Page 1 of 1
Ořezání diakritiky u SMS
Posted: Fri Sep 03, 2010 11:58
by Aleš M.
Jak lze docílit ořezání diakritiky před odesláním SMSky? Někdy se mi stane, že napíšu písmeno s háčkem nebo čárkou a po odeslání se protistraně namísto tohoto písmena objeví otazník. Díky za odpověď. Aleš.
Ořezání diakritiky u SMS
Posted: Sun Sep 05, 2010 11:21
by Jiří Hrma
Zkus v nastavení SMS zpráv zaškrtnout "Unicode". Odstranění diakritiky v SMS uměl
tenhle program, nicméně ten se chová jako samostatný SMS klient a zprávy odesílá výhradně přes webové brány operátorů, což ti moc nepomůže.
Ořezání diakritiky u SMS
Posted: Tue Sep 07, 2010 10:42
by Aleš M.
Ano, zaškrtnutí "Unicode" to vyřeší ale zase zkrátí SMSku. Já jsem myslel něco takového co mají myslím Nokie. Ty SMSku nechají napsat i s diakritikou a v délce 160 znaků a před odesláním ji ořežou tak že ji příjemce dostane bez ní.
-- doplnění předchozího příspěvku (úte zář 07, 2010 11:42) --
Ano, zaškrtnutí "Unicode" to vyřeší ale zase zkrátí SMSku. Já jsem myslel něco takového co mají myslím Nokie. Ty SMSku nechají napsat i s diakritikou a v délce 160 znaků a před odesláním ji ořežou tak že ji příjemce dostane bez ní.