Návod: Jak se zaregistrovat do BlackBerry Beta Zone z ČR

Diskuze věnovaná systému, aplikacím a hrám
Odpovědět
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Návod: Jak se zaregistrovat do BlackBerry Beta Zone z ČR

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Nejprve si ujasníme, k čemu BlackBerry Beta Zone slouží a k čemu budete registraci potřebovat. Jedná se v podstatě o rozhraní, díky kterému se stanete beta testerem softwaru pro platformu BlackBerry a získáte tak přístup k těm nejnovějším verzím aplikací od společnosti Research In Motion. Tyto aplikace často nabízí nové funkce, které se do finální verze, a tedy ke koncovým uživatelům dostanou týdny i měsíce po uvolnění beta verze. Nedávno jsme vás v bleskovce informovali například o nové verzi programu Facebook, který přináší především funkci chatu.

Problém je, že se na BlackBerry Beta Zone nelze zatím zaregistrovat z České republiky, jelikož nepatří mezi podporované země. Můžete to ale obejít přístupem přes anonymní proxy server (tj. při registraci pak není poznat, že jste z ČR). Na internetu existuje spousta různých stránek, které takový anonymní přístup nabízí, ale většina z nich jsou velice omezená ve free verzi, nebo nefungují vůbec. Donedávna fungoval vectroproxy.com, přes ten se už ale dnes na registraci nedostanete. Po delší době vyhledávání a zkoušení jsem našel jeden server, který funguje a jde z něj i odeslat vyplněný přihlašovací formulář. Takže ve zkratce popíšu návod:

1) Přejděte na stránku http://rosinstrument.com/cgi-proxy.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
2) Do textového políčka zadejte URL: https://www.blackberry.com/beta/apply" onclick="window.open(this.href);return false; a stiskněte tlačítko Surf! (nemusíte nic víc nastavovat)
3) Vyplňte formulář, můžete použít klidně pravdivé údaje až na adresu, která musí být fiktivní z některé z podporovaných zemí (např. USA)
4) Odešlete formulář a potvrďte smluvní podmínky.
5) Na email vám přijde odkaz k aktivaci účtu, na ten klikněte a voila, je hotovo! Přihlásit se a prohlížet Beta Zone pak můžete klasicky bez dalších komplikací.

obrázek

Návod jsem osobně testoval 19.03.2011, pokud by časem zmíněný web přestal fungovat, napište to prosím do komentáře, případně můžete doplnit další anonymní servery, pomocí kterých se vám v poslední době podařilo zaregistrovat na Beta Zone.
Uživatelský avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř úno 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

Návod: Jak se zaregistrovat do BlackBerry Beta Zone z ČR

Příspěvek od karelsid »

Vše funguje, jak má. Právě jsem si pořídil nový Facebook:-)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Návod: Jak se zaregistrovat do BlackBerry Beta Zone z ČR

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

A přišel ti hned keycode k aplikacím? Mně přišel jen email k aktivaci účtu, ale keycode ještě ne, psal jsem už na [email protected] aby mi ho poslali, ale v Kanadě se ještě asi chrní :)
Uživatelský avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř úno 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

Návod: Jak se zaregistrovat do BlackBerry Beta Zone z ČR

Příspěvek od karelsid »

Jj, mě dorazil okamžitě, ve stejnou chvíli, kdy se mi objevila klasická obrazovka při stahování programu, kde potvrzuješ stáhnutí, tak okamžitě v tu dobu už mi pípal příchozí mail s kódem.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Návod: Jak se zaregistrovat do BlackBerry Beta Zone z ČR

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Jo, jsem pako, až teď jsem si přečetl celý ten text k aplikaci a tam píšou, že keycode pošlou hned jak si ji stáhnu. Tak jdu na to.
Uživatelský avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř úno 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

Návod: Jak se zaregistrovat do BlackBerry Beta Zone z ČR

Příspěvek od karelsid »

Ty jsi jí ještě nestáhl, jo?:-) Mno tak to jsem zvědav, co ti odpoví z Kanady:-)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Návod: Jak se zaregistrovat do BlackBerry Beta Zone z ČR

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Kdyžtak se jim omluvím, že jsem je zbytečně rušil :)
Uživatelský avatar
julobaco
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte led 11, 2011 18:37
Zařízení: Blackberry Bold 9700, Blackberry Torch 9800

Návod: Jak se zaregistrovat do BlackBerry Beta Zone z ČR

Příspěvek od julobaco »

Super díky za návod, všetko prebehlo bez problémov.
Odpovědět

Zpět na „Systém, aplikace a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů