Problémy s kódováním
Posted: Mon Jan 23, 2012 18:46
Ahoj,
právě pracuji na vývoji jedné aplikace pro žáky a studenty a narazil jsem na podivný problém. Když načítám informace ze souboru .txt, který je umístěný jako IsolatedStorageFile, tak se mi po zobrazení jeho obsahu na obrazovce mobilu korektně nezobrazují české znaky. Místo nich se vždy jen zobrazí "kosočtverec s otazníkem".
Je mi jasné, že bude problém někde ve špatně nastaveném kódování. Bohužel se mi ale zatím nepodařilo na žádném serveru najít návod na to, jak kódování nastavit.
Setkal se již někdo s podobným problémem. Děkuji za každou reakci.
právě pracuji na vývoji jedné aplikace pro žáky a studenty a narazil jsem na podivný problém. Když načítám informace ze souboru .txt, který je umístěný jako IsolatedStorageFile, tak se mi po zobrazení jeho obsahu na obrazovce mobilu korektně nezobrazují české znaky. Místo nich se vždy jen zobrazí "kosočtverec s otazníkem".
Je mi jasné, že bude problém někde ve špatně nastaveném kódování. Bohužel se mi ale zatím nepodařilo na žádném serveru najít návod na to, jak kódování nastavit.
Setkal se již někdo s podobným problémem. Děkuji za každou reakci.