HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Příspěvek od Jiří Hrma »

Pokud jste čekali na českou verzi komunikátoru HTC Touch Diamond2, máme pro vás dobrou zprávu, lokalizovaná verze je od dnešního dne dostupná například v internetovém obchodě Sunnysoftu za doporučenou koncovou cenu 12 100,- Kč. Od středy 20.5.2009 si budou moci případní zájemci telefon na prodejnách Sunnysoftu v Praze a Brně vyzkoušet.

Obrázek

Zdroj: Ce4you.cz
VikyV
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř led 14, 2009 13:45
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Vysoké Mýto

HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Příspěvek od VikyV »

Rád bych případné zájemce upozornil, že s přístrojem s lokalizovanou ROM budou mít pravděpodobně potíže, jako je tomu nyní u HTC Touch HD, v případě, že budou chtít ROM novější s opravami skrytých vad. Uživatelé lokalizovaných CZ přístrojů jsou výrobcem HTC v tomto směru diskriminováni, nemají oproti uživatelům EN přístrojů možnost přejít na novou ROM beze ztráty záruky. Je skutečně zajímavé sledovat, že výrobce lokalizace a prodejce před zakoupením dražšího CZ přístroje o tomto neinformuje, ačkoliv je tato nepříjemnost např. uživatelům HTC Touch HD delší dobu známa, museli si na ni trpce přijít sami a dá se s vysokou pravděpodobností předpokládat i u lokalizovaného přístroje HTC Touch Diamond 2 a ostatních. Tuto informaci samozřejmě výrobci lokalizace a prodejci přístroje zveřejňovat nepřísluší, je to jen otázkou jeho solidnosti.
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Příspěvek od wizaard »

Pokud aktualizuješ oficiální ROM od výrobce, o záruku samozřejmě nepřijdeš. Problém je, že obvykle první várky novinek od HTC jsou WWE (tedy anglické) verze (s evropským označením), takže středoevropskou (event. východoevropskou) ROM tam bez nepovoleného zásahu nenahraješ. Je ale pravda, že to Sunnysoft jaksi neuvádí...
gregyy
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 09, 2009 11:34
Zařízení: HTC

HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Příspěvek od gregyy »

Takže je tedy lepší si koupit EN verzi? A nahrát novou českou rom bez ztráty záruky? Nikdy jsem si nechtěl kupovat pda EN verzi, protože jsem mnohokrát slyšel, že pokud ho lokalizuji na CZ tak bude znatelně pomalejší? Pokud tedy se nahraje celá nová rom tak na rychlost pda to vliv mít nebude? Předem děkuji za odpověd..
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Příspěvek od wizaard »

Moc zařízení se přímo s CZ ROM nedělá, ani HTC to zas tak často nedělá - u původního Diamondu nevydal českou (ještě) ani jednu. Jinak ne - pokud je telefon anglický, oficiálně tam CZ ROM nahrát nejde - buď je to nutné obejít (ztrátou záruky), nebo koupit CZ lokalizaci od Sunnysoftu - beztak je dělá všechny on.

Abych to shrnul - jde vždy jen o to, pro jaký region je telefon určen - to má v sobě napevno zapsané a nejde to změnit. Pokud je to region (třeba) 401, tedy západní Evropa, nemůžeš tam oficiálně nahrát ROM pro region východní Evropy.
fps
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 23, 2008 14:35
Zařízení: BlackBerry 9700

HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Příspěvek od fps »

VikyV píše:Rád bych případné zájemce upozornil, že s přístrojem s lokalizovanou ROM budou mít pravděpodobně potíže...
jo jo jedině ASUS
VikyV
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř led 14, 2009 13:45
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Vysoké Mýto

HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Příspěvek od VikyV »

Nejlepší kompromisní řešení vidím v nákupu verze pro zatím bezproblémové regiony 401, 405 (dle HTC Touch HD) a počeštění Interwritem. I když potom pravděpodobně nebude lokalizované vše (lokalizovaná ROM pro konkrétní zařízení je mu přeci jen šitá "na míru"). No a s update ROM, které pro tyto regiony budou jak se zdá, vydávány určitě, potom nebude problém. Takto bych to udělal, kdybych tehdy věděl jak to s tou lokalizací doopravdy je. Chybami se člověk učí a toto budiž ponaučení pro ostatní, kteří nechtějí přežívat záruční dobu se sice kompletně počeštěným, ale zastarávajícím přístrojem nebo si flashovat neoficiální ROM.
gregyy
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 09, 2009 11:34
Zařízení: HTC

HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Příspěvek od gregyy »

TAkže tedy koupit verzi 401 nebo 405... a podepíše se počeštění Interwritem na rychlosti? Nebo to je pouze malý rozdíl, že to normální člověk ani nepozná?
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Příspěvek od All.Os »

To je těžko posoudit, rozdíl v rychlosti mezi original ROMkou s češtinou od sunnysoftu a Eržikou, kde Adow češtinu implementoval přímo do systému (s využitím překladů od sunnysoftu a t-mobilu) je dramatický, ale nevím, nakolik to má na svědomí samotná čeština a nakolik ostatní úpravy v ROM.
Rikimaru
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: sob kvě 23, 2009 10:43
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Příspěvek od Rikimaru »

Čaute lidi jsem tu nový a chci si tento týden koupit HTC Touch Diamond 2, ale nevím jestli ho koupit s Eng lokalizací nebo CZ.

Co sem slyšel CZ verze má nějaké chyby.

Může mi někdo poradit?

dík
Uživatelský avatar
webspider
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pon bře 30, 2009 12:17
Zařízení: HTC Touch HD, Nokia N95, Iphone 3GS 16GB
Bydliště: Praha 4, Kamýk

HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Příspěvek od webspider »

Jestli to chápu dobře, každá verze ROM má chyby jak CZ tak EN, je to stejné jako s WIN XP, kde se vydávají aktualizace k zabespečení, větší stabilitě a odstranění chyb systému. U WM zařízení se updaty vydávají v podobě nové verze ROM, a zde Sunnysoft nevydává každou protože plně ji lokalizovat je zřejmně moc práce. Zkrátka a dobře přeloží jednu. Pokud chceš pak novou verzi aby byli odstraněný chyby v systému, či v chování telefonu jako takového (např. zlepšení kvality fotografií, nestandartní chování systému při prohlížení webu atd.. ) , musíš sáhnout po přehrání ROM, čímž přijdeš o záruku telefonu. EN verze systému jsou updatovány výrobcem častěji a tedy i opravovány chyby, než CZ verze :-)

Snad jsem to napsal dobře a nikdo mi hlavu neutrhne... :-)

Necituj poslední příspěvek. ziminix
Rikimaru
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: sob kvě 23, 2009 10:43
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Příspěvek od Rikimaru »

aha takže je lepší Eng verze .... jestli sem to dobře pochopil? :)
čiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: pon pro 25, 2006 23:34
Zařízení: Blackberry Z10
Bydliště: Bašť
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Příspěvek od čiko »

Náš ekonom ve firmě si v pátek koupil CZ verzi D2 u SS a hned při první customizaci systému mu to začalo házet nějakou chybu. Udělali jsem několikrát HR i SF a pokaždé to samé, takže nakonec mu nezbylo nic jiného než jet do SS a přístroj mu slíbili vyměnit za jiný. Možná tuhle chybu myslí Rikimaru.
Rikimaru
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: sob kvě 23, 2009 10:43
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Příspěvek od Rikimaru »

každopádně radší si koupím Eng verzi ... nějak mě ani angličtina nevadí....popř půjde nějakým prográmkem přístroj přehodit z Eng na CZ?...
Aspire
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 183
Registrován: pon úno 23, 2009 6:52
Zařízení: HTC Touch Diamond 2
Bydliště: Praha

HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Příspěvek od Aspire »

Ze začatku jsem se anglicke verze bal, ale bylo to neopodstatnene. Zpravy maji cekou diakritiku, ktera tam nekde v pristroji je. Takze jsem nepotreboval ani ceske fonty pro programek na cteni knih. Nastaveni D2 je intuitivni, takze to zvladne kazdy jen se zaklady anglictiny, kterou pochytil pri pocitacovych hrach.
Takze opravdu se neni ceho obavat.
jjiirrii
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: sob úno 02, 2008 22:05
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Havířov

HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Příspěvek od jjiirrii »

Na stránkách Sunnysoftu je ke stažení česká lokalizace anglické verze operačního systému WM(ImterWrite standard v.10). A Máte to vyřešeno. Mě na D2 funguje dobře. Jen mi vadí to, že po soft resetu je automaticky nastavena jejich klávesnice kterou nechci a musím to pokaždé změnit na svou.
Rikimaru
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: sob kvě 23, 2009 10:43
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Příspěvek od Rikimaru »

super takže v úterý si pro něho du ... už se těším :-D
silvie_s
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: ned lis 25, 2007 23:50
Zařízení: Samsung Galaxy S
Bydliště: Brno

HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Příspěvek od silvie_s »

omlouvám se, ale asi jsem lama, protože už jsem si to tu celý četla několikrát, ale pořád v tom mám chaos
- až do teď jsem žila v představě, že instalací ofiko ROMky nemůžu přijít o záruku, ale podle toho, co tady čtu, to tak jednoduchý není... :(
Takže: když si teď koupím CZ verzi, časem přijde aktualizace (samo pouze EN), tak její instalací přijdu JEN o češtinu, nebo rovnou o celou záruku???
tak jestli můžu poprosit o ještě jedno polopatické vysvětlení pro nás "bloncky"... ;)
díky moc
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Příspěvek od All.Os »

Pri instalaci ofiko ROM nepotrebujes provadet Hard SPL, coz je prave ta vec, ktera te pripravi o zaruku. Takze o zaruku neprijdes.
silvie_s
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: ned lis 25, 2007 23:50
Zařízení: Samsung Galaxy S
Bydliště: Brno

HTC Touch Diamond2 se začíná prodávat s českou lokalizací

Příspěvek od silvie_s »

no a co ty kody regionů 401 a 405? (viz příspěvěk č. 7)
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti