Má někdo již zkušenost, zda se dá bez problému z internetu přehrávat např. ČT24 či Countryradio?
-- doplnění předchozího příspěvku (úte pro 08, 2009 20:08) --
Jelikož za celý měsíc nepřišla na toto téma žádná pozitivní odpověď, pustil jsem se sám do hledání řešení. Během té doby se mi podařilo HD2 koupit a postupně oživit na mnou požadovanou úroveň. Na rozdíl od "profíků" hledám již roky zařízení, které ač malé, mi umožní přes den klasickou komunikaci a v noci v posteli plnohodnotné brouzdání po internetu, čtení mailů, poslouchání rádií jak přímo tak přes internet (wi-fi), sledování filmů a uložených videí a eventuelně přehrávání zpravodajských TV. Zatím žádné z mých zařízení (PDA HP HX4700 či telefon SE P900 a P1i) to nezvládlo. Po dvou týdnech laborování mohu říci, že HD2 konečně na cca. 90% mé požadavky splňuje.
Co se týká mailů a brouzdání (vše přes wi-fi), tak si myslím, že v rychlosti a kvalitě nemá HD2 konkurenci. O přehrávání filmů nemluvě. Problém je ve streamingu. Za to samozřejmě HD2 nemůže, dokud Adobe nedodá plnohodnotný Flash Player 10 pro mobilní platformy (což bylo přislíbeno na říjen letošního roku), tak to na 100% fungovat nebude. Ale přes to již dnes - ač omezeně - řešení existuje. Následně popíši, jak jsem na to šel já.
1. Internetová rádia a některé televize.
Zde jsem nejprve aplikoval zkušenosti z PDA. Na http://www.radiotv.cz/internet" onclick="window.open(this.href);return false; je velká řada rádií, která jsou přehrávatelná ve WMP a která po zvolení patřičné rychlosti nabídnou spuštění či uložení informace. Dám uložit na Storage Card. Potom pomocí Průzkumníka tento odkaz z SC překopíruji do Windows\Start Menu a mohu jej aktivovat v Senze (mám 5x4). Pak stačí na ikonu jen kliknout a už mi hraje Country rádio, Rádio Humor, Pohádka, přes http://www.rozhlas.cz/audio/zive" onclick="window.open(this.href);return false; volbou WMA i veřejnoprávní rádia (ogg a mp3 bezpečně HD2 zablokují a pomůže jen vyndat baterku) a při zadání do prohlížeče mms://78.102.19.194/psp_video" onclick="window.open(this.href);return false; se spustí i smysluplná a poučná jednání naší poslanecké sněmovny z její televize.
2. Toto však neřeší např. ČT24 či http://www.stream.cz" onclick="window.open(this.href);return false;. A zde jsem narazil na http://get.skyfire.com/" onclick="window.open(this.href);return false;. Po stáhnutí z Option 3 s volbou Touchscreen a nainstalování jsem s překvapením zjistil, že opravdu řada videí ve Flash včetně ČT24 funguje (sice kvalita rozlišení neodpovídá možnostem HD2), ale vzhledem ke zvuku je použitelná. Velikost se dá měnit pomocí Zoomeru a změnu pohledu při otočení jsem zajistil pomocí zápisu do klíčů:
HKCU\Software\HTC\HTCSENSOR\GSensor\WhiteList
přes Edit New String Value
String Name: Skyfire
String: Skyfire
a restartu. Takže teď již budu jen v klidu čekat na WM7, kde již jistě Flash bude zaintegrován a bude na pár let vystaráno...
Možná máte ještě lepší řešení, potom prosím sem s tím!!!!

