Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
Johny-D
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: pát dub 04, 2008 6:53

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od Johny-D »

Ahoj chci se zeptat na vaše zkušenosti s vypínáním hp při nízkém stavu baterie, mě se telefon vypíná už i při 50% při příchozím hovoru nebo sms, při odchozím hovoru atd, ale při navigaci naviguje až do úplného vybití baterie. Nevíte čím to může být? Telefon jsem i reklamoval, bylo to i kvůli přehřívání, ale na hp mi neřekli, že by to mohlo být baterkou jak jsem se tady dočetl.
Už si někdo koupi novou baterku a hp fungovalo normálně? Ta nová baterka taky začne časem blbnout nebo je to zařízením a ne baterkou?
Přece normálně u všeho kesá kapacita baterky časem, ale baterka přece vydrží míň, ale telefon musí signalizovat správný stav baterie, mám pravdu? Takže místo dvou dnů by měl vydržet jeden, ale měl by fungovat až do úplného vybití a ne do 50%.

Prosím o radu a vaše zkušenosti. Děkuji
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od Pipa »

to mi dělalo taky,
koupil jsem tu větší baterku a teď už vůbec neřeším dobíjení
občas nabiju, ale ta velká baterka drží jako bejk
Johny-D
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: pát dub 04, 2008 6:53

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od Johny-D »

Děkuji za odpověď. Kde se ta baterka da koupit? Takže funguje až do úplného vybití?
---UFO---
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 177
Registrován: ned bře 02, 2008 8:32
Zařízení: Motorola Milestone 2 + HP iPAQ 614c
Bydliště: Slovensko

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od ---UFO--- »

Mne sa iPAQ taktiez vypinal a vyriesil som to tak, ze ho nechavam nabijat celu noc na normalnej nabijacke. Potom drzi baterka v pohode. Mam standardnu bateriu.
Ganimed
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: stř zář 26, 2007 21:25
Zařízení: HP ipaq 614c
Bydliště: FM

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od Ganimed »

dela mi uplne to same hlavne pri datovani u datovani se pri 50 procentech baterie vypne. Ty Li-Pol baterie jsou k nicemu maji malo ciklu. Budu muset taky koupit novou baterku.
powerlifter
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: stř dub 23, 2008 18:33
Zařízení: BlackBerry Bold 9000
Kontaktovat uživatele:

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od powerlifter »

Chlapi zkuste vypnout telefon a nechat ho nabit vypli. Mne se taky stavalo ze pri 50% se vypinal ale jak jsem ho nabil popsanym zpusobem a bateka byla mnohem stabilnejsi. Napiste jestli to fungovalo.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od elcrys »

Tady si můžete přečíst, co k tomu říká HP:

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... =c01838220" onclick="window.open(this.href);return false;

Sice se tam mluví o hranici nabití baterie 30%, ale například takový foťák + blesk dokáže telefon sestřelit pod 50%.
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od jkubovic »

Ahojte.
Su to asi tak dva tyzdne, co sa mi zacal iPAQ 614 vypinat pri kapacite baterie pod 30%. Mam seriu bez "C" - teda bez kamery. Wifi a bluetooth skoro nepouzivam, takze help od HP mi velmi nepomohol :-)
Kedze ma iPAQ uz pol roka (kupovany v marci 2009) tak som si pomyslel, ze asi odchadza bateria - aj ked ma maximalne 35 nabijacich cyklov!!!, pretoze nepouzivam iPAQ nejako intenzivne. Okrem toho nabijam skoro vzdy cez AC adapter a pri uplne vypnutom zariadeni.
Takze tam chyba urcite nebude, mam totiz aj druhu bateriu (skoro nova, asi 10 nabijacich cyklov) a pri tej mi to robi tiez.
Pisal som dnes na support HP, tak som zvedavy, co mi odpisu.
Uživatelský avatar
svenhassel
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 171
Registrován: ned dub 19, 2009 0:08
Zařízení: ACER N50 PREM., DELL X51V, HP6915, HP514, HP614C
Kontaktovat uživatele:

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od svenhassel »

Zkus koupit novou baterku, pokud nepomůže jedině zkusit zaslat do servisu, je tam problém že se občas přehřívají baterie a nebo taky bejvá hroznej problém s čidlem, který hlídá stav baterie, každopádně většině uživatelů pomohlou koupit novou baterku. A rovnou si kup tu s větší kapacitou. víc ti neporadím a asi nikdo, ještě občas to zlepšuje taky to když si dáš novější verzi OS než tam budeš možná mítí.
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od jkubovic »

Uz som bol rozhodnuty iPAQ reklamovat, aj som kontaktoval support, kde mi po popise zavady oznamili, ze mi ho bez problemov vymenia. Ked mi vsak povedali, ze nedostanem novy kus, ale iba funkcny, mozno aj opravovany kus tak som zavahal. Niekde tu som sa docital, ze niekto dostal na vymenu aj starsiu vyrobnu radu s ktorou bolo viac problemov ako s novsou a musel ju opat po nejakom case vymienat.
Tak som teda skusil este jednu vec. Nechal som vybit baterku v telefone az do nuly (aby sa mi nikto nedovolal, tak som vypol GSM:-) a potom som ju vybral a dal nabit do externej nabijacky. Takto som ju 3x sformatoval. Potom som ju uz nevyberal, ale nabijal som ju len ked bol telefon vypnuty a cuduj sa svete - dnes som mal hovor pri 5% baterie, trval 3 minuty, baterka klesla na 3% a telefon sa nevypol!!! Este som dokonca zavolal aj ja a kecal som dalsie 2 minuty do 2% baterky a telefon drzal. Potom som ho vypol a dal nabijat.
Ak tento postup naozaj vyriesil problem, tak to znamena jedine - iPAQ 614 nema uplne v poriadku riadenie nabijania, po case sa jednoducho zblazni. Niekomu skor niekomu neskor, podla toho ako casto nabijal telefon nevypnuty alebo cez PC a ako casto pri tom pouzival BT, wifi alebo GPS. Prave pri nabijani cez PC a zapnuti niektorej z tychto sluzieb sa telefon vlastne nenabija, aj ked sa tvari ze hej, vsetka energia z USB portu je spotrebovana telefonom a do baterky nejde nic, moze sa dokonca vybijat. Vtedy zrejme nejako zblbne riadenie nabijania. Mozno ani netreba bateriu sformatovat v externej nabijacke (ja mam tu vyhodu, ze ju mam), len niekolkorat za sebou nabijat od nuly do plna pri vypnutom telefone, tak ako radia kolegovia vyssie. Mna len prekvapilo, ze som prevazne nabijal vypnuty telefon cez noc a tiez sa mi zacal vypinat (ale 7 mesiacov slapal v poriadku). Nebude to teda v baterii, ale naozaj v telefone, pretoze baterie mam dve, jednu original, druhu neznackovu a obidve sa spravali rovnako. Uz mam naformatovanu aj tu druhu baterku a tiez drzi, zatial bol hovor pri 10%.
Kazdopadne s reklamaciou zatial pockam, uvidim ako sa bude iPAQ spravat dalej.
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od zapalkam »

Mám nový ipaq - z reklamace - pro informaci jedná se o opravdu o nový kus - a dle mého osobního mínění je i jiný výrobce (předtím HTC ??) Nevím jakou máte politiku HP Service na Slovensku - jak jsem psal v jiném foru - mně osobně vždy přišel nový zabalený kus.

Jinak stran baterie - moje původní Li-Pol baterie vydržela cca 1 rok - stále ale je funkční při opakovaném denním nabíjení cestou kolébky - ale vydrží opravdu jen 1 den. Nyní jsem si koupil v nejmenovaném obchodě novou baterii - je Li-Ion - a zdá se, že má mnohem lepší výdrž. Navíc, pasuje lépe do zadního krytu (jedná se o standard baterii) a tím pádem i viklání zadního krytu je téměř nulové.

Zatím mám baterii cca 1 měsíc, nabíjím cca 1x za 2-3 dny.
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od jkubovic »

Ufff...
Tak sa mi zase iPAQ vypol pri 20% a prijme SMS :-(
Idem do reklamacie.
smidliboy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte dub 15, 2008 7:57

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od smidliboy »

Jj, taky o reklamaci uvažuju, už to bude druhá. Nehodlám kupovat každýho půl roku novou baterku jen proto, že iPaq se k ní neumí chovat šetrně.
Jen by mě zajímalo, jak je to pak se třetí reklamací a případným vrácením peněz...? Za prvé - je-li reklamace výměnou a ne opravou, měla by být záruční doba opět 2 roky, že? Za druhé - HP zařízení jen vymění, ale žádný protokol o reklamaci / výměně nedává, aspoň při první reklamci jsem ho nedostal. Tak nevím, jak se pak postavit ke třetí reklamaci. Pokud i další kus bude dělat problémy a já se domnívám, že bude, tak bych se ho rád zbavil úplně a ne ho dokonce života reklamoval...
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od Pipa »

Je otázka jestli jsou špatný stroje nebo ty baterky. Já koupil ty velkou a ta šlape až téměř do 0% bez problému.
Přitom to provozuje ve stejném režimu jako normální baterku. Je fakt, že ta větší baterie má takovou kapacitu, že se v podstatě nedostávám pod 40% a nabíjím, protože jsem v autě, nebo to občas přes noc šlehnu na dobíječku doma, ale víkendy už nejsou žádnej problém.

Taky jsem koupil novou baterku značky T6 power, pěknej šit. Je na tom hůř než moje originální roční baterka, v podstatě po zapnutí wifi se telefon vypíná i při téměř nabité baterii.

Takže je to spíš o baterce a jaké dokáže přenášet proudy až do svého vybití.
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od jkubovic »

Mam ale baterky dve, jednu skoro uplne novu - par nabijacich cyklov a pada mi to rovnako ako pri povodnej baterke.
Ak by to bolo len baterkou, tak HP by o tom urcite vedelo a zrejme by menili len baterky a nie cely stroj - urcite by to bolo pre nich lacnejsie.
Okrem toho sa tu nikto neozval, ze po vymene stroja sa mu problem vratil.
Tak neviem...
Uvidim, co sa stane po vymene stroja, zajtra mi ho UPS doruci.
Ta velka baterka je sice perfektna, ale neviem si predstavit iPAQ 2x hrubsi ako je teraz. Okrem toho by som musel zhanat nove puzdro a nikde som na take hrube nenarazil. Teraz mam Krusell aj so vsetkymi drziakmi - menit to vsetko by bola dalsia polozka.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od elcrys »

smidliboy píše:...Za prvé - je-li reklamace výměnou a ne opravou, měla by být záruční doba opět 2 roky, že?...
Měla, ale HP se s největší pravděpodobností bude cukat, viz. - http://www.spotrebitele.info/informatik ... 557_0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jkubovic píše:Okrem toho sa tu nikto neozval, ze po vymene stroja sa mu problem vratil.
Já jsem po výměně přístroje nepozoroval absolutně žádné zlepšení stavu. Řekl bych, že daný problém je způsoben chybnou konstrukcí telefonu (špatné napájení + velice energeticky náročný zastaralý HW) nebo baterie, případně obou.
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od jkubovic »

Hm...
Tak mi asi nezostane ine, len vyskusat tu Li-ion bateriu o ktorej pise zapalkam, pripadne kupit tu baterku s dvojnasobnou kapacitou.
Teraz rozmyslam este nad jednou vecou - mam taky dojem, ze tento problem sa mi zacal vyraznejsie prejavovat, ked som zacal pouzivat 16 GB kartu namiesto 8 GB. Mozu vyssie energeticke naroky suvisiet aj s vacsou kapacitou karty?
smidliboy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte dub 15, 2008 7:57

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od smidliboy »

@elcrys: Díky za link. Takže podle toho, co SOS radí, jakmile mi operátor řekne, že se reklamace řeší výměnou, mu můžu říct ať už si to nechají a odstupuji od smlouvy? To zní dobře :) Leč v praxi to tak růžové předpokládám nebude :(
Také je zajímavé, že nesmí zařízení vyměnit za repasovaný kus. Ale dokažte jim to, hm? :(
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od Pipa »

Ještě jsem tohle neslyšel, že by někdo dostal pouze opravenej kus, asi se to stát mohlo, ale nějak se mi to nezdá.
Já dostal novej kus, z mýho původního mi nechali baterku a zadní kryt, jinak kompletně novej kousek.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od elcrys »

smidliboy píše:Takže podle toho, co SOS radí, jakmile mi operátor řekne, že se reklamace řeší výměnou, mu můžu říct ať už si to nechají a odstupuji od smlouvy?...
Prakticky ano, ale HP může zase oponovat, že tedy máš přístroj přivézt do servisu v Praze, kde ho opraví, což už nemůžeš odmítnout. Jediné, co by se z nich dalo maximálně vytlouct, by byla nová záruční lhůta (ale ani to by se jim asi nelíbilo, i když tady už může člověk argumentovat patřičným zákonem).
jkubovic píše:Teraz rozmyslam este nad jednou vecou - mam taky dojem, ze tento problem sa mi zacal vyraznejsie prejavovat, ked som zacal pouzivat 16 GB kartu namiesto 8 GB. Mozu vyssie energeticke naroky suvisiet aj s vacsou kapacitou karty?
Pokud ta karta funguje normálně, tak určitě ne.
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti