nepripojim se na ICQ

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
Aleshak
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 18, 2008 12:36
Zařízení: HTC TYTN ll.

nepripojim se na ICQ

Příspěvek od Aleshak »

Ahoj lidi .... Mam takovej problem na mem HTC tytn ll. Mam aktivovany Vanocni darek od Vodafonu...datove nataveni Vkgprs web maka paradne...internet funguje (explorer,opera) dokoce I Skype maka paradne....jenze.... Nejde se mi prihlasit pres zminovane nastaveni na icq ...pise to vzdy nejakou chybu zalezi na kterem klientovi prave jsem a to jsem odzkousel PIGEON,SLICK,MCHAT,IM+,AGILE MASSENGER....proste vsechny zname ICQ klienty....ale jak se pripojim pres WIFI normalne se prihlasim....provedl jsem format founu...znovunastaveni datove komunikace...volal operatora a nic stale mi to nejde pripoji...proc jde internet a icq neee to nechapu...jeste pred tydne vse bylo OK... pres wifi vse maka... diky za radu

Jeste tady doplnim ze, zkousel jsem to i s jinou sim kartou kde je nastaveny tez vanocni darek od vodafonu... a ten samej problem....Internet jde pripojeni na icq nejde....

Tady jsou vypsany hlasni chybneho pripojeni od jednotlivych klientu...
SLICK:Faild to log-in to icq network Error:Connection reset by peer.error number 10054
PIGEON:Cenovy limit prekrocen. Prosim zkuste se pripojit pozdeji
MCHAT:Rate limit exceeded. Please try to reconnect in a few minutes

pres wifi vse maka na 100%

Osobne si myslim ze je to spis na strane operatora.
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

nepripojim se na ICQ

Příspěvek od Bruca »

mě to dělá na qipu taky, některé dny se nepřipojím vůbec, ale většinou se to chytne na druhý, třetí pokus....
čím to je, netuším... jsem rád, že to funguje alespoň většinu dní :-)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

nepripojim se na ICQ

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Mě se táhle hláška objevila jednou na PC a taky jsem se nemohl připojit žádným jiným messengerem, ale pak jsem zjistil, že za to mohl firewall, což u ppc nepřipadá v úvahu. Ale než jsem to zjistil, tak jsem hledal odpověď na googlu a psalo se tam něco jako že Rate exceeded se objeví když se moc často po sobě přihlásim a odhlásim, že se má počkat pár hodin a pak to zkusit znova, ale nevim nakolik je tahle informace věrohodná, protože můj problem byl jinde.
Rypi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv kvě 22, 2008 12:52
Zařízení: E-ten X600
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

nepripojim se na ICQ

Příspěvek od Rypi »

Je to problém, že ICQ má limit počtu připojení na jednu IP. vodafone dává všem stejnou IP, takže je to v háji. Doporučuji přejít k normálnímů operátorovi, něbo se připojit přes nějakou proxy...

QIP PDA spolupracuje s aplikací Toonel http://www.toonel.net/downloads.html, tak bys to mohl zkusit. Ale nevím, jestli toonel je ve formě proxy a jestli to vůbec bude fungovat
pavliicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: ned kvě 11, 2008 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 820, Samsung Galaxy S3 i9300
Bydliště: Česká republika

nepripojim se na ICQ

Příspěvek od pavliicek »

Rypi: A co je normalni operator?:-). Jinak v tom, co pises bych problem nevidel, hlaska limit exceeded znamena, jak psal nekdo vyse, ze casto prihlasujes. Tedy, casto, jakoby rychle za sebou. Stava se mi to nekdy u stolniho QIPu.

VF vanocni darek pouzivam taky a este se mi nestalo, ze bych se na ICQ nepripojil, nehlede na to, ze to je prvni pripad, o kterym slysim... a nezda se mi, ze by se do ted nikdo neozval, kdyby byl problem v operatorovi.

Aleshak: Jak mas nastaveny APN v telefonu? Internet nebo neco jinyho?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

nepripojim se na ICQ

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Já mam taky Vodafone a jsem s nim maximálně spokojený,tenhle problem jsem u Vodafone ještě nezažil, naopak mi přijde mnohem solidnější než T-Mobile a o různých praktikách O2 se radši ani nebudu zmiňovat....
Rypi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv kvě 22, 2008 12:52
Zařízení: E-ten X600
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

nepripojim se na ICQ

Příspěvek od Rypi »

Tmobile povoluje zdarma jen port 80
s vodafone je to nejak složitý, řeším to na qipim každý den.
já mám o2 a funguje to dobře.

už jsem psal, že ten limit je podle IP, takže asi pro celou republiku, co má vodafone net :)

APN musí být internet, koukni na qipim.cz na QIP PDA? je tam toho dost (prolez Win i symbian sekci)
pavliicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: ned kvě 11, 2008 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 820, Samsung Galaxy S3 i9300
Bydliště: Česká republika

nepripojim se na ICQ

Příspěvek od pavliicek »

Rypi: Hochu, obavam se, ze jsi zcela mimo misu:-). Vodafone to ma naopak zcela jednoduchy. APN muzes mit treba trpaslik a stejne se bezproblemu pripojis. Navic lze telefon pouzit i jako modem, coz u TM ani O2 (oficialne) nelze. Takze, napis mi prosim, co konkretne je u VF slozityho, rad bych se to dozvedel.
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

nepripojim se na ICQ

Příspěvek od Tonda512 »

Aleshak: A máš v tvém dat. profilu určitě apn internet? U předplacenky ointernet. Vodník tam rád nastavuje vodafone live...

pavliicek: Právě že přístupovej bod určuje jestli se připojíš nebo ne a přístupové body jsou jak jsem psal nahoře. A u O2 můžeš foun použít jako modem úplně normálně, zakázané to není, FUP neni a 3G jede trochu rychleji než EDGE..
pavliicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: ned kvě 11, 2008 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 820, Samsung Galaxy S3 i9300
Bydliště: Česká republika

nepripojim se na ICQ

Příspěvek od pavliicek »

Tonda512: http://www.mobilmania.cz/default.aspx?s ... le=1120694
V casti doplneno: Naše nové tarify jsou platné pro všechna APN (např. WAP, Internet, Iphone).
Navic, kdyby mel spatne vyplneny APN, tak mu prece nejde mobilni net vubec, tady je problem jenom s ICQ:-)

Tusim, ze jsem jednou kvuli necemu menil APN na uplnej nesmysl a stejne net sel...
Uživatelský avatar
UmbroR
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv úno 23, 2006 17:07
Zařízení: HTC TyTN II (Kaiser)
Kontaktovat uživatele:

nepripojim se na ICQ

Příspěvek od UmbroR »

Ahoj potreboval bych poradit s timhle problemem.Mam HTC Kaiser ve kterem mam nainstalovanou aplikaci SLICK ale kdyz se pripojuji tak mi to chvilce napise "Faild to log-in to icq network Error:Connection reset by peer.error number 10054".Prosim co s tim?Mam vodafone kartu
Rypi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv kvě 22, 2008 12:52
Zařízení: E-ten X600
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

nepripojim se na ICQ

Příspěvek od Rypi »

aaa omlouvám se, vůbec tomu neroozumím - jsem uplně blbej. Jen mi každý den píše pár lidí z QIPim.cz kterým nejde ICQ a mají vodafone... ale to je asi moje chyba, tak promin.

Tady si jeden uživatel vychvaluje vodafone: http://qipim.cz/viewtopic.php?f=82&t=31 ... one#p35254
a další: http://qipim.cz/viewtopic.php?f=82&t=30 ... one#p34709
a další: http://qipim.cz/viewtopic.php?f=82&t=30 ... one#p34690

a více je zde: http://qipim.cz/search.php?st=0&sk=t&sd ... s=vodafone
pavliicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: ned kvě 11, 2008 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 820, Samsung Galaxy S3 i9300
Bydliště: Česká republika

nepripojim se na ICQ

Příspěvek od pavliicek »

Rypi: Tak si Ty prispevky precti poradne:-). V prvnich dvou jde jasne o uzivatelskou chybu nastaveni datovyho profilu, na treti uz nemam silu. Vyberu z tech vlaken jeden prispevek od uzivatele Bari, kterej me smichy malem rozbrecel.

"On ten jejich internet skutečně není tak internetem, jak se může zdát z reklamy. On to je jen přístup na ten jejich Live portál, přes který je možno nahlížet na některé další webové stránky"

Pokud tam diskutuji experti, kteri si nejsou schopni precist ani parametry sluzby (vyzkouset ji uz by asi bylo nad jejich sily), pochybuju, ze zvladnou nastavit datovej profil:-).

A propo, kdyz neco nejde v siti operatora (at je to TM, VF nebo O2), nebude nikomu fungovat nic. Ale pokud 90% lidi bezproblemove surfuje a 10% ma problemy, tak je vcelku jasny, ze jsou mezi klavesnici a displejem:-)
Rypi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv kvě 22, 2008 12:52
Zařízení: E-ten X600
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

nepripojim se na ICQ

Příspěvek od Rypi »

myslel jsem, že když si s tím nevíš rady, že na tom budeš stejně jako oni (maximální počet připojení na IP, APN wap...)
nikdo s O2 nebo TM tam nepsal že mu to nejde...

P.S. koukni o 3 přísvěvky nahoru, UmbroR má také problém, nečekaně s Vodafone....

Věřím, že i s vodafonem se lze připojit, ale asi to nebude tak jednoduché. :)
skyluke.
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: ned pro 28, 2008 21:19
Zařízení: HTC Touch Diamond, HTC Hero
Kontaktovat uživatele:

nepripojim se na ICQ

Příspěvek od skyluke. »

taky mám vodafone 6 mesicu internet zdarma, qip - občas to taky vyplivne nějákou hlášku, někdy i víc za sebou. Ať už to je hláška typu limit exceeded nebo jiná, které nerozumim, vždy se to ale vzpamatuje ;)
pavliicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: ned kvě 11, 2008 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 820, Samsung Galaxy S3 i9300
Bydliště: Česká republika

nepripojim se na ICQ

Příspěvek od pavliicek »

skyluke.: jj, ale to je problem QIPu, me to delava i na stolnim kompu...

Rypi: Nikde jsem nepsal, ze bych si s tim nevedel rady. Az mi uzivatel, kterej ma problem donese telefon (nebo mi umozni pristup na dalku, jestli to jde) a budu moc zkontrolovat jeho nastaveni, pak budu moudrejsi a klidne uznam, ze je chyba ve VF. Takovyhle radeni pres fora je jako cteni z kristalovy koule. Me je celkem jedno, jestli pouzivas O2 nebo TM, kdyz chces za stejnou (horsi - O2 nema EDGE skoro nikde, zato VF i leckde na poli) platit vic, tak prosim:-).

Lidi, co si umi telefony nastavit si zase budou spokojene pouzivat VF.

Mimochodem, oficialni vyjadreni Miroslava Cepickeho (Tisk mluvci VF): Rozdíl mezi WAP APN a INTERNET APN už není v ceně, ale technologii. WAP APN bude renderovat (optimalizovat) kdežto INTERNET APN nebude obsah stránek nijak optimalizovat.

Takze pristup na jakoukoliv stranku Ti je umoznenej at mas APN to a nebo to:-)
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 8 hostů