Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Post by Jiří Hrma »

V posledních týdnech se po celém světě začali ozývat uživatelé komunikátoru Sony Ericsson Xperia X1. Naštvaní majitelé mají problém se samovolným praskáním krytu, a to zejména v okolí otvoru pro zasunutí stylusu a 3,5mm výstupu na sluchátka. Na xda-developers uživatelská komunita dokonce dává dohromady e-mail pro Sony Ericsson, ve kterém budou požadovat vysvětlení a případný návrh na řešení celé situace.

Sony Ericsson dokonce před časem prohlásil, že X1 byla jejich posledním telefonem, který si nechala u tchajwanského giganta HTC vyrobit a obě společnosti mezi sebou ukončili spolupráci, případný nástupce Xperie tedy bude vyjíždět z výrobních linek jiného výrobce. Kdo ví, možná jsou praskající kryty jedním z důvodů, proč k ukončení partnerství došlo. Dalším problémem by pak mohly být chybějící díly pro výrobu X1, což způsobilo velké zpoždění při uvedení na trh, a ani nyní není situace s dostupností X1 úplně ideální.

Bleskovka

Další informace a názory uživatelů z celého světa naleznete na fóru xda-developers.

Zdroj: WMPowerUser
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 3070
Joined: Sat Feb 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Location: Brno

Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Post by tslany »

SE ukončením partnerství s HTC udělal jedině dobře, už jenom kvůli Qualcommu a krytům. Snad u dalšího výrobce bude kryt celohliníkový a zařízení bude pohánět Marvell Tavor :twisted:
psychopat
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 82
Joined: Thu Aug 14, 2008 10:58

Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Post by psychopat »

no neřekl bych že za tím musí být pouze HTC dle mého záleži hlavně na vlastnostech materiálu a pokud jim sony řekla ať používájí jisté složení které očividně nefunguje nemusí to být jejich chyba, neschopnost dodržení řádného termínu dodávek je již věcí jiná, ale pouze na první pohled opět zatím může být třetí strana jako subdodavatelé apod. Rozhodně se mi nechce věřit že by za tím stálo HTC které se svými komunikátory rozhodně problém co se týká dodávky nemá.
Thompson
smartguru
smartguru
Posts: 599
Joined: Wed Sep 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Contact:

Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Post by Thompson »

To není horká událost to,jistě o tom většina z nás ví.Jinak souhlasím s tslanym,Qualcomm a praskající kryty skvělá kombinace.Po několika odloženích ze strany SE by člověk čekal,že X1 bude kvalitní jak SW tak po HW stránce.Navíc jak je na tom X1 s rychlostí?
OVCA
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 72
Joined: Sat Jul 26, 2008 16:33

Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Post by OVCA »

tslany wrote:SE ukončením partnerství s HTC udělal jedině dobře, už jenom kvůli Qualcommu a krytům. Snad u dalšího výrobce bude kryt celohliníkový a zařízení bude pohánět Marvell Tavor :twisted:
podľa testov výkonnostný rodiel nebol moc veľký a qualcomm podporuje viac inštrukcií a po novom sa plánuje ešte viac
Takže toto je bohovský argument, to je ako ramky od A-data, či corsair, ked obaja majú rovnaké čipy.

Zaujímavé, že X1 sa vydávala pomaly roky a medzi tým HTC vydalo x-super bezproblémových modelov, takže v HTC by som chybu nehľadal, posledné slovo na technologiu a také veci malo SE a tam je aj chyba
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Posts: 915
Joined: Mon Jun 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Location: Praha (+ Uherský Brod)

Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Post by Sir Andrew »

HTC vydalo x-super bezproblémových modelů?
S tím si dovolín nesouhlasit.
Poslední normální PDA byli TyTN a Trinity, s dalšími generacemi to už šlo do kytek...
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2379
Joined: Sat Jan 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Location: Písek
Contact:

Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Post by IkE Blaster »

Po vnejsi HW schrance a pouzitelnosti ne-na hry byli dobre i Polaris a Kaiser :)

Opet auta - Skodovka nebo BMW? Oba maji stejny motor - benzinovy :wink:

Podle testu je Marvell TavorP mnohem vykonnejsi nez Qualcomm, alespon dokaze akcelerovat cokoliv, ne jako u Qualcommu jen nektere operace.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Posts: 915
Joined: Mon Jun 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Location: Praha (+ Uherský Brod)

Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Post by Sir Andrew »

Polaris i Kaiser prece maji problem s chybejicimi drivery na grafickou cast chipsetu - to bych bral jako prvni krok ke zkaze. Pak se chytli Touch designu a bylo to uplne v ... :)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2379
Joined: Sat Jan 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Location: Písek
Contact:

Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Post by IkE Blaster »

Ano, ale kdyz to nechces na nejake slozite hry /pricemz dost jich tam slo uplne normalne/ nebo jenom na filmy (ja na PDA na filmy nekoukam vubec), tak je to vyborne pracovni zarizeni :) Nebo mas snad jeste nekde nedostatky?

Btw. ne - ovladace jim nechybely, chybel jim software, ktery by umel s ovladaci/cipem pracovat :) Uplne to same jako nyni u Touch XYZ ale i jako u me G900 (kde uz ale moc SW nechybi).

Ale ano, byl to prvni krok ke zkaze HTC PDA jako celku :)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1622
Joined: Tue Jan 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Post by Standa »

OVCA wrote:podľa testov výkonnostný rodiel nebol moc veľký a qualcomm podporuje viac inštrukcií a po novom sa plánuje ešte viac
Takže toto je bohovský argument, to je ako ramky od A-data, či corsair, ked obaja majú rovnaké čipy.
To už se řešilo tisíckrát. Qualcomm může být jak chce lepší, ale dokud ho nikdo nebude umět pořádně implementovat, má smůlu. Zatím ho Marwell poráží. Syntetické testy a papírové hodnoty nejsou v praxi důležité.

Qualcomm má jedinou potenciální výhodu - integruje v sobě vše, tudíž je levnější výroba. Což je plus pro výrobce v dnešní době, kdy se vyrábí pouze střední ekonomická třída jako Touch Pro, Touch HD a pod.
Marihuan
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 51
Joined: Sat Feb 23, 2008 23:15
Zařízení: SE Xperia Neo
Contact:

Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Post by Marihuan »

Je pravda že praskají více kryty u stříbrného modelu než u černého ? Někde jsem to myslím četl....
vlasta
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 67
Joined: Sun Oct 21, 2007 16:04
Zařízení: HTC Advantage a Omnia 7.
Location: Děčín
Contact:

Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Post by vlasta »

S tím hodnocením produkce HTC to je tak, že poslední pořádné PDA je ADVANTAGE. Samozřejmě, pokud vám nevadí rozměry a cena. Tam se kompromisy nedělaly, taky ho pohání starý dobrý INTEL na 624 mHz. Přál bych vám vidět např. přehrávání videa. Schválně píšu PDA, není to telefon na běžné používání k telefonování. A při tom pětipalcovém dislpeji není potřeba slintat nad 3,8 palci u HD-čka. Vždyť už HP hx4700 měl větší displej a ve VGA.
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 333
Joined: Mon Jun 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Location: Praha

Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Post by carnero »

Tipoval bych, že za praskáním krytů asi bude HTC a nikoliv SE. Zjevně stejně špatně navržené kryty má i HTC S730. To se také rozpadá samo o sobě - i když nepraská od slotu stylusu ale od šroubů, které drží horní kryt.
User avatar
Strunečka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 162
Joined: Thu Mar 15, 2007 8:15
Zařízení: Nokia E51, Ericsson T39m
Location: Přerov

Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Post by Strunečka »

Docela mě tohle mrzí, ale nad čínskými výrobky poslední doby opravdu zůstává rozum stát :-(! To nejsou schopni vyrobit ani ten kryt :-(? Ach jo...
fisco
nováček
nováček
Posts: 13
Joined: Wed Dec 17, 2008 20:59
Zařízení: HTC Touch HD /w ntb Sony VAIO Z11

Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Post by fisco »

Problémy s krytek hlášeny již dávno, ještě před launchem prodeje u T-Mobile. Viz SEmania.
Osobně jsem měl zálusk na Xperii, neboť předprodukční vzorek vypadal docela slibně, ale po druhém odložení termínu až na nový rok jsem čekání vzdal a pořídil Touch HD. A k tomu ještě tyto problémy s kryty - podle všeho ani reklamace nic neřešení (mění za stejné kryty?), takže zakoši mají alespoň útěchu a důvod telefon brzy vrátit na 3. stejnou závadu, což prodejce rozhodně nepotěší a výrobce už vůbec ne.
Jsem zvědavý na oficiální zprávu. Pojem Xperia mi příjde jako takový vysněný ideál, který brzy upadne do zapomění...pokud nebude X2... :???:
teradarak
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Posts: 1
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:09
Zařízení: HTC touch pro

Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Post by teradarak »

Se vši úctou to nebude výrobcem, ale spíše tím jak si to SE obědnal. Já vlastním HTC touch pro, můj utzec již několik měsíců touch diamond a vše je vpořádku. HTC je špičkový výrobce, kterýby se sotva něčeho takového úmyslně dopustil. Chybu hledejte jinde...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Post by htcjirka »

Myslim si to take,HTC nikdy s kryty problemy nemelo a patri mezi kvalitni vyrobce svych PDA.Zakopany pes bude urcitce v SE.
Prometheus
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Posts: 1
Joined: Tue Jan 06, 2009 7:49

Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Post by Prometheus »

Já bych zase řekl že to byl Strategický tah HTCv tom že, SE zklame zakakazniky (coz se povedlo), k tomu udelaji sfit mobil, a SE to odnese.

Podle me to HTC dobre vymysleli a chteli stim umyslne poskodit SE.

Vsemu to tak nasvedcuje;-)

Spatne mobili, oni mezitim maji dalsich X mobiilu, myslim ze HTC tim akorat ziskaji;-)
User avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Posts: 553
Joined: Mon Mar 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Post by Jiří Hanč »

HTC i SE jsou monopoly a HTC si opravdu jen tak nemůže dovolit dělat neschvály SE, z toho by byly jen problémy.
Zakopaný pes bude jinde...
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Posts: 915
Joined: Mon Jun 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Location: Praha (+ Uherský Brod)

Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty

Post by Sir Andrew »

Myslím, že HTC pouze vyrobilo co SE předepsal. SE to prostě zpackal ale jeho příznivci se to snaží hodit na HTC.
Post Reply

Return to “Aplikace”

Who is online

Users browsing this forum: Seznam.cz and 1 guest