Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Post by Jiří Hrma »

Včera internetem prolétla informace o tom, že společnost HTC bude nově muset platit Microsoftu licenční poplatky za každý vyrobený komunikátor s Androidem. Tahle částka by se podle odhadů analytiků měla na každé zařízení pohybovat v rozmezí 20 až 40 dolarů. Důvodem je používání technologií, které má patentované Microsoft a společnost HTC souhlasila, že z nich bude redmondskému gigantovi platit licenční poplatky. A neměla by to být záležitost pouze HTC, ale i menších výrobců, kteří se specializují na OEM telefony s Androidem. Podle zákulisních informací se tyto patenty netýkají žádného software, ale hardwarových funkcí, které HTC a jiní výrobci v některých komunikátorech s Androidem používají.

obrázek
Zatím poslední Android od HTC - Verizon Droid (Incredible). Vyhne se ještě licenčním poplatkům?

Zatím není jasné, kterých telefonů se tento poplatek bude týkat - zda půjde pouze o nová zařízení vyrobená až od Microsoftem stanoveného data, nebo bude muset HTC doplácet i za starší přístroje, které jsou již v oběhu. Ve výsledku to bude nejméně pozitivní především pro zákazníka, protože je více než zřejmé, že se tyhle poplatky v řádech několika stokorun promítnou do výsledné ceny telefonu.

Zdroj: UnwiredView
User avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Posts: 932
Joined: Sat Jun 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Contact:

Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Post by NeoPlex »

njn tel. s androidem jsou o kousek levnejsi nez s WM a navic zazivaji ted boom a vic se prodavaji, tak se MS aspon nejak snazi zakaznikovi zneprijemnit koupi Android telefonu. Co rict... FUJ
stricekfido
nováček
nováček
Posts: 28
Joined: Sat Dec 27, 2008 14:40
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Post by stricekfido »

to by mě zajímalo jaké jsou ty patenty.to tedy bude platit i google?Nevíp přijde mi to jako nesmysl,microssoft zase zbroji proti konkurenci...
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Posts: 569
Joined: Mon Dec 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Location: Praha

Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Post by Luboš Klicpouch »

Mohli by mě zazvonit u dveří a chtít 20$ :) když to bude i zpětně. To je divné, že si toho MS nevšiml dřív.
kenvele
nováček
nováček
Posts: 7
Joined: Sun Dec 27, 2009 18:00
Zařízení: htc diamond 2

Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Post by kenvele »

podla mna je to v poho riesenie,apple inak chce zakrocit proti niektorym vychytavkam ktore htc dalo za svoje a su skoro kopie od iphone...hlavne na zariadenia s androidom
http://www.dsl.sk/article.php?article=8813&title=" onclick="window.open(this.href);return false;
ono sa dobre robi ,,dobry os ,,ked tu nieco odkuknem a j tu a obleciem do svojho kabatiku:)))
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 238
Joined: Sat Oct 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Post by cryingfreeman »

dosť zákerne od MS,za android ktorý bol doteraz pre výrobcov zdarma budú musieť platiť spoločnosti, ktorá s ním nemá nič...alebo prejdu na WP7 a bude im odpustené :roll:

kenvele: vieš koľko patentov palmu a nokie porušuje taký Apple? tie "patenty" za ktoré žaluje Apple HTC sú riadne na smiech, je to ako keby si niekto patentoval zapínanie mobilu pomocou tlačídla...a možno si to aj aj niekto patentoval, v USA patentujú automatický všetko s čím príde človek na patentový úrad
kenvele
nováček
nováček
Posts: 7
Joined: Sun Dec 27, 2009 18:00
Zařízení: htc diamond 2

Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Post by kenvele »

v tom clanku(pred.link) to je ,skoro kazda spolocnost zaluje inu:) ja sam androidu fandim aj ked teraz mam wm ,velmi som zvazoval hera s adroidom,keby nebyt politiky htc ktore odklada do nekonecna update hera na adnroid 2.1 beriem ho ale wm s 6.5 bol rychlejsi:) mal som blackberry a ten zboznujem je to pre mna ideal ..napriek tomu by som skusil aj iphone niesom proste uzivatel ktory povie ten je super a ten zly..kazdy ma nieco a to ostatne kuka odpozerat od konkurencie tak to proste chodi:)
trosku mimo temy...zhliadol som novy os na blackberry ten je super a vela ludi krici co to je za reklama atd..ale blackberry uz ma biznis zakaznikov podchytenych a ked chce uspiet aj u inej kategorie uzivatelov ktory su zavisly od multimedii a chatu preco nie..takto ich dostane..doporucujem si pozriet oficial video bb s os 6:))
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 238
Joined: Sat Oct 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Post by cryingfreeman »

bohužial android ako open source asi moc žalovať nemôže
Stanley
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 107
Joined: Tue Feb 19, 2008 17:28
Zařízení: Samsung GT-I8000 Omnia II

Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Post by Stanley »

cryingfreeman wrote:dosť zákerne od MS,za android ktorý bol doteraz pre výrobcov zdarma budú musieť platiť spoločnosti, ktorá s ním nemá nič...alebo prejdu na WP7 a bude im odpustené :roll:
Proč zákeřné? Pokud využívají něco, co vymyslel někdo jiný, tak proč by za to neměli platit? A nevěřím, že by se HTC dobrovolně rozhodlo platit, pokud by neměli máslo na hlavě.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2379
Joined: Sat Jan 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Location: Písek
Contact:

Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Post by IkE Blaster »

cryingfreeman: I opensource systém může obsahovat closedsource a licencované části. Tudíž například HTC (pokud tam něco takového má) může klidně žalovat, když se jim nebude líbit kopírování některých částí.
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 238
Joined: Sat Oct 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Post by cryingfreeman »

Stanley wrote:
cryingfreeman wrote:dosť zákerne od MS,za android ktorý bol doteraz pre výrobcov zdarma budú musieť platiť spoločnosti, ktorá s ním nemá nič...alebo prejdu na WP7 a bude im odpustené :roll:
Proč zákeřné? Pokud využívají něco, co vymyslel někdo jiný, tak proč by za to neměli platit? A nevěřím, že by se HTC dobrovolně rozhodlo platit, pokud by neměli máslo na hlavě.
samorejme, že pokiaľ na tie veci má neodiskutovateľne patenty, tak má právo žiadať vyrovnanie, ale zákerne je to v tom, že doteraz to nevadilo a asi by to nevadilo aj naďalej keby sa android nedostával do povedomia širšej verejnosti...asi ani MS neverí, tým svojím PR rečiam ako bol oznamený WP7 prijatý s nadšením :wink:
User avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Posts: 553
Joined: Mon Mar 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Post by Jiří Hanč »

Výborné, dříve se ty alespoň ty žaloby na cenách telefonů neprojevovali (přímo), teď aby si člověk ke koupi android komunikátoru přidal položku "daň MS". Tj. vskutku "úžasné".
PD
nováček
nováček
Posts: 12
Joined: Wed Oct 22, 2008 9:17
Zařízení: E71 Night Edition

Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Post by PD »

"..tyto patenty netýkají žádného software, ale hardwarových funkcí..."

Diskuze je zbytečná. Tohle nemá s Androidem co dělat
swenak
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Posts: 1
Joined: Sun May 13, 2007 10:14

Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Post by swenak »

jednak, jak tu konecne nekdo predemnou napsal, je to otazka HW patentu a jednak, kazdy patent se primo do ceny zarizeni vzdy projevuje, jen je to uz od zacatku, tak o tom "nevite"...to, ze bylo v clanku napsano, ze se mozna zvedne cena neznamena, ze to tak bude, cena muze zustat stejna a snizi se proste marze, stejne muze byt zatez rozdelana, neco malo na zvednuti ceny, neco malo z marze a podobne...

co mne zaujalo vice je, ze cena cca 30USD, pokud se nepletu, byla cena, ktera sla MS z prodeje kazdeho zarizeni s Windows CE...takze pokud se to nezmenilo, MS bude vydelavat jak na prodeji zarizeni s Windows CE, tak na prodejich zarizeni jinych a mozna i vice, nez za svuj vlastni SW...to by pak mohlo znamenat, ze by pro ne bylo vyhodnejsi, aby se jejich zarizeni neprodavali :-) samozrejme, tomu tak nebude, protoze se MS bude po vzoru jinych platforem s polecnosti snazit na Windows CE nabalit dalsi sluzby, jako prodej sluzeb a aplikaci a z toho bude mit dalsi vydelek, ktery v pripade ne MS zarizeni asi neprijde (ac jim jdou penize treba z licencovani ActiveSync, chteji delat aplikace i pro jine platformy, ...)...
niky79
smartguru
smartguru
Posts: 539
Joined: Sat Sep 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Post by niky79 »

Waiet wrote:Výborné, dříve se ty alespoň ty žaloby na cenách telefonů neprojevovali (přímo), teď aby si člověk ke koupi android komunikátoru přidal položku "daň MS". Tj. vskutku "úžasné".
Zadna dan MS to neni. Kdyz HTC prestane vyuzivat ty patentovane HW veci od MS, platit samozrejme nemusi.
wojta
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Posts: 3
Joined: Tue Jan 05, 2010 19:54
Zařízení: T-Mobile G1

Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Post by wojta »

No docela by mě zajímalo o jaký patenty jde. Třeba dotykový displej má dneska skoro každý telefon a neplatí za to Microsoftu. Možná ten multitouch, ale to musí mít patentovaný někdo jiný než Microsoft, ale těžko říct.
Design telefonu pochybuju, protože Microsoft do teď skoro žádné telefony nevyráběl. Tak zbývá kompas, akcelerometr, wifi, GSM modul, bluetooth, GPS, foťák a to se mi taky nezdá.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Post by Jiří Hrma »

Také jsem se snažil vypátrat o jaké patenty přesně jde, ale zatím jsem to nikde neobjevil. Pokud bych na to narazil, určitě to doplním.
jech
nováček
nováček
Posts: 19
Joined: Tue Sep 08, 2009 11:52
Zařízení: General Mobile DSTL1

Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Post by jech »

stricekfido wrote:to by mě zajímalo jaké jsou ty patenty.to tedy bude platit i google?Nevíp přijde mi to jako nesmysl,microssoft zase zbroji proti konkurenci...
Takhle vyvíjí Microsoft a Apple svoje OS a programy už hodně slušnou řádku let.
Jiří Hrma wrote:Také jsem se snažil vypátrat o jaké patenty přesně jde, ale zatím jsem to nikde neobjevil. Pokud bych na to narazil, určitě to doplním.
Pochybuju, že se to někdy dozvíme. MS například už několikrát vyhrožoval linuxovým firmám, že vlastní desítky patentů na věci využívané v Linuxu. Na přímý dotaz, které patenty to jsou, ale nikdy neodpověděl. Většina těchto akcí Microsoftu je obyčejný FUD, ve skutečnosti žádné patenty (aspoň ne takové, které by první soud do 5 minut nezrušil) nemají a spoléhají na to, že malá firma se zalekne a radši zaplatí než aby vedla nákladný soudní řízení s nejistym výsledkem (i mezi soudci jsou blbci, jak víme).
cejny
nováček
nováček
Posts: 6
Joined: Sat Jan 16, 2010 11:18
Zařízení: sciphone n12

Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Post by cejny »

bohuzel proste lapnuli wm telefon a nahrali na nej android, vyvoj vlastniho reseni by trval

velke firmy jako MS, Nokia, ... si zakladaj neziskovky ktere financuji a pak vyuzivaji technologie a reseni, pokud je nekdo male a zacina tak jim pak musi platit a to plati i pro android

pokud by to delali od zacatku cele tak zarizeni s androidem stoji 3x vic (i apple by byl levne)

PS: bordej je v tom ze dneska par firem vlastni zakladni technologie, bez kterejch to nejde, myslim gsm, BT, wifi, ...
jinak tohle je proste kapitalismus, to co si predstavujete je demokracie a mozna komunismus k tomu
User avatar
Martanek
nováček
nováček
Posts: 12
Joined: Fri Feb 27, 2009 13:21
Zařízení: Palm Tréo 650,Nokia E66, Omnia Pro (B7610)
Location: Na dohled od Ještědu

Dostane Microsoft 20 - 40$ z každého Androidu od HTC?

Post by Martanek »

Hned zitra si jdu nechat patentovat 1080 patentů.
Bude se to týkat otočení mobilu (resp. komunikačních zařízení - raději ještě obecněji - všeho co může fyzicky člověk ovládat svým tělem) o 360 stupňů. A pro jistotu hned ve všech třech osách....

A pak mi budete všichni platit za to jak se jen mobilu dotknete ....


Ať jde MS a Apple někam. To že se budou různá zařízení ovládat multitouchem byl další krok v evoluci resp. technice... co na tom chtějí patentovat? Pokud to jak dané zařízeníé sestrojit - to ano to ať si patentují, ale patentovat si myšlenku???

Mně napadlo že bych si mohl jít ráno koupit čerstvý rohlíky .. a taky kvůli tomu neběžím na patentový úřad ....

A ať už mně s tímle nikdo nes...štve, protože jinak dostanu infarkt :roll: :cry: :oops:
Post Reply

Return to “HTC telefony”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests