Mřížka na AMOLED displeji (+ fotky)

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Post Reply
TomsonTom
nováček
nováček
Posts: 25
Joined: Thu Aug 18, 2005 9:13
Zařízení: HTC Desire
Location: Jablonec nad Nisou
Contact:

Mřížka na AMOLED displeji (+ fotky)

Post by TomsonTom »

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jaký účel má slabounká mřížka na displeji HTC Desire. Nemám bohužel k dispozici HTC Desire s jiným než AMOLED displejem, takže netuším, zda je to specialita AMOLED. Každopádně zkoumal jsem můj starší mobil bez dotykového displeje a tam žádná mřížka vidět nebyla.

Mřížka je vidět pouze na přímém slunci a jen pod určitým úhlem. Navíc není vidět celá, ale vždy jen její kousek. Pokud u sebe máte HTC Desire, zkuste se na něj dívat tak, aby na něj dopadaly sluneční paprsky. Měli byste se dívat pod úhlem mírně větším (nebo menším) než 90°. Když budete s displejem (mobilem) pomalu pohybovat, určitě si všimnete lesknoucích se linií tvořících jakoby mřížku. Pro ilustraci přikládám obrázek (ve skutečnosti je ta mřížka samozřejmě přesná, tvoří kosočtverce).

Image

Nejde o žádnou vadu, jen mě zajímá, proč tam ta mřížka je - jediné, co mě napadlo, je vyhřívání displeje (podobně jako vyhřívaná skla u aut), ale to je asi u HTC Desire opravdu nesmysl. :tlem:

Díky!

PS: Hledal jsem na Googlu (česky i anglicky) i zde na fóru a nic jsem nenašel.

EDIT: Podařilo se mi to vyfotit, když jsem na displej svítil poměrně silnou baterkou. Fotky jsou samozřejmě doupravené tak, aby tam ta mřížka byla co nejvýraznější. Třeba to někomu pomůže identifikovat, co to je. :) (Pozn.: Žlutou barvou je naznačeno, jak mřížka pokračuje. Všimněte si taky těch koleček, kterých jsem si všiml až na fotce.)

Image
Image
User avatar
eLPeCKo
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 79
Joined: Fri Jan 07, 2011 23:33
Zařízení: Samsung Galaxy SIII

Mřížka na AMOLED displeji (+ fotky)

Post by eLPeCKo »

Já si myslím, že je to dotyková vrstva...
Na DHD je to taky vidět na displeji :)
User avatar
koumes
moderátor
moderátor
Posts: 2027
Joined: Mon Jun 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Location: Praha
Contact:

Mřížka na AMOLED displeji (+ fotky)

Post by koumes »

Je to dotykova vrstva,na kapacitnich displejich je sikmo a na rezistivnich je "kolmo s PDA".
Post Reply

Return to “HTC Desire”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests