Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Post by Jiří Hrma »

Velmi se těším, až se mi do rukou dostane finální vzorek očekávané novinky HTC HD2. Už předprodukční verze na mě udělala veliký dojem. Redaktoři ze serveru Solopalmari měli na testování prototypu mnohem více času než já, a tak na internet postupně uvolňují nejrůznější videa, na kterých jsou prezentovány klíčové funkce modelu HD2. To dnešní zachycuje v akci pohybový senzor a rotaci displeje v internetovém prohlížeči, přičemž telefon na přetáčení obrazu reaguje skutečně rychle a přesně. Jsem rád, že optimalizace konečně začíná fungovat a inženýři v HTC už si na odladění systému konečně dávají záležet. Jen škoda, že to nešlo už dříve.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZnJpA-Xtgks[/youtube]
AndyS
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 140
Joined: Sun May 07, 2006 12:55
Zařízení: Samsung Galaxy S3
Location: Ostrava

Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Post by AndyS »

Ted je jen otazkou, jestli je takto rychla rotace pouze v prohlizeci, nebo se presklada i TF3D. Vim, ze opera se napriklad na jednom zarizeni otocila relativne rychle, ale TF se preskladavalo postupne po prvcich.
pavliicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 204
Joined: Sun May 11, 2008 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 820, Samsung Galaxy S3 i9300
Location: Česká republika

Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Post by pavliicek »

No, me to zase nejako bleskovy neprijde. Pohybovej senzor byla prvni vec, kterou jsem u telefonu po vybaleni z krabice vypnul:-)... ale abych to otestoval, zapnul jsem, spustil prohlizec a telefon naklopil. Prijde mi, ze se to pretoci stejne rychle (pomalu), jako u HD2:-)
User avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1145
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Location: Frýdlant

Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Post by jacek »

tp pavliicek : v pondělí po ránu žertuješ, že? porovnával jsi HD2 s HD2?
pavliicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 204
Joined: Sun May 11, 2008 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 820, Samsung Galaxy S3 i9300
Location: Česká republika

Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Post by pavliicek »

Testoval jsem na F900 v IE. Subjektivne mi to otoceni opravdu pripadlo stejny:-). Spis mi tahle newska prijde takova pritazena za vlasy. Ono co taky cekat od telefonu s 1 GHz procesorem? Ze se to preklopi za 4 sekundy?
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1622
Joined: Tue Jan 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Post by Standa »

No po několikaletých zkušenostech spíš překvapí, že to opravdu ty čtyři sekundy netrvá :-D...
milennium
smartstar
smartstar
Posts: 879
Joined: Thu Dec 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Location: Kutná Hora

Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Post by milennium »

A může mi někdo říct, k čemu je to dobré ? Myslím tím to bleskurychlé přetočení displeje ????
Je snad úplně jedno jestli trvá 0,1 sekund nebo 0,5 a nebo 0,9 sekund,ne ?
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1622
Joined: Tue Jan 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Post by Standa »

milennium: časy které uvádíš jsou ještě přijatelné, ale nebývalo výjimkou, kdy se ti displej u slabších strojků přetáčel dvě sekundy a někdy i víc, což už příjemné nebylo.
Daidalos
smartstar
smartstar
Posts: 923
Joined: Thu Nov 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Location: Praha
Contact:

Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Post by Daidalos »

Super HTC dokazalo to co uz Iphone umi 3 roky ! :lol:

Jinak rozdil to opravdu je na TP,ted sem to zkousel,to trva okolo 4 sekund coz je rozhodne dlouha doba narozdil od HD2. :)
Hans 20
nováček
nováček
Posts: 42
Joined: Wed May 20, 2009 14:12
Zařízení: Toshiba TG01, i-mate Ultimate 9502, HTC X7500

Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Post by Hans 20 »

Doufám, že to půjde vypnout. Na iPhone je to jeden z největších opruzů. Bojim se hnout aby se to náhodou nepřetočilo. Tohle neustálý kopírovní iPhone je tragédie :roll:
uni
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1327
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Post by uni »

Hans 20 wrote:Doufám, že to půjde vypnout. Na iPhone je to jeden z největších opruzů. Bojim se hnout aby se to náhodou nepřetočilo. Tohle neustálý kopírovní iPhone je tragédie :roll:
Tak iPhone rotuje úplně zlatě oproti HTC, nevím, na co si stěžuješ. Musíš udělat přesně definovaný pohyb, prakticky jsem neviděl, že by došlo k nechtěné rotaci. Ale Touch HD? To je tragédie, práce na stole a houpání se na foťáku (grrr) klidně vyvolá rotaci (samozřejmě ukrutně pomalou), nebo třeba i jízda v buse, nebo uvolnění ruky podél těla!, takže větší napodobování Applu by zrovna tady bylo ku prospěchu věci..... :???:

-- doplnění předchozího příspěvku (pon říj 19, 2009 10:08) --

Jinak mé gratulace fy. HTC, že dokáží napodobit komfort jaký zvládal před 5ti lety Palm T3 (400Mhz vs. 1Ghz/několik generací HW) s HVGA, sláva, sláva.....
pavliicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 204
Joined: Sun May 11, 2008 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 820, Samsung Galaxy S3 i9300
Location: Česká republika

Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Post by pavliicek »

uni wrote:...prakticky jsem neviděl, že by došlo k nechtěné rotaci.
Tak ja Ti presne reknu, kdy dojde k nechteny (i kdyz to ten pristroj, at uz jabko nebo cokoliv jinyho mysli dobre) rotaci. Kdyz si lehnes na bok treba na kanape a chces si zaserfovat, kdyz Ti v tom pohybovej senzor prehodi obraz na landscape - prijemne:-). Presne kvuli tomuhle mam senzor vypnutej.
Hans 20
nováček
nováček
Posts: 42
Joined: Wed May 20, 2009 14:12
Zařízení: Toshiba TG01, i-mate Ultimate 9502, HTC X7500

Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Post by Hans 20 »

Je to přesně tak :-D Přesně definovaný pohyby dělat nechci, proto nechci pohybovej senzor :-D
uni
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1327
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Post by uni »

pavliicek wrote:
uni wrote:...prakticky jsem neviděl, že by došlo k nechtěné rotaci.
Tak ja Ti presne reknu, kdy dojde k nechteny (i kdyz to ten pristroj, at uz jabko nebo cokoliv jinyho mysli dobre) rotaci. Kdyz si lehnes na bok treba na kanape a chces si zaserfovat, kdyz Ti v tom pohybovej senzor prehodi obraz na landscape - prijemne:-). Presne kvuli tomuhle mam senzor vypnutej.
Jsem přesvědčen, že lze se vyhnout tomu, aby ti iPhone rotoval v posteli. S HD nemám žádnou kontrolu nad tím, kdy se usmyslí, protože mu stačí jen úhel, ne pohyb. Než jsem stihl zkoumat, jak vypnout pohybový senzor této "kvality" HD odešlo do křemíkového nebe, takže je to už jedno, další kolo si dám s HD2, kde už to budu chtít vypnout již od počátku. Nechápu, proč nemůžu rotovat třeba na podržení "kalendáře" jako na iPaqu 214, vivat vývoj..... :???:
Hans 20
nováček
nováček
Posts: 42
Joined: Wed May 20, 2009 14:12
Zařízení: Toshiba TG01, i-mate Ultimate 9502, HTC X7500

Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Post by Hans 20 »

Mimochodem mam HD i iPhone a přijde mi to prašť jako uhoď. Lepšínebo horší, je to jak píše pavliicek. Nemam kontrolu nad telefon, ale on nade mnou. Na hry je to docela zajímavý, ale tak za týden to omrzí :-D ;-)
tom028
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 69
Joined: Fri May 23, 2008 9:52

Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Post by tom028 »

Otazkou je, zda je to optimalizaci, nebo natlacenim vykonneho procesoru. Je li to optimalizace tak stejne jak na videu to pojede na mojem HD...
User avatar
berczo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 301
Joined: Wed Apr 25, 2007 8:48
Zařízení: Nějaký pracovní nucený nástroj, než bude Passport
Location: Bystřice

Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Post by berczo »

LOL ! Vskutku rychlost !!! :tlem:
All.Os
smartguru
smartguru
Posts: 529
Joined: Mon Jan 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Post by All.Os »

Musim se pridat k ostatnim, nemam pocit, ze by to bylo nejak znatelne rychlejsi, nez u meho D1, navic souhlasim i s tim, ze me ta automaticka rotace v prohlizeci spis obtezuje (ted pouzivam Operu Mini 5, takze se mi sama nastesti neotaci).
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 370
Joined: Sun May 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Post by HTCKlorec »

Sranda, prvykrat vidim, ze sa opera otaca aj na druhu stranu (bez pomoci SW tretich stran - GSen, Gyrator, atd.)
pavliicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 204
Joined: Sun May 11, 2008 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 820, Samsung Galaxy S3 i9300
Location: Česká republika

Video: Blesková rotace obrazu u HTC HD2

Post by pavliicek »

uni wrote:Jsem přesvědčen, že lze se vyhnout tomu, aby ti iPhone rotoval v posteli.
A muzes mi vysvetlit, jak to iPhone pozna, kdy se otocit ma a kdy ne? To jako vi, kdy jsem v posteli?:-)

Jinak s tou 214 souhlas, tam mi tohle otoceni na podrzeni tlacitka maximalne vyhovovalo. Byl to fofr a otacelo se to fakt jenom kdyz jsi chtel:-)
Post Reply

Return to “Aplikace”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests