Omnii II nelze připojit USB kabelem k Win 7,64

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
Matej
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 08, 2011 15:14
Zařízení: Samsung Omnia II

Omnii II nelze připojit USB kabelem k Win 7,64

Příspěvek od Matej »

Trápím se už několik dní s připojením mojí Omnie přes USB k novému pčítači s Win 7, 64 bit. Na notebooku mám Win 7, 32 bit. a tam funguje vše naprosto v pořádku. Stejně nastavený telefon se automaticky zobrazí v Přenosných zařízeních.
Pokud nastavím v telefonu funkci USB na paměťovou kartu, tak je i na 64 vidět jako výměnný disk, ale nastavím li na ActiveSync, počítač žádné zařízeni nevidí, v Přenosných zař. není nic, ostatně ani nikde jinde...
Stáhl jsem z Modaca poslední ovladače pro Samsung USB Win 7, 64 ale situace se nezměnila. Instalační CD na novém kompu vůbec nespustím, chce to po mě FlashPlayer vyšší než 8, což samozřejmě mám.
Na notebooku synchronizuji přes kabel bez problémů, na stolní mašině ani náhodou. Funguje to pouze přes BT, ale to je při přetahování více souborů docela otrava. Navíc nevím, proč by to přes ten kabel nemělo fungovat.

Ví někdo, co s tím..??

Omnia II, WM 6.5.3 (JH2)
Počítač: Win 7 64, Intel i5, 4 x 3,1, 4 GB RAM
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Omnii II nelze připojit USB kabelem k Win 7,64

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Nemám přímo zkušenosti s Omnii II, ale kdysi jsem psal návod na flash ROM pod Win7 a mimo jiné jsem tam přikládal drivery pro 32bitové i 64bit sedmičky, to vlákno s návodem je TADY, viz soubor x64_wce.rar na konci prvního příspěvku. Tak zkus nainstalovat tyhle drivery, restartovat PC a znovu připojit, třeba to zabere. Víc bohužel nemohu poradit, bylo by ideální kdyby se ozval nějaký majitel Omnie a 64bit Win7.
Matej
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 08, 2011 15:14
Zařízení: Samsung Omnia II

Omnii II nelze připojit USB kabelem k Win 7,64

Příspěvek od Matej »

Díky za reakci.
Já jsem ty ovladače z těch tvých linků měl, ale to nezabíralo. Podle tvýho návodu jsem několikrát naprosto v pohodě flashoval ROMku na Win7/32. Tam všechno šlapalo jak po másle... Na 64 bitových jsem to od začátku nemohl rozchodit. Už jsem se bál, že si kromě starýho ale skvělýho skeneru budu muset pořídit i jiný telefon...
Nicméně vše dopadlo dobře, i když tomu průběhu nerozumím.

Tady je popis pro ostatní, jsou-li nějací..:

Odinstalovat všechny ovladače od Samsungu
Odinstalovat Microsoft Win. Mobile Remote Adapter!
Promazat registry
Restart
Nainstalovat nový ovladače od Samsungu (http://forum.xda-developers.com/showthr ... p=11633550)
Restart
Připojit telefon
Nepropadat panice, že se nic nezměnilo!!
Aktualizovat OS s připojenym telefonem
Zvolit také aktualizaci Microsoft Win. Mobile Remote Adapteru
Restart
a:
Zbytek se po naběhnutí systému pěkně popořadě doinstaluje a nastaví sám

Jak prosté a pro Windows typické že? Týden práce...

Tak díky za ten návod na flash, možná to bude fungovat i na čtyřiašedesátkách.
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 13 hostů