Page 1 of 1

Problémy s kódováním

Posted: Mon Jan 23, 2012 18:46
by fscz
Ahoj,

právě pracuji na vývoji jedné aplikace pro žáky a studenty a narazil jsem na podivný problém. Když načítám informace ze souboru .txt, který je umístěný jako IsolatedStorageFile, tak se mi po zobrazení jeho obsahu na obrazovce mobilu korektně nezobrazují české znaky. Místo nich se vždy jen zobrazí "kosočtverec s otazníkem".

Je mi jasné, že bude problém někde ve špatně nastaveném kódování. Bohužel se mi ale zatím nepodařilo na žádném serveru najít návod na to, jak kódování nastavit.

Setkal se již někdo s podobným problémem. Děkuji za každou reakci.

Problémy s kódováním

Posted: Mon Jan 23, 2012 23:23
by matoman
Vytvor ten subor ako UTF8 a malo by to ist.

Problémy s kódováním

Posted: Wed Jan 25, 2012 15:11
by fscz
Tak nakonec jsem nemusel nic nastavovat. K problému docházelo jen tehdy, když jsem .txt vkládal do paměti přes WindowsPhone Toolbox. Při vytváření .txt souborů přímo pomocí telefonu/emulátoru již k probémům se znaky nedochází...