HTC HD2 - ROM

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Trapper John
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: pon čer 29, 2009 8:56
Zařízení: HTC HD2, hp ipaq 214
Kontaktovat uživatele:

HTC HD2 - ROM

Příspěvek od Trapper John »

ROM a vše o co jde

-- doplnění předchozího příspěvku (ned lis 29, 2009 20:24) --

zkoušel už někdo vycucat ROM, která je v HD2? To kdyby to pak někdo chtěl natáhnout zpět kdyby tam dal nějakou špatnou ROM a potřebovat to dát zpět i kvůli reklamaci

a tady ještě přidávám příspěvek od uživatele milenium, který dal do své HD2 flash, která opravuje některé chyby

od milennium » ned lis 29, 2009 16:33

Tak dnes jsem naflešoval do HD2 tuto ROM "RUU_Leo_HTC_WWE_1.48.405.2_Radio_Signed_15.28.50.07U_2.05.51.05_2_Test"
a zde jsou moje prvotní dojmy.
Takže, hlavní je, že přístroj je o trochu živější.
Při psaní SMS je po tečce a mezeře první písmeno velké !!! V každé větě (takže chybu v předchozí ROM opravily)
Horní lišta se stavovýma informacema už skoro nelaguje.
A ještě jedna, dost zásadní věc. Při psaní na QWERTY klávesnici, nedochází k chybám. Zatím se mi ještě ani jednou nestalo, že bych zmáčknul na jiné písmeno (v předchozí ROM k tomu docházelo dost často).
To jsou zatím úplně první dojmy, ale ve skrze pozitivní. Ještě přikládám info o ROM:

Jinak nezkoušel jsem foťák (už je venku tma), takže tohle až zítra...

OS version
5.2.21869 (21869.5.0.82)
Manila version
2.5.19211619.0
ROM version
1.48.405.2 (71294) WWE
ROM date
11/18/09
Radio version
2.05.51.05_2
Protocol version
15.28.50.07U

Pokud by chtěl někdo taky experimentovat, zde přikládám odkaz na vše potřebné. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=591314" onclick="window.open(this.href);return false;
a odkazy na ROM http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=578920" onclick="window.open(this.href);return false;
Přeji hodně úspěchů.
Lugo
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: sob lis 28, 2009 8:58
Zařízení: HTC HD2

HTC HD2 - ROM

Příspěvek od Lugo »

Nechce sa niekomu ten postup prepisat sem do postu do citatelnej podoby. Je to dost zavazny zasah do pristroja aby to pokazila slaba vedomost anglickeho jazyka.
petis
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pát pro 26, 2008 23:16
Zařízení: HTC touch hd

HTC HD2 - ROM

Příspěvek od petis »

Má tahle verze ROM českou lokalizaci nebo je možné ji k ní sehnat? Fungují přidané úpravy po insalaci? Musí se udělat hard reset?
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

HTC HD2 - ROM

Příspěvek od Petulinek »

Nemá, je to anglicky, čeština bude snad časem od Sunnysoftu, ale nedoporučuji ji používat - způsobuje sekání a další problémy.
Po flashnutí rozhodně nechat naběhnout a potom provést HR jako u "vařené" ROMky - předejde se tím problémům
Žabža
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte čer 23, 2009 15:12
Zařízení: HTC HD2

HTC HD2 - ROM

Příspěvek od Žabža »

Češtinu používám, mimo zdvojení fotek (je opraveno) a jsem nepozoroval problémy. Rozhodně ne sekání, nestabilitu atd.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

HTC HD2 - ROM

Příspěvek od Petulinek »

Jakou používáš češtinu? Na 1.48 čeština není....
Žabža
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte čer 23, 2009 15:12
Zařízení: HTC HD2

HTC HD2 - ROM

Příspěvek od Žabža »

Na 1.48 jsem zatím nepřešel. Zatím čekám.
BADMOPAR
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob lis 14, 2009 19:53
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Sokolov

HTC HD2 - ROM

Příspěvek od BADMOPAR »

S lokalizací softu už mám nějaký zkušenosti.Ve verzi pro PC se prostě přeloží .xml soubor.Může mi někdo říct jak to může zpomalit systém,pokud je to v lokalizaci pro WM stejný?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC HD2 - ROM

Příspěvek od htcjirka »

Dodatecna cestina bohuzel zpomaluje,ikdyz vyrazne mene,nez tomu bylo drive.

Odpoved vytrhnuta primo z rozhoru reditele vyvoje software spolecnosti Sunnysoft

Lokalizace kvůli licenčnímu modelu Microsoftu nesmí napevno přepisovat originální soubory ROM, ale je vyžadováno, aby byla data načítána z MUI knihoven.
V internetových diskuzích se často objevují příspěvky o tom, že lokalizace zpomaluje celkovou rychlost zařízení. Čím je to způsobeno? Může za to právě načítání českých MUI knihoven do paměti?

Částečně ano. Pokud je tedy zapnutá podpora MUI, což ve Windows Mobile 6.0 a výše je, přestože systém pracuje v angličtině. Všimněte si souborů končících na 0409.MUI, což je anglická lokalizace načtená jako MUI. To znamená, že pro každý EXE či DLL modul ještě vyhledává satelitní MUI soubor s lokalizací. Pokud ho najde, musí ho načíst, což znamená další průchod loaderem v jádře systému a s tím spojená penalizace za načítání 32bitového exe formátu a mapování .rsrc sekce. A k tomu ještě připočtěte verifikaci MUI souboru, které musí být digitálně podepsané, aby je systém načetl. Další časové ztráty mohou nastat, a to je už jen můj odhad, tím, že OEM výrobci dávají do adresáře Windows v podstatě vše. Od obrázků, bitmap až po konfigurační XML soubory, které se provedou jen při prvním zapnutí přístroje. Je to taková děvečka pro všechno, co se kdy bude potřebovat. Takže i to dvojí vyhledávání, jež je v souborovém systému FAT lineární, nějakou tu chvíli zabere. U některých PDAček je v adresáři Windows více jak patnáct tisíc souborů! Kdyby zkrátka ve složce Windows byly jen spustitelné EXE soubory, běželo by to rychleji.
BADMOPAR
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob lis 14, 2009 19:53
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Sokolov

HTC HD2 - ROM

Příspěvek od BADMOPAR »

Znamená to tedy,že jakákoliv lokalizace zpomaluje OS ?......třeba i Win XP,nebo tam to funguje jinak?
anawarr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 310
Registrován: úte led 17, 2006 8:28
Kontaktovat uživatele:

HTC HD2 - ROM

Příspěvek od anawarr »

říká vám někomu něco tato verze ROM: 1.43.429.2 (7124)? ................ prý nativní čeština přímo oh htc.........???
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

HTC HD2 - ROM

Příspěvek od Milan Pištělka »

a můžete sem dát odkaz, kde jste na to narazil.
429 jsem jestě neviděl
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

HTC HD2 - ROM

Příspěvek od Pistolník »

Nevím, jestli to nebude překlep. Já mám origoš ROMku :
1.43.479.2(70124)
Uznejte, že to vypadá nápadně podobně. :wink:
anawarr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 310
Registrován: úte led 17, 2006 8:28
Kontaktovat uživatele:

HTC HD2 - ROM

Příspěvek od anawarr »

to pištělka> narazil jsem na ní v htc hd2 :-D u prodejce v kamenném obchodu v prostějově

to pistolník> máš pravdu špatně jsem to opsal 1.43.479.2....


doplnění:

tak a tato ROMka má češtinu od sunnysoftu, neho je nativně počeštěná od htc?
Doer
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon dub 13, 2009 18:31
Zařízení: HTC Touch HD, N900

HTC HD2 - ROM

Příspěvek od Doer »

Já mám HTC HD2 od T-Mobile a teď koukám, že Informace o softwaru mi hlásí Verze paměti ROM : "1.43.113.3 (70315) CSY". Jak poznám, zda je čeština nativní. Zkoušel jsem hledat soubory počeštění od společnosti Sunnysoft, ale nenašel jsem je.
kocacz
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 26, 2009 14:46
Zařízení: HTC Desire HD
Kontaktovat uživatele:

HTC HD2 - ROM

Příspěvek od kocacz »

Chtěl jsem se zeptat. Mám HD2 v cz lokalizaci (základní ROM z obchodu) a chtěl bych přejít na novější ROM, tudíž asi na tuto (RUU_Leo_HTC_WWE_1.48.405.2_Radio_Signed_15.28.50.07U_2.05.51.05_2_Test). Ovšem tomu moc nerozumím a tak se chci zeptat, když si tam nainstalnu tuto novou, kde není cz, tak jak docílím toho, abych měl přístroj v českém jazyce. Nebo doporučujete zůstat u mého defaultu?
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

HTC HD2 - ROM

Příspěvek od Pistolník »

Tak pokud vím, tak veškerá čeština systému je od sunnysoftu. Dělají do HTCček snad všechny jazyky. Ale samzřejmě nevím všechno :?:
Ta moje je v češtině a je od sunnysoftu. Mám nainstal češtinu a než jsem to za...l milionem aplikací (některé staré a nefungujcí) tak šlapala super a rychle. A jestli se vše objeví hned a nebo hned + trochu. To je mi fuk. Proti starším WMfounům je to blesk.
KajosH
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř pro 23, 2009 13:44
Zařízení: HTC HD2

HTC HD2 - ROM

Příspěvek od KajosH »

Zdravim vsechny stastne majitele HD2, ma dotaz ohledne oficialni cestiny a ROM na strankach Sunnysoftu. Vlastnim pristroj zakoupeny u Vodafonu s PN cislem, ktere je uvedeno v omezeni pro danou rom...sem tim padem ze hry co se tyce upgradu??? A ta ofiko cestina je free nebo jen 14-ti denni trial???
jozef.79
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 31, 2009 14:39
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: SK - BJ
Kontaktovat uživatele:

HTC HD2 - ROM

Příspěvek od jozef.79 »

no ved prave je tam uvedené číslo PN pre ktore sa da použíť či nie? ja to číslo mám ale nefunguje mi to (počas pripajania to padne).. skus a daj vediet
komrob
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon pro 21, 2009 15:49
Zařízení: HTC HD2

HTC HD2 - ROM

Příspěvek od komrob »

Chtěl bych se zapojit do diskuze se svým problémem.Vlastním HTC HD2 koupeno v obchodě s českou lokalizací.Číslo ROM
1.48.405.2/71294/WWE PO PROVEDENEM HARD RESETU je lokalizace v angličtině.Udělal jsem někde chybu,nebo mám smůlu a budu si muset na angličtinu zvyknout a nebo je možnost dodatečně češtinu do telefonu doinstalovat.Nejsem žádný odborník na tuto problematiku.Díky za radu.
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti