Ořezání diakritiky u SMS

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Post Reply
Aleš M.
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 91
Joined: Thu Jun 07, 2007 10:21
Zařízení: Honor 6

Ořezání diakritiky u SMS

Post by Aleš M. »

Jak lze docílit ořezání diakritiky před odesláním SMSky? Někdy se mi stane, že napíšu písmeno s háčkem nebo čárkou a po odeslání se protistraně namísto tohoto písmena objeví otazník. Díky za odpověď. Aleš.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Ořezání diakritiky u SMS

Post by Jiří Hrma »

Zkus v nastavení SMS zpráv zaškrtnout "Unicode". Odstranění diakritiky v SMS uměl tenhle program, nicméně ten se chová jako samostatný SMS klient a zprávy odesílá výhradně přes webové brány operátorů, což ti moc nepomůže.
Aleš M.
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 91
Joined: Thu Jun 07, 2007 10:21
Zařízení: Honor 6

Ořezání diakritiky u SMS

Post by Aleš M. »

Ano, zaškrtnutí "Unicode" to vyřeší ale zase zkrátí SMSku. Já jsem myslel něco takového co mají myslím Nokie. Ty SMSku nechají napsat i s diakritikou a v délce 160 znaků a před odesláním ji ořežou tak že ji příjemce dostane bez ní.

-- doplnění předchozího příspěvku (úte zář 07, 2010 11:42) --

Ano, zaškrtnutí "Unicode" to vyřeší ale zase zkrátí SMSku. Já jsem myslel něco takového co mají myslím Nokie. Ty SMSku nechají napsat i s diakritikou a v délce 160 znaků a před odesláním ji ořežou tak že ji příjemce dostane bez ní.
Post Reply

Return to “HTC HD2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest