 - rady?

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Bricknutá Lumia 800 - rady?

Příspěvek od Martin Suchan »

Dnes se mi podařilo bricknout mojí Lumii 800 (nejde nijak zapnout). Normálně jsem telefon používal a všiml jsem si, že nefungují datové přenosy a po kliknutí na nastavení WiFi se nic nestane. Nefungovalo ani debugování aplikací z Visual Studia - nepodařilo se připojit k telefonu. Zkusil jsem tedy obligátní vypnutí a zapnutí, ale po vypnutí nešel telefon zapnout. Nepomohlo ani dlouhé podržení, nic, zkoušel jsem připojit na originál nabíječku, pořád nic. :x

Začal jdem googlovat a podobný scénář mělo i hromada dalších uživatelů - nešla zapnout WiFi, zkusili vypnout, nešel zapnout.
Zažil jste to už někdo, víte o radách, které pomohly? Nejprve bych rád zkusil vše krom hard resetu a pokud nebude jiné možnosti, tak zkusím tlačítkový trojhmat... a pokud ani to nepomůže, tak mám problém, protože Lumia je z Rakouska a bez záručáku - jako výhra - jaké jsou možnosti opravy u nás?

http://discussions.europe.nokia.com/t5/ ... -p/1225979" onclick="window.open(this.href);return false;

Prosím žádný flame, ok?
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Bricknutá Lumia 800 - rady?

Příspěvek od Gater »

Tak to v té nabíječce chvilku nech a uvidíš, ještě tam někdo psal, že mu to šlo po zapojení do USB u PC. Taky je docela na nic, že Lumii nejde vyndat baterka.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Bricknutá Lumia 800 - rady?

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Kdyby byl problém zkusil bych ti zařídit opravu na záruku, když budeš mít zájem. Případně SZ.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Bricknutá Lumia 800 - rady?

Příspěvek od Flynn »

U HTC Radar se mi to jednou stalo, ale tam se po sundání krytky na SIM odpojí baterka. Nevím, jak to je na Lumii, ale mělo by to pomoci. Po zasunutí krytky telefon v pohodě naběhnul.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Bricknutá Lumia 800 - rady?

Příspěvek od Martin Suchan »

Tak už zase funguje :) Zkoumal jsem na Internetu různé babské rady, včetně zahřátí pomocí fénu (nepomohlo). Nakonec pomohlo Soft Reset podle této rady, dobré si zapamatovat i pro ostatní :-)
SOFT RESET: hold together power button and volume down button, few second after the phone will vibrate and turn on. All of your data on the phone will still be there. (this is the same as if you would in other phones remove the battery). IT WORKED FOR ME.
(Podržet tlačítko Hlasitost dolu a Zapnutí na pár vteřin, má efekt jako vyndání baterky),

HARD RESET: hold together power button, volume down button and camerra button, this will reset the phone and ERESE ALL DATA and put your Lumia in factory mode. I hope you will not be forced to do this.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Bricknutá Lumia 800 - rady?

Příspěvek od Flynn »

Což potvrzuje mou zkušenost. Obrázek
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Bricknutá Lumia 800 - rady?

Příspěvek od Martin Suchan »

Tak se mi opet Lumia 800 vypla tak, ze nesla zapnout. Par hodin jsem zkousel mackat ruzne kombinace tlacitek na ruznou dobu, pripojoval a odpojoval k pocitaci a orig. nabijecce a porad nic, az najednou telefon ozil, kdyz jsem na 10 vterin podrzel kombinaci Power Volume down + camera na 10 vterin. Divne, ale opet telefon funguje. Uz by to chtelo ten novy firmware!
GEorGECZ
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon dub 23, 2012 11:49
Zařízení: Nokia Lumia 800

Bricknutá Lumia 800 - rady?

Příspěvek od GEorGECZ »

Tak mám stejný problém, ale s tím, že se mi to stalo hned po vybalení. Prostě telefon vůbec nenaběhne.

J.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Bricknutá Lumia 800 - rady?

Příspěvek od Martin Suchan »

Jak jsem psal, vyplati se to nechat nejakou dobu nabijet pomoci originalni nabijecky a kabelu. Potom mi vzdy pomohlo podrzet na cca 10 vterin volumeDown + Power. Jakmile telefon zavibruje, tak pustit a pockat, do minuty by mel nabehnout.
GEorGECZ
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon dub 23, 2012 11:49
Zařízení: Nokia Lumia 800

Bricknutá Lumia 800 - rady?

Příspěvek od GEorGECZ »

Díky, uvidíme. Na zahraničních fórech jsem četl, že se dokonce dá poškodit USB a pak se telefon nenabíjí. To snad s originální nabíječkou nehrozí.

Ještě jedna věc. Když se telefon nabíjí, není vůbec zahřátý, takže mám podezření, že se vůbec nenabíjí :-(

J.
BEZY
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:21
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Bricknutá Lumia 800 - rady?

Příspěvek od BEZY »

Mě se několikrát stalo, že se telefon vypnul a nechtěl se nabít ze sítě. Ale když sem ho připojil k PC, tak se po několik minutách probudil a začal nabíjet..
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Bricknutá Lumia 800 - rady?

Příspěvek od Martin Suchan »

jo taky fakt, ze i kdyz se telefon tvaril bricknute, tak po pripojeni k PC byl viditelny v Zune a mohl jsem normalne synchronizovat hudbu, atd :)
Obcas jsem mel pocit, ze byl telefon zapnuty, ale jen nesvitil displej, klavesy a nevydaval zvuky :roll:
GEorGECZ
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon dub 23, 2012 11:49
Zařízení: Nokia Lumia 800

Bricknutá Lumia 800 - rady?

Příspěvek od GEorGECZ »

Ahoj,

tak telefon se již nabíjí a jede. Asi ho pres noc navšívil duch svatý.
Ještě pro informaci. Po těch asi 6 hodinách, jsem telefon připojil k USB notebooku. První známka, že se něco děje, byla instalace ovladače "nokia dload", pak už se ukázal ukazatel baterie a telefon se začal nabíjet.

J.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Bricknutá Lumia 800 - rady?

Příspěvek od Martin Suchan »

Ted doporucuji provest update na aktualni firmware 12070, pokud se jeste nestalo. Ten by mel leccos vyresit. Pokud je to take novy telefon, tak po update radeji i hard reset, at tam neni nejaky bordel. Update take provadet az pri plnem nabyti baterie, udajne to zhorsuje vydrz, pokud se provadi pri nizsim stavu.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 3 hosti