Vypinanie aplikacii spustenych v RAM

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
Odpovědět
tomas1882
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř srp 19, 2009 15:27
Zařízení: N73

Vypinanie aplikacii spustenych v RAM

Příspěvek od tomas1882 »

Neviete ako by sa to dalo poriesit ? pustim operu, zminimalizujem ju spustim prehliadac subor a ked sa chcem vratit do opery zistim ze ju omnia automaticky zatvorila ... a nechapem preco ked ma ramky dostatok. a samozrejme to neplati len pre kombinaciu tychto dvoch programov ani skype a operu nepustim naraz. kamos na touch hd ma iny zoznam pospustanych veci v Ram.
Arny_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: sob lis 14, 2009 20:03
Zařízení: I8000 Omnia II / SE K750i
Bydliště: Brno

Vypinanie aplikacii spustenych v RAM

Příspěvek od Arny_CZ »

Pro jistotu se zeptám: jakým způsobem program zminimalizuješ?
V Omnii lze totiž nastavit, že když klikneš na křížek, tak se program zavře.
tomas1882
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř srp 19, 2009 15:27
Zařízení: N73

Vypinanie aplikacii spustenych v RAM

Příspěvek od tomas1882 »

samozrejme viem o tom. a nastavene to mam tak ze x mi aplikaciu minimalizuje.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Vypinanie aplikacii spustenych v RAM

Příspěvek od barberry.pha »

a kde to v te omnii nastavim?
ono jinak nez krizekm se minimalizovat opera neda?
me treba zere ze pri spustenem radiu kdyz spustim operu, nebo najedu do tak se mi po par sekundach vypne .. media player mi to nedela ... a to mam vypnute touchwiz takze dostatek volny ram ... a nemam ani zapnute aby se mi vypinalo pri spusteni jineho programu ...

tak uz jsem to tlacitko X nasel a nemam ho zapnute aby se mi vypinalo ...
muzu mit jeste takovy blby dotaz .. ktery tlacitko je GPS? :P
TIePEK
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: pát pro 25, 2009 16:33
Zařízení: Samsung omnia PRO

Vypinanie aplikacii spustenych v RAM

Příspěvek od TIePEK »

Tohle jsem už řešil na jiném fóru ;) ...
a je to tou Operou ... ta ti sežere kolem 40mb RAM víš ... a když tvoje Ramka klesne pod 20mb tak se ti vypnou aplikace krom té se kterou pracuješ ... ;)

pokud nevěříš ... tak uvěříš ...
nejdříve se podívej do paměti kolik máš RAM ... pak si zapni Operu ... a stiskni "zavěsit" ... tím by se ti měla minimalizovat Opera ;) ... a pak se podívej zpět do paměti telefonu a uvidíš že budeš mít o 40mb RAMky chudší ;) ...

normálě si můžeš zapnout klidně 10aplikací najednou ...touchplayer, WMPlayer,poznámky, SMS,průzkumník prostě co se ti zamane ... ale když zapneš Operu tak ti to všechno povypíná ;) ...

já mám na začátku kolem 65RAM a když to zapnu tak mám 25RAM takže mi zbívá místo pro jednu aplikaci třeba QIP ale i ta se časem vypne pač to bude časem žrát víc RAM
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Vypinanie aplikacii spustenych v RAM

Příspěvek od barberry.pha »

no schvalne to s tou operou zkusim ale nezda se mi ze by mi brala 40MB ... spise kolem 10MB ...
to to radio zere tolik Ramky ze se pri zapnuti sms vypne? mam stabilne kolem 40MB volny ram, vypnute samsung widget,
a kdyz to porovnam s HD tak tam jsem mel pustenou operu,radio,sms, a to jsem mel wm6.5 sense 2.1 ... to ze se obcas vypne opera me ani tak nezere ale to radio docela dost :tlem: jeste kdyz to u media playeru nedela ... tam kombinace player opera jde bez problemu .... nechapu ...


tak tedka uz to nechapu vubec .. tedka jsem to zkousel a zustalo zapnute :-D jak s operou tak pak i s sms .. takze asi max dve aplikace aby se nejaka treti nevypnula .. jako treba to radio nebo treba opera ....
TIePEK
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: pát pro 25, 2009 16:33
Zařízení: Samsung omnia PRO

Vypinanie aplikacii spustenych v RAM

Příspěvek od TIePEK »

tak pak dej vědět ... já radio nepoužívám ale taky na to mrknu ... ;)
Já používám Operu10b1

Kód: Vybrat vše

http://www.opera.com/download/get.pl?id=32607&location=270&nothanks=yes&sub=marine
Uživatelský avatar
Eteňák
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 26, 2010 11:14
Zařízení: Samsung Omnia II

Vypinanie aplikacii spustenych v RAM

Příspěvek od Eteňák »

To teda nevím, kde jste k těm 40/10 MB žraní OPERY přišli :roll: Já to teď testnul a papá 2,74 MB (opera 9.5 ) ..taky jsem spustil asi 6 programů včetně Opery a rádia a nic se neukončilo. Takže problém bude asi někde jinde.
Já používám SPB Shell a plná spokojenost.Ty Samsungovské fíčůrky mám vypnuté ..(po SR mám 63 a standard 43 volné RAM) Ještě se mi nikdy nestalo aby se něco vypnulo nebo napsalo hlášku o málo paměti či tak něco.Zamrznutí taky neznám :wink:
EDIT : Sorry mám taky 9.7 - tu origo co byla v omnii při kupu.10 jsem zkoušel ale neoslovila mě a proto jsem zpět na původní.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Vypinanie aplikacii spustenych v RAM

Příspěvek od elcrys »

Jenomže Opera 10 je mnohem nenažranější oproti starším verzím. Já osobně používám Operu 9.7, která má mnohem menší nároky a je svižnější (myslím práci s programem a překreslování stránky).
TIePEK
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: pát pro 25, 2009 16:33
Zařízení: Samsung omnia PRO

Vypinanie aplikacii spustenych v RAM

Příspěvek od TIePEK »

Tak já používám operu10b1 ... v tom je ten problém ...
ty starší zaberou méně ;) ...
djrachot
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř říj 28, 2009 12:20
Zařízení: Samsung

Vypinanie aplikacii spustenych v RAM

Příspěvek od djrachot »

Na modacu to riesia uz dlho... nezalezi to proste od vasej opery... Na zaciatku po resete telefonu si mozte spustit aj 5 aplikacii a mozte to vyskusat. Po dlhsom pouzivani akoby sa RAM nevracala a stale vam z nej ubuda. Nakoniec po dni plnom sparani Vam ostane z RAMky len 20MB takze mozte pustat iba 1 aplikaciu a to som este pouzival cleanRAM. Jedina alternativa je vypnut TouchWizz a to proces ukoncovania zmierni. Nikto tiez nerozumie tym rezervovanym cca 150MB z ramky (vid Ram - rezervovane). Samsung to v tomto smere riadne pokaslal ked nastavil telefon na taketo brutalne ukoncovanie app. bez moznosti jeho vypnutia. V tomto pripade stratil telefon pri touchwiz svoje opodstatnenie aj s WM, ktory je urceny hlavne na multitasking.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Vypinanie aplikacii spustenych v RAM

Příspěvek od barberry.pha »

tak to je presny ... ja mam touchwiz vypnuty ... vcera vecer jsem tel musel vypnout a po nabehnuti jsem mel krasnych 70MB ... pak jsem byl chvili na opere a instaloval si neco pres javu .. pak koukam a ono je najednou jenom 40MB .. pres task manager jsem se podival do aplikaci ( vsechny vypnute) podival se do procesu a tam je i Jblend-VM ktery bere nejakch 12MB a nejde vypnout ... kdyz jsem zkousel cleanram tak mi to vycistilo max 1.5MB, nestalo se mi ze by mi to nekdy vycislo vice i kdyz jsem mel treba jenom 20MB volny ... takze problem bude v tom ze aplikace sice uz nebezi ale z ramky si ukously to co se stalo pri spusteni ale kdyz se vypnuly tak uz se to pak nevratilo a nejde to ani vycistit ....

tak treba u te javy jsem zjistitl ze si to musite nastavit aby si to pri vypnuti programu vypnulu a ono to ejha najedno skocilo o tech 12MB na 50MB ... tak to asi budu muset u kazdyho programu zjistovat jestli nahodou nemusim zapnout aby po vypnuti se taky vypnul :tlem:
JPT
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 25, 2009 18:36
Zařízení: Samsung i8000 Omnia II Rose Black

Vypinanie aplikacii spustenych v RAM

Příspěvek od JPT »

Měla by to řešit tahle utilita http://www.pocketpc-live.com/free-softw ... -apps.html, kterou jsem ale zatim nezkoušel, protože pořád hledám řešení přes registry, které sem myslim někde viděl, ale nepoužil a teď to už nemožu najít. Jedná se prej o problém Windows memory managementu, který vymyslel Microsoft a dalo se to v tom registru vypnout.

Taky by to mělo řešit nastavení v registru, které má zvýšit počet nezavíraných spuštěných aplikací, ale to mi nějak nefungovalo.
Improved Memory Management
Allows more programs to stay in memory without the OS shutting them down. Also it greatly
improves the reliability of PHM Registry Editor.
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Shell\LowMem\ProgramMem
Increase it to 64 (from 18), although others have increased it to 96 with good results as well.
djrachot
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř říj 28, 2009 12:20
Zařízení: Samsung

Vypinanie aplikacii spustenych v RAM

Příspěvek od djrachot »

To som už samozrejme cez tie registre skúšal. EverApp je nestabilná aplikácia a ešte k tomu znižuje výkon aplikácie v nej otvorenej. Na modaco to riešia už dlho a nikomu sa nepodarilo to urobiť, aby mu aplikácie nezatváralo. Jednoducho klesne pod 20MB RAM a zatvára sa. Hľadal by som ale lepšie riešenie na to, aby keď telefón dlhšie používam nezostalo nakoniec pri nespustenej žiadnej aplikácie pod 20MB ram. Musí tam byť niekde chyba v kóde prepána, veď tá ramka odtiaľ len tak mizne a nevracia sa späť. Veď to nieje telefón, na používanie jednej aplikácie, to by som si kúpil s nejakým uzavretým OS.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti