Preference použití datových sítí
Posted: Mon Mar 22, 2010 16:18
ahoj všem, používal jsem Nokia telefony na platformě Symbian a po několika letech jsem se vrátil k WM. Bohužel mě překvapila jedna věc, kterou jsem již začal považovat za standard u mobilních chytrých telefonů (zřejmě tedy jen u Symbianu
).
Jde u WM někde nastavit aby měl seznam preferovaných konkrétních datových sítí (GPRS, WiFi) a přiřazeny k nim priority používání? Tzn. jakmile se dostane zařízení do dosahu konkrétní sítě a ta je na seznamu výše než současně používaná tak ji použije a všechny běžící programy se rekonektí na tuto "lepší" síť?
Konkrétně například řeším problém jak přesvědčit QIP aby když běží na GPRS a přiběhneme do prostředí domácí WIFI (mám na pozadí WiFi puštěné takže se do sítě naloguji) tak QIP si s tím prostě neporadí a spadne
.
Podobných příkladů bych našel asi více.
Jde u WM někde nastavit aby měl seznam preferovaných konkrétních datových sítí (GPRS, WiFi) a přiřazeny k nim priority používání? Tzn. jakmile se dostane zařízení do dosahu konkrétní sítě a ta je na seznamu výše než současně používaná tak ji použije a všechny běžící programy se rekonektí na tuto "lepší" síť?
Konkrétně například řeším problém jak přesvědčit QIP aby když běží na GPRS a přiběhneme do prostředí domácí WIFI (mám na pozadí WiFi puštěné takže se do sítě naloguji) tak QIP si s tím prostě neporadí a spadne
Podobných příkladů bych našel asi více.