42" HD televize s Androidem realitou, na trh přijde v září

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Post Reply
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

42" HD televize s Androidem realitou, na trh přijde v září

Post by Jiří Hrma »

Nemusíte se bát, že bychom se na SmartManii začali zaměřovat na televize, nicméně v tomhle případě rád udělám malou výjimku. Švédská společnost People Of Lava totiž světu představila vlastní HD televizi s operačním systémem Android. Už dříve jsme tu měli například televizní ovladač s Androidem nebo pevnou linku od Motoroly, tohle je ale podstatně zajímavější. Televize se začne ve světě prodávat v průběhu září a první model nabídne úhlopříčku 42". Později budou následovat verze s úhlopříčkou 47" a 55".

obrázek

Podpora pro FullHD obraz je samozřejmostí (1920×1080 px). V televizoru najdeme systém Android 1.5, ale výrobce do budoucna slibuje aktualizace na novější verze. Výhodou je, že zde nebude nikterak blokována instalace aplikací z Android Marketu jako tomu bylo například u výše odkazované pevné linky od Motoroly. Uživatel si tak do televizoru bude moci nahrát libovolné programy a některé získá už v základu (internetový prohlížeč, kalendář, Google Mapy, e-mailový klient, YouTube klient). Hnacím motorem je procesor SOPC100 (Cortex A8) s frekvencí 833 MHz. K televizoru se bude dodávat bezdrátová klávesnice a první model se bude prodávat za 3500 USD, což je v přepočtu zhruba 66 000,- Kč.

Specifikace televizoru
Operační systém: Android 1.5 + možnost upgrade
Úhlopříčka: 42“ / 47″ / 55″
Rozlišení: Full-HD 1920×1080 px
Podsvícení: diodové
Procesor: SOP100 833 MHz (Cortex A8)
Standardy: PAL/SECAM, DVB-T
Vstupy: PC RGB, CVBS, S-Video,
Konektory: 3× HDMI, 2× Scart, USB


obrázek

Další informace naleznete na webových stránkách výrobce. Cena je opravdu vysoká, ale na druhou stranu se jedná o velice originální produkt, i když si myslím, že za několik let bude něco podobného naprosto běžné.
User avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1525
Joined: Mon Jul 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

42" HD televize s Androidem realitou, na trh přijde v září

Post by bkf1 »

To mi pripomnelo film "The 6th Day", kde na zacatku Arnold po ocku sleduje ranni zpravy v zrcadle pri holeni :) Pak tusim objednaval dosle mleko pres dotykovku... Mno nedivil bych se, kdyby to uz meli nejaci zbohatlici takto zarizene :)
S4crifice
nováček
nováček
Posts: 42
Joined: Sun Dec 20, 2009 14:14
Zařízení: Xiaomi Redmi 1S + CM 11/12
Contact:

42" HD televize s Androidem realitou, na trh přijde v září

Post by S4crifice »

Zajímavé :)
Připomíná mi to, když se pořád dělaly mobilní telefony s fotoaparátem a najednou vydali fotoaparát s mobilním telefonem :)
Já osobně bych třeba preferoval TV + počítač (nejspíš už i existuje) + GSM slot pro SIM kartu, se systémem Linux, přece jen Android je systém převážně pro mobilní telefony. V této kombinaci by jste si mohli z pohodlí gauče jak zavolat (klasicky jak z telefonu, popř. z internetu přes Skype, což už možné je v TV), a Linux z důvodu aplikací a programů. Nevěřím, že budoucí Open Office pro Android bude tak dobrý, jako klasický OO. :)
Uvidíme, čím nás ještě překvapí...
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 352
Joined: Sat Sep 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Location: Brno
Contact:

42" HD televize s Androidem realitou, na trh přijde v září

Post by Kato »

Tak to co pises je v podstate naprosto normalni HTPC. Az na ten telefon, ale to by mi prislo logictejsi sparovani pres BT osobniho telefonu --> a to uz prece taky davno bezproblemu jde :)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Posts: 2515
Joined: Sun Apr 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Location: Plzeň

42" HD televize s Androidem realitou, na trh přijde v září

Post by Ruslan Botsyurko »

Mě se ten nápad docela líbí. Navíc s připojením k internetu se budou snadno sdílet filmy například z PC, nebo přehrávat videa z YT a webový prohlížeč taky není naškodu, koneckonců kdo dneska ještě používá teletext?
Takže za sebe to vidím jako velký krok vpřed, samozřejmě chvilku potrvá, než tahle věcička cenově klesne na úroveň běžných smrtelníků, ale vypadá to slibně.
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 352
Joined: Sat Sep 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Location: Brno
Contact:

42" HD televize s Androidem realitou, na trh přijde v září

Post by Kato »

To mas sice pravdu, taky se mi to moc libi, ale zase kdyz to otocim obracene, tak v podstate je to naprosto zbytecne a predrazene. Jestlize do "mobilu" zacnou cpat HDMI vystup (jakoze jo) a pres to pujde plynule cely vykon zarizeni, ve FullHD+ a tak, tak jedina vyhoda je v tom, ze tady uz je to integrovane :D
lordmystic
nováček
nováček
Posts: 28
Joined: Fri Sep 21, 2007 9:08
Zařízení: HTC Desire HD
Location: Strakonice, ČR
Contact:

42" HD televize s Androidem realitou, na trh přijde v září

Post by lordmystic »

toto tu již je, android je pouze ta správná platforma která by se mohla masově rozšířit. nyní vývojáři napíšou pár aplikací optimalizovaných pro běh na tv, např. pro ovládání specifického hw tv a bude to super. pak už nebude potřeba ani to htpc, android s přehrávačem všech možných formátů videa a hudby to zařídí. a budeme na velké tv i pařit hry atp. prostě parádní věcička. nedivil bych se, kdyby byli do budoucna tv vybaveny androidem, který bude umět přehrávat video ve 3d.
RDT
VIP
VIP
Posts: 450
Joined: Tue Apr 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Contact:

42" HD televize s Androidem realitou, na trh přijde v září

Post by RDT »

Hahahahahahaha :tlem:. Mobilní operační systém v televizi. 42 palcová televize mi nepřipadá příliš mobilní. Určitě nejsem proti používat Android v televizích, ale vždyť jsou tak veliké, že bychom do nich mohli bez problému nacpat jakoukoliv stolní x86 platformu. Do televize se vejde i chlazení, tak proč se omezovat?

Většina televizí běží na Linuxu už dnes, Android není tak velkým upgradem nebo novinkou, to je pravda. Spíš jsem předpokládal, že se bude televize transformovat na počítač, jak to kdysi dávno předpověděl Microsoft. Ovšem předpovědi z "kdysi dávno", jak už víme, vůbec nefungují. Když jsem byl malý, věřil jsem, že z telefonů budou jednou počítače...
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2379
Joined: Sat Jan 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Location: Písek
Contact:

42" HD televize s Androidem realitou, na trh přijde v září

Post by IkE Blaster »

Spíš jim půjde o rozšiřitelnost, protože Linux se dává do všech Philips TV, tuším že i Samsung a určitě budou i další. Osobně preferuji kvalitnější TV (Sony) + PC.
niky79
smartguru
smartguru
Posts: 539
Joined: Sat Sep 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

42" HD televize s Androidem realitou, na trh přijde v září

Post by niky79 »

Ten android 1.5, ktery uz neni podporovan, a ktery prakticky neeexistuji aplikace, je fakt pikantni. Vynikne to zejmena s ohledem na to, ze TV si kupujete na nekolik let :)
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 67
Joined: Wed Apr 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

42" HD televize s Androidem realitou, na trh přijde v září

Post by javak810i »

IkE Blaster wrote:Spíš jim půjde o rozšiřitelnost, protože Linux se dává do všech Philips TV, tuším že i Samsung a určitě budou i další. Osobně preferuji kvalitnější TV (Sony) + PC.
Samsung je špička v LCD TV
alfapetr
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Posts: 2
Joined: Wed Nov 04, 2009 20:06
Zařízení: Nokia

42" HD televize s Androidem realitou, na trh přijde v září

Post by alfapetr »

Dobrá blbost ,to už Tesla dávno zkoušela a ještě nebylo ani LCD dát PC do televize a do toho systém ,pomatuji si např. Dolpněk k TV Tesla internet kdy krabička se připojila k TV a šel na ní net nebo mail ,přes pevnou tenkrát rychlostí 28,8 kb/s ale to bylo v roce 1997 a měl jsem to doma ,připojení bylo drahé stálo to asi 40 korun za hodinu ,ale PC bylo v té době moc drahé a toto zař. sem sehnal pod cenou z bazaru. Ale pokud budu chtít dnes špičkovou tech. za mín tak za 18000 mají v obchodě 4 jádrovej comp ram 4 GB HDD asi 1TB a k tomu metrvou televizy za 14000 a modem a sem zhruba na 35000 s modemem bez androjdu s win 7 nebo XP ,linux co hrdlo ráčí a co budu chtít si stáhnu přes net. Tak zbohem výrobci bezdrátovej set k PC taky žádnej problém ,nebo existuje spec. mult. funkční zařízení do pokoje i s kinem na zvuk ,to co prezentují je blbost na desátou.
Post Reply

Return to “HTC telefony”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests