Finální verze Androidu 2.2 (Froyo) na Streaku

Diskuze o zajímavém zařízení Dell Streak
Odpovědět
Darker
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: pon kvě 28, 2007 10:11
Zařízení: Samsung Galaxy Note + New iPad
Bydliště: Šumice

Finální verze Androidu 2.2 (Froyo) na Streaku

Příspěvek od Darker »

Jelikoz uz mam na svem Streaku nejnovejsi ROM s ocekavanym androidem 2.2, chtel bych se podelit o prvni dojmy.

System je opravdu rychly. Horni lista uz neni predelana a je jako na normalnim androidu. Otaceni obrazu je nyny funkcni vsude. Zakladni obrazovku muzete pouzivat v rezimu portrait (nastojato) a landscape funguje na obe strany. Vsechno je v cestine. V systemu jsou dve klavesnice. Swype a Android keyboard. Swype neumi cestinu a klasicka umi zadavat ceske znaky, ale pouze pridrzenim klavesy.

To co mi ale vadi na novem systemu je obrovske mrhani mistem. Viz prilozene screenshoty.

Muzete nize napsat dotazy a ja pokud cas dovoli, doplnim dalsi informace.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Mauik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát zář 18, 2009 16:40
Zařízení: HTC Touch Cruise (Polaris)/HTC HD2/Dell Streak

Oficialni Froyo na Streaku

Příspěvek od Mauik »

pekne, gratulujem :)
Mrhanie miestom tu je, ale myslim, ze to chce len cas a nejake graficke upravy na XDA coskoro najdeme. So swype je to divne, testoval som Galaxy Tab a bola tam klavesnica swype aj so slovenskym slovnikom, predpokladam, ze aj s ceskym. Takeze aj s klavesnicou to podla mna bude len otazka casu.
Uz sa svojho Streaka neviem dockat :grin:
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Oficialni Froyo na Streaku

Příspěvek od jerry_stolarik »

Tak to je parada.. Vypada to moc pekne.... Zavidim....Funguje uz v 2.2 facebook sync..s kontakty..?
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Oficialni Froyo na Streaku

Příspěvek od aeon101 »

Jak je to s flashem ve webovem prohlizeci, pohoda, vse slape jak ma? Jak je vyresen telefonni seznam, je tam nejaka polozka Events, kde se ke kontaktum synchronizuji udalosti z FB? A jeste se zeptam, je zaxhovany puvodni video prehravac od Dellu? Funguje stejne, nebo nejake vylepseni v podobe podpory dalsich kodeku? Jinak klavesnice nevypada spatne kdyz rikas ze je hodne pouzitelna....proc jen dali pryc ty sipky..:-(

Diky predem..:-)

Dan
Darker
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: pon kvě 28, 2007 10:11
Zařízení: Samsung Galaxy Note + New iPad
Bydliště: Šumice

Finální verze Androidu 2.2 (Froyo) na Streaku

Příspěvek od Darker »

Tak flash funguje naprsto stejne jako v compu.
U kontaktu je moznost vybrat si ucty (vcetne facebooku a twitteru) z kterych se budou zobrazovat kontakty atd. konecne jde radit dle prijmeni.
V systemu je prehravac pro prehrati videi natocenych mobilem. dale je pritomny nejaky dell video stage, ale ten bude urceny zejmena pro videa stazene z netu.

Jinak muj prvotni dojem se mi cim dal tim vice potvrzuje. Del ztratil kus ze sve vyjimecnosti mezi android zarizenimi. Spousta veci se ted dela zbytecne slozite a na vicero kliknuti... Zejmena vrchni oznamovaci lista stoji za prd...
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Finální verze Androidu 2.2 (Froyo) na Streaku

Příspěvek od HanysR »

Darker: Jak jsi to nahodil? Jak jsi nahodil zpět stock 1.6? Už se s tím pižlám 3 hodiny a není šance, nějak jsem se kousnul. Nemůžu se zbavit 2.1 abych měl 00 verzi
Darker
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: pon kvě 28, 2007 10:11
Zařízení: Samsung Galaxy Note + New iPad
Bydliště: Šumice

Finální verze Androidu 2.2 (Froyo) na Streaku

Příspěvek od Darker »

Strasne jednoduse. Primo z 2.1 od O2. Vsechno bylo podle navodu streaksmart.com
Herbik-Adr
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned lis 08, 2009 16:31
Zařízení: SGS4,iP5,L925...
Kontaktovat uživatele:

Finální verze Androidu 2.2 (Froyo) na Streaku

Příspěvek od Herbik-Adr »

Tak už jedu taky na 2.2 První poznatek je že ty plochy nic moc.... Proč nejde využít víc místa? To jsem nepochopil co je k tomuto kroku vedlo.... :-(
Darker
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: pon kvě 28, 2007 10:11
Zařízení: Samsung Galaxy Note + New iPad
Bydliště: Šumice

Re: Finální verze Androidu 2.2 (Froyo) na Streaku

Příspěvek od Darker »

Asi tomu jeste dam sanci a pouziju launcher Pro a v nem si upravim plochu. Ty jejich taby stoji za h.....

Sent from my Dell Streak using Tapatalk
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Finální verze Androidu 2.2 (Froyo) na Streaku

Příspěvek od aeon101 »

Krome plytvani mistem jak popisujes, je to fakt tak hrozne?? Co myslis tim, ze tomu das jeste sanci? To jako ze by ses klidne vratil k 1.6? Uz z davno uniklych screenu bylo jasne, ze nove dellacke prostredi bude hlavne o widgetech (sam pouzivam jen par nejnutnejsich), dale mi pripada, ze to nove prostredi ma trochu parafrazovat WM7 (na okrajich obrazovky je videt uz dalsi stranka) a byt jaksi intuitivnejsi. Na Galaxy S jsem Launcher Pro nahodil asi po 2 dnech, protoze se to nedalo jinak skoro pouzivat a nemrzelo me to. Je pravda ze 1.6ka je tak vyladena, ze mam pocit jako ych mel na Streaku uplne jinej android nez vsechny ostatni zarizeni..v pripade velke nespokojenosti s novym prostredim Streaku na 2.2 ho tam proste taky soupnu a svet se nezhrouti. Bude to malinko skoda, ale jde hlavne o funkcnost a operativu noveho 2.2 , nikoliv pripadneho rozporuplneho Dell Stage...takze asi tak to beru ja, uvidime, hlavne ze jsem v pohode..:-)

Dan
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Finální verze Androidu 2.2 (Froyo) na Streaku

Příspěvek od HanysR »

Tak pánové já jsem zklamaný jako hrom. Čekal jsem fakt úplně něco jiného. A není to jen o Dell Stage který stojí za tu nejstarší bačkoru ale o více věcech. Přes Wlan se třeba nedostanete na Modaco, Xda-Dev ale i další stránky protože to hází chybu, klasický android 2.2 s kterým neudělal Dell vůbec nic krom otřesného Stage. Kouzlo 1.6 a 2.1 verzí kdy bylo vše po ruce - nastavení sítí, notifikace, datum, přístup do menu apod hned nahoře v jakékoli situaci je ta tam. Dell Stage je pro mne totálně k ničemu a dnes asi budu zkoumat nahození ADW Launcher nebo Launcher Pro. Ještě tomu dám trochu šancí jako Darker ale vidím to zatím na návrat k 2.1 Takové zklamání... Velká škoda, tohle bych od Dell nečekal. Kouzlo Streaku je s touto verzí ta tam.
Darker
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: pon kvě 28, 2007 10:11
Zařízení: Samsung Galaxy Note + New iPad
Bydliště: Šumice

Finální verze Androidu 2.2 (Froyo) na Streaku

Příspěvek od Darker »

Pod toto se take podepisu. To co bylo na Streakovi nejlepsi je naprosto pryc. Ze to Dell nejak napravi, s tim moc nepocitam. Mam take pocit, ze nejlepsi by bylo se vratit k 2.1. Uvidime, co na to reknou dalsi uzivatele ve svete a zda se projevi nejak vice nevole vuci novemu systemu. Stage by mi nevadily, ale musel bych byt schopny dat dva na jednu obrazovku plus jeste nejake ikony. Idealne rastr 8x4 ikon jako to bylo v 1.6
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Finální verze Androidu 2.2 (Froyo) na Streaku

Příspěvek od HanysR »

Darker: funguje ti ve web prohlizeci Modaco.com, Xda-dev, lidovky.cz, idnes.cz? Prez wifi myslim. Vysvetlete mi nekdo proc to pres wifi nejede a pres edge ano

Sent from my Dell Streak using Tapatalk
Darker
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: pon kvě 28, 2007 10:11
Zařízení: Samsung Galaxy Note + New iPad
Bydliště: Šumice

Finální verze Androidu 2.2 (Froyo) na Streaku

Příspěvek od Darker »

Ne, taky mi to nejde. Bida mi hrom...
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Finální verze Androidu 2.2 (Froyo) na Streaku

Příspěvek od HanysR »

Zajimala by mne jedina vec krom flashe a cz proc u toho zustat. Jo a umi to kopitovat text do schranky v gmailu koho by to zajimalo

Sent from my Dell Streak using Tapatalk
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Finální verze Androidu 2.2 (Froyo) na Streaku

Příspěvek od aeon101 »

To znamena, ze krome flashe, cestiny a podpory nejnovejsich gameloftackych her a par programu je to oproti 1.6 a 2.1 opravdu horsi system?? Nechce se mi to verit...s takovym Launcherem Pro to musi byt prece pohoda..tez me zajima, proc tech par jmenovanych webu nejede pres wif, vi to nekdo?

Snad nebudu mit cele nedelni odpoledne spatnou naladu...
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Finální verze Androidu 2.2 (Froyo) na Streaku

Příspěvek od HanysR »

Tak to Dane zkus, tezko se to popisuje. Vylozene moc me to nestve ale ten web ano. Nasel jsem jich dost na to ze jsem na to nemel cas. Nikde se nemuzu dohledat proc tomu tak je. Zajimalo by mne jestli stejny problem je I u uvareneho Froyo od Steva

Sent from my Dell Streak using Tapatalk
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Finální verze Androidu 2.2 (Froyo) na Streaku

Příspěvek od aeon101 »

No co jsem vse cetl o Stevove ROM, tak tam se o nefunkcnich strankach nikdo nezminuje...
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Finální verze Androidu 2.2 (Froyo) na Streaku

Příspěvek od milennium »

Taky nechápu naprosto nefunkční web přes WiFi. Třeba se nedostanu na Mobil.cz, cdr.cz atd...
To je mi záhadou.
Dále se mi stalo, že po vypnutí Streaku, vyjmutí karty a znovuzapnutí, se mi smazal kompletně celý emailový účet (Exchange 2007)...
Ještě jsem pro jistotu udělal hard reset a stejné chyby a nefunkčnosti.
Já abych řekl pravdu nejsem zklamaný s prostředí a widgetu Stage. Očekával jsem to. Widget se dá prostě vypnout, smazat s plochy. A to je si myslím daleko lepší řešení než Sense u HTC. Kdo nechce používat Stage, nemusí... Jinak celý OS je skoro čisté FroYo. Píšu skoro. Je jiná horní lišta, jiné ikony atd. Jinak jak bude vypadat ten widget se vědělo už měsíc před tím, takže nebrečte a podívejte se na stará videa s YouTube...
Nic není dokonalé, ale tvrdit taky, že původní Android 1.6 byl lepší je blbost. Chvíli (asi den) jsem ho používal, ale pak jsem dal Streak raději do šuplíku... A Android 2.1 od O2 to bylo ještě horší. Lenost systému, nefungovalo odemykání Streaku atd. Poloviční Exchange, chybějící podpora SIM Toolkit, nebyla čeština...
A čekali jste víc ? Ale no tak. Co jste očekávali ? Že bude vše plně funkční, jenom proto, že je to Dell ? Takže buďte objektivní a nebrečte. Raději se podívejte na Sony Ericsson X10 a nebo Samsung Galaxy S. Oba zmiňované přístroje jsem měl a nedá se to se Streakem srovnat.
Jsem samozřejmě zklamaný s nefunkčního webu, ale nezblázním se s toho...
Jinak často tady pláčete nad plýtvání místem, ale je třeba si uvědomit, že Streak je "mini tablet" a jako takový má jiné DPI v OS. To platí jak pro ikony, widgety, font a písmo... Takže je třeba se s tím prostě smířit. Jiné to nebude...
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Finální verze Androidu 2.2 (Froyo) na Streaku

Příspěvek od HanysR »

Hele Jardo to co píšeš, docela místy nechápu. Nikdo tady nebrečí nad vzhledem Stage ani nad widgety ale nad tím jak je to debilně uděláno že se widgety překrývají přes hranu do další plochy. Tudíž nelze pokrýt ikonami plochu až ke krajům. Na druhou stranu v portraitu tomu tak není a nic se nepřekrývá. Takže i když smažeš ony widgety tak si tím člověk prd pomůže. Jedině instalovat jiný launcher - Launcherem Pro jsem vše vyřešil a je to OK. To je ale jedno, tohle je věc vkusu a dá se to vyřešit. Já jsem to čekal že to takové bude ale co nečekal jsem nemožnosti využití místa až ke krajům. To jsem si vyřešil a pohoda. Co naprosto nechápu je, že na jednu stranu píšeš, že z nefunkčního webu se nezblázníš a na druhou stranu si máme všichni uvědomit že je Streak "mini tablet" to je docela divné ne? K čemu je onen tablet bez funkčního webu z kterého se nezblázníš? :tlem: Na kalendář apod mi stačí Nokia 6300 a nepotřebuju přístroj s 5" displejem. Web je naprosto zásadní kvůli čemu jsem Streak pořizoval, tudíž je FroYo nepoužitelné. Jinak o věcech co píšeš nic nevím jako je lenost systému 2.1, nefunkční odemykání atd. Na Sim Toolkit kašlu a na češtinu naprosto, vždy je to o individuálních požadavcích. Musel jsem reagovat když už to chceš řešit tady :wink:
Mimochodem onen nefunkční web je BUG jako prase a věřím že bude brzy opraven.
Odpovědět

Zpět na „Dell Streak“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů