Starší zprávy avizovaly, že by se během dnešního dne
na webu HTC měla objevit ke stažení oficiální Windows Mobile 6.5 ROM pro HTC Touch Diamond2. To se zatím nestalo, i když je velmi pravděpodobné, že se už brzy (konečně) dočkáme. Pro případné nedočkavce mám ještě jednu dobrou zprávu, a sice že (údajné) finální verze ROM jsou k dispozici na serveru
HTCPedia.com. Podle informací od čtenáře s přezdívkou
diablo_ll, kterému tímto děkuji za tip na bleskovku, je oficiální ROM možné
flashovat bez HardSPL a je tedy určena i pro náš region. Při úniku
aktualizace pro Touch Pro2 totiž oficiální ROM nebylo možné bez HardSPL unlocku flashovat a na vydání verze pro náš region se mimochodem stále čeká (ostuda).
Pokud nechcete čekat na oficiální uvolnění přes web HTC, můžete si po registraci ROM
stáhnout odsud (
RUU_Topaz_S_HTC_WWE_2.16.405.4_Radio_Sign_Topaz_61.44tc.25.32_4.49.25.17_Ship.exe). ROM pochází ze 14. 10. 2009.
Berte prosím v potaz, že zatím nebylo výrobcem potvrzeno, že se skutečně jedná o oficiální verzi ROM a server SmartMania.cz nenese žádnou zodpovědnost za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout.