Akcelerovaný Prince of Persia 3D na 1 GHz Toshibě (video)

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Post Reply
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Akcelerovaný Prince of Persia 3D na 1 GHz Toshibě (video)

Post by Jiří Hrma »

Na začátku února byla oficiálně představena nová Toshiba TG01 s 1 GHz procesorem Snapdragon od Qualcommu, který by měl nabídnout velmi dobrý grafický a multimediální výkon. Na Mobile World Congressu Toshiba výkon tohoto zařízení demonstrovala na několika 3D aplikacích a také při přehrávání videa ve vysokém rozlišení. Už v té době se vědělo, že TG01 se bude prodávat s předinstalovanou hrou Prince of Persia, za kterou stojí vývojáři z Gameloftu.

Herní záběry z připravovaného Prince of Persia pro Toshibu TG-01
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DbSygbjObQM[/youtube]
Tip: Pokud si chcete video stáhnout v lepším rozlišení (800×480px), použijte tento odkaz.

Před časem se na internetu objevilo první video s krátkou ukázkou hraní. Nový Prince of Persia běhá ve speciálním 3D engine, který je na míru ušitý právě pro platformu Snapdragon. Graficky je to povedené, ale na druhou stranu nejde o nic, z čeho bychom se posadili na zadek. Je ale dobré vědět, že se technologie zdokonalují a já doufám, že se brzy objeví nejen grafický výkonná zařízení, ale především aplikace, které jejich potenciálu dokážou naplno využít.

Mimochodem, Prince of Persia pro Windows Mobile není žádnou novinkou; Gameloft dokonce připravil i další 3D hry, jako je například Aspalh4 racing. Žádný z jeho titulů se ale nedá koupit v softwarových obchodech (Handango, ClickGamer...), výrobce tyto hry distribuuje výhradně přes mobilní operátory.

Zdroj: PocketGamer.org
elcrys
smartguru
smartguru
Posts: 541
Joined: Fri Mar 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Akcelerovaný Prince of Persia 3D na 1 GHz Toshibě (video)

Post by elcrys »

Graficky to opravdu není nějaký úlet, ale pobavila mě druhá polovina, kde se ten týpek zasekl, až začal ze zoufalství hledal tlačítka po stranách telefonu :) - ovládání je očividně intuitivní.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1622
Joined: Tue Jan 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Akcelerovaný Prince of Persia 3D na 1 GHz Toshibě (video)

Post by Standa »

Ne ne, to byla jen zastaralá reakce. Víš přece, že tlačítka nejsou na moderních strojích potřeba :-D...

A přisadím si jako vždycky - až bude grafický výkon možno využít i jinde než na dvou demech, bude to dobře. Zatím to jsou jen žvásty a zlodějina jako už několikrát předtím.
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Posts: 569
Joined: Mon Dec 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Location: Praha

Akcelerovaný Prince of Persia 3D na 1 GHz Toshibě (video)

Post by Luboš Klicpouch »

Tuhle hru jsem hrál na TP a jde to. Není to sice takhle krásně plynulé a nejsou na displeji ovládací prvky, ale taky se to hraje vlastně stylusem na displeji.
User avatar
Soap
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 240
Joined: Sat Dec 15, 2007 20:13
Zařízení: 1+ 3T
Location: Kyjov

Akcelerovaný Prince of Persia 3D na 1 GHz Toshibě (video)

Post by Soap »

Bez HW tlačítek je to tragédie.
OVCA
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 72
Joined: Sat Jul 26, 2008 16:33

Akcelerovaný Prince of Persia 3D na 1 GHz Toshibě (video)

Post by OVCA »

úbohé reakcie
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Posts: 915
Joined: Mon Jun 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Location: Praha (+ Uherský Brod)

Akcelerovaný Prince of Persia 3D na 1 GHz Toshibě (video)

Post by Sir Andrew »

Reakce zařízení nebo čtenářů?
Ani s jedním nesouhlasím.
Zařízení reaguje svižně a i čtenáři mají pravdu - bez HW tlačítek se nedá pořádně pařit. Kor když nefunguje multidotyk.
yaqwsx
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 204
Joined: Wed Jan 30, 2008 16:03
Zařízení: Samsung Omnia

Akcelerovaný Prince of Persia 3D na 1 GHz Toshibě (video)

Post by yaqwsx »

Hrál jsem podobného prince na Omnii (jediný rozdíl je snad jen kývání stromů) a běžel naprosto plynule i se spuštěným S2P na pozadí... Takže nevím co má toto video demonstrovat... Snad jen to, že Quallcom potřebuje na stejný výkon jako Marvell 2× větší takt...
uni
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1327
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Akcelerovaný Prince of Persia 3D na 1 GHz Toshibě (video)

Post by uni »

také jsem nadšený z vývoje "vylepšení zařízení" v podobě zbavení se HW tlačítek.... a senzorická nalepené vespod pod LCD rozhodně není náhrada....
RDT
VIP
VIP
Posts: 450
Joined: Tue Apr 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Contact:

Akcelerovaný Prince of Persia 3D na 1 GHz Toshibě (video)

Post by RDT »

Když jsem si četl jméno rychlovky, čekal jsem něco vážně pěkného. Ale tohle vypadá jako... Ehm... Java hra od Gameloftu. Dost ošklivé...

Čekal jsem spíš aspoň něco takového:

Image

Image
(Screeny z PSP)
ZiChi
nováček
nováček
Posts: 8
Joined: Thu Jan 22, 2009 11:37
Zařízení: HTC Touch HD

Akcelerovaný Prince of Persia 3D na 1 GHz Toshibě (video)

Post by ZiChi »

No mě to tedy taky buhví jak neohromilo. To hry na iPhonu vypadají graficky furt o generaci, možní i dvě dál. Asi až Tegra přinese hry jako na obrázcích v příspěcku výše... a ta absence multidotyku je taky dost znát.
User avatar
Kwazzy
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 336
Joined: Sun Sep 14, 2008 9:47
Zařízení: HTC HD2
Location: EU

Akcelerovaný Prince of Persia 3D na 1 GHz Toshibě (video)

Post by Kwazzy »

Dle videa je ovladani vic nez spatne. Vizualne taky nic moc a to bych na 1GHz prociku uz zamastil hezke gamesky. Absence hw tlacitek neni zadobre s gameskama. :-(
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 3070
Joined: Sat Feb 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Location: Brno

Akcelerovaný Prince of Persia 3D na 1 GHz Toshibě (video)

Post by tslany »

na to, že je to 1GHz CPU to připomíná starý 3Dčka starší než 10 let. Na Quake III PPC ještě mají hodně co dohánět
Post Reply

Return to “Aplikace”

Who is online

Users browsing this forum: Google and 2 guests