GPS anténa

Diskuze o zajímavém zařízení Dell Streak
Odpovědět
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

GPS anténa

Příspěvek od quick »

Nazdárek vespolek.
Potřeboval bych poradit, jestli někdo z vás neví, jak a kde je ve Strakova umístěná GPS anténa.
Poslední dobou mám poněkud zvláštní problémy, co se příjmu GPS týče.
Fix probíhá velice rychle, jako vždy. Ovšem co předvádí stabilita signálu, to je jiné kafe. Satelity (i velmi silně přijímané) najednou zmizí (ne všechny) najednou se zase objeví, někdy, třeba v průběhu navigace dojde k úplné ztrátě fixu (z plného signálu!), pak vidím třeba i všech 12 viditelných satelitů, ale fix nic. Vypnu a zapnu znovu aplikaci (aplikace - týká se to všech) a Streak se normálně fixne, ale signály satelitů prostě zase nesmyslně poskakují, ať jsem v pohybu, nebo stojím. Zvlášť to člověk ocení v autě, ve městě které nezná. Pokud aplikaci nerestartuji (s ní zřejmě i GPS modul), k fixu doje až po dlouhých minutách, nebo vůbec.
Působí to na mě dojmem, že GPS anténa nemá dobrý kontakt.
Řešil toto někdo z vás, nebo má někdo z vás podobné problémy??
ROM je ofiko 2.2.2

PS: na těchto stránkách: http://www.ifixit.com/Teardown/Dell-Str ... own/3512/1" onclick="window.open(this.href);return false;
jsem nic, co by se podobalo GPS anténě jak je znám neobjevil... :(
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

GPS anténa

Příspěvek od xtonda »

Na webu FCC jsou fotky vnitřku i s popiskem https://fjallfoss.fcc.gov/oetcf/eas/rep ... M01M002%27" onclick="window.open(this.href);return false;

Podle toho to vypadá, že GPS anténa je vpravo nahoře (při držení Streaka v default landscape poloze)
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

GPS anténa

Příspěvek od quick »

Díky za rychlou odpověď :-)
Podle toho to vypadá, že GPS anténa je na vnitřním subpanelu, takže by problém s kontaktem i mohl být. Na druhou stranu, takovouto konstrukci GPS antény jsem opravdu ještě nikdy neviděl...
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

GPS anténa

Příspěvek od xtonda »

Do posledního obrázku té rozborky z ifixit jsem podle dokumentů z FCC označil antény.

Obrázek
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

GPS anténa

Příspěvek od quick »

Dík, to už jsem si udělal taky, hned jak jsem si prohlédl obrázky z toho tvého linku...
Nicméně se mi pořád ta anténa nezdá, ale asi to bude ono.
Jirka Ch
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pát led 28, 2011 23:52
Zařízení: Dell Streak Cherry Red (Froyo); Asus A686 (WM 6.0)
Bydliště: Praha 3, Vinohrady

GPS anténa

Příspěvek od Jirka Ch »

Ahoj Quicku, "co předvádí stabilita signálu, to je jiné kafe". Nejsi sám. Satelity se chytají, už už to vypadá na fix... a najednou všechny zmizí a začínají se hledat znova od 0. Takového chování jsem si všiml, na satelitní stránce Locusu (který skoro výhradně používám), mnohokrát - přičítal jsem to nevyzrálosti SW (Locus má za sebou asi 9 měsíců vývoje; srovnávám vše na Androidu s tím co jsem byl zvyklý na WM, Ozi a 10 let vývoje). Takže chyba je asi někde jinde... Aspoň díky Tondovi víme kde Streaka nezakrýt rukou, díky xT!
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

GPS anténa

Příspěvek od quick »

NAzdar.
To co popisuješ je mnohem zajímavější sledovat třeba v Auře, nebo v Mobile Maps. Tam to lítá tak ukrutným způsobem, až oči přecházejí. Jinak Locus také používám, coby turistickou navigaci, protože Garmin se s Androidem pořád nemá k dílu.
Jinak se chystám Streaka rozebrat (možná ještě dnes) a zkontrolovat a vyčistit dotek antény na plošku mainboardu.
Pokud se něco změní, nebo tam najdu nějakou jinou čihošť, tak dám vědět...
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

GPS anténa

Příspěvek od xtonda »

Při držení na výšku je GPS anténa vpravo dole, takže k zakrytí snadno může dojít. Na jednu stranu chytá fix úžasně rychle a chytne mi ho někdy i v baráku, a na druhou se taky občas stane, že z ničeho nic fix vypadne v nijak extrémně špatných podmínkách (v autě).
quick
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv led 20, 2011 19:08
Zařízení: Galaxy Note, Mio A-701, Ainol Novo7 Fire
Kontaktovat uživatele:

GPS anténa

Příspěvek od quick »

Kdyby vypadl občas, tak to neřeším. Ale pokud vypadne několikrát během jedné hodiny, tak už to řešit musím...

-- doplnění předchozího příspěvku (pát srp 05, 2011 19:12) --

Takže jsem Streaka rozebral, vyčistil a napružil kontakt anténě a všechno je při starém.
Když už byl Streak rozebraný, tak jsem alespoň vyhodil 2GB TF kartu, která je uvnitř jako interní paměť a nahradil jsem jí 8GB TF kartou class6. Když už nic jiného, získal jsem 8GB místa ve vnitřní paměti a nemusím řešit nějaké přesouvání aplikací na kartu. Výměna karty není úplně triviální záležitost, nejedná se jen o to jednu vyhodit a druhou vložit.
To ale není nic co by se mělo řešit v tomto threadu. Pokud bude zájem, založím nový.
Nicméně jelikož jsem zároveň dělal i nový flash a GPS zlobí dále, nabyl jsem dojmu, že se nebude jednat o SW chybu, ani chybu antény. Začínám si myslet, že se jedná o chybu samotného přijímače.
Odpovědět

Zpět na „Dell Streak“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 7 hostů