Pravidla slušného chování, diskuzí a bazaru na SMARTmania.cz

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Zamčeno
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: Samsung Galaxy Z Fold 2
Bydliště: Praha

Pravidla slušného chování, diskuzí a bazaru na SMARTmania.cz

Příspěvek od Jiří Hrma » sob říj 21, 2000 1:01

Registrací na serveru SMARTmania.cz souhlasíte s následujícím ustanovením
Zavazujete se nepřispívat na fórum pohoršujícím, hanlivým, nevhodným, vulgárním nebo jiným materiálem, který by mohl porušovat platné zákony České republiky, Slovenska a celé Evropské Unie nebo platné mezinárodní právo. Stejně tak se zavazujete neodesílat příspěvky, které by urážely ostatní uživatele fóra. Taková činnost může vést k okamžitému a trvalému vykázání z fóra a/nebo upozornění vašeho poskytovatele internetových služeb (ISP) na vaši činnost, pokud bude uznáno za nutné.

Výše uvedený text spousta uživatelů nerespektuje, proto v případě sebemenšího náznaku porušení tohoto pravidla budou moderátoři fór ihned rozdávat bany.

IP adresy všech příspěvků jsou ukládány pro případné uplatnění těchto opatření. Souhlasíte s tím, že administrátor nebo moderátoři mají právo odstranit, upravit, přesunout nebo uzamknout jakékoliv téma nebo příspěvek, pokud to budou považovat za nutné. Jako uživatel souhlasíte se všemi údaji uloženými v databázi. Registrací souhlasíte, že vám na uvedený e-mail mohou být zasílány zprávy související s běžnými funkcemi fóra (upozornění na nové příspěvky/zprávy, sledování témat); e-mail však nikdy nebude použit k zasílání reklamních zpráv. SMARTmania.cz je komunitní server, veškeré osobní údaje jsou zpracovávány pouze za účelem registrace a jejich poskytnutí je dobrovolné. Přestože server SMARTmania.cz ani phpBB neposkytne tyto informace třetí straně nebo cizím osobám, nepřebírá SMARTmania.cz ani phpBB zodpovědnost za jakýkoliv pokus o vniknutí do systému, který by mohl vést ke kompromitaci těchto dat.


Pravidla diskuzí na webu & fóru serveru SMARTmania.cz
1. Žádný warez
Veškeré příspěvky, které budou obsahovat odkazy na stránky nebo software s nelegálním obsahem, budou ihned mazány a autor příspěvku bude bez milosti vykázán z webu/fóra. Příspěvky a komentáře, které budou obsahovat sériová čísla budou také odstraněny. Rovněž je zakázáno nabízet ve fóru plné verze aplikací a případně jejich zasílání přes Soukromé zprávy!
Stejné podmínky platí i pro uživatele, kteří na tomto fóru budou žádat výše zmíněný nelegální obsah. Warez sem prostě nepatří!

2. Opakující se dotazy, duplicitní příspěvky
Pokud máte nějaký problém, zkuste nejprve použít tlačítko Hledat. Nezakládejte zbytečně nová témata a nejprve si ověřte, zda už se daná věc na fóru neřešila. Nezakládejte rovněž duplicitní témata v různých kategoriích fóra, přidáváte tím akorát moderátorům zbytečnou práci.

3. Slušné chování je základem k úspěchu
Pokud reagujete na příspěvek, který vás nějako pohoršil, snažte se používat rozumné výrazy a rozhodně ne nadávky nebo vulgarismy. Každý je jenom člověk a každý má svůj názor, tak se navzájem zkuste trochu respektovat. V případě vulgárních příspěvků a nadávání ostatním uživatelů vám bude okamžitě udělen ban a budete vykázání z fóra.

4. Nic neříkající názvy témat
Nezakládejte nesmyslná a nic neříkající témata, ale zkuste váš dotaz co nejlépe charakterizovat. Dotazy typu "Pomoc, co s tím... Co mám dělat... Zachraňte mě..." budou okamžitě mazány.

5. Názvy témat a příspěvky KAPITÁLKAMI
Nepište názvy nových témat a příspěvky velkými písmeny (kapitálky). Znepřehledňuje to diskuzi a moderátoři takové příspěvky budou bez milosti mazat.

6. Reklama na fóru
Reklamní příspěvky nebo jiné pokusy o propagaci výrobků, webů atd. budou ihned mazány. Rovněž je zakázáno umísťovat reklamní bannery a více odkazů (například na internetové obchody) do podpisů. Pokud jste provozovatelem webových stránek, můžete si je vyplnit ve vašem profilu.

7. Avatary a podpisy
Maximální velikost avataru (obrázek uživatele) je 100x100px / 25kB. V podpisu si můžete nalinkovat obrázek do rozměrů 400x40px (maximální velikost do 40 kB). V případě porušení tohoto pravidla bude váš avatar/obrázek bez předchozího upozornění odstraněn. Případně je v podpisu je dovolené použít maximálně dva userbary nebo dva řádky textu normální velikosti (tolerují se také tři řádky textu menším písmem, například velikost 85 v tagu size).
Nelze ale kombinovat všechny prvky (obrázek 400×40 px + dva userbary + dva řádky textu), doporučujeme použít kombinaci jednoho userbaru a jednoho řádku textu nebo jednoho obrázku a jednoho řádku textu, případně dva userbary, nebo dva řádky textu. Opravdu nestojíme o to, aby fórum vypadalo jako omalovánka, a ocení to i uživatelé s pomalejším internetovým připojením. Takže ještě jednou: pokud bude váš podpis příliš velký a rozsáhlý, bude administrátorem nebo moderátory bez předchozího upozornění odstraněn.

8. Citace příspěvků, pravopis
Citace používejte pouze v případě, že odpovídáte na příspěvek, který se po odeslání nebude nacházet hned nad vaší odpovědí. A pokud už citace použijete, zkuste je alespoň zkrátit na vhodnou délku.

Nejsme ve škole, ale přesto by příspěvky na fóru měly mít alespoň nějakou úroveň. Před odesláním si proto vaši odpověď alespoň zběžně zkontrolujte. Odkazy není nutné dávat do tagu CODE, raději použijte URL nebo ponechejte odkaz bez formátování.

9. Dotazy na členy teamu přes SZ
Spousta uživatelů se v poslední době se svými problémy obrací na členy teamu přes Soukromé zprávy. Věřte, že opravdu nemáme čas na všechny vaše dotazy takto odpovídat. Použijte raději toto fórum, od toho tu přeci je. A nebojte se, že by vám někdo neporadil.

10. Duplicitní účty
Každý uživatel může mít na fóru registrovaný pouze jeden účet. Uživatelé, kteří dostanou ban na svůj uživatelský účet (pro porušení pravidel fóra), si často rádi registrují další duplicitní účty, aby ve svém „otravování“ v diskuzích mohli pokračovat. Proti těmto uživatelům budeme postupovat zvláště tvrdě (mazání všech duplicitních účtů, trvalý ban na původní účet bez možnosti obnovení).

Uživatelé, kteří nebudou dodržovat tyto pravidla budou vykázání z fóra (ban), případně jim bude uděleno zvláštní hodnocení (Varování). V případě opakovaného porušování pravidel (spamování, vyvolávání flame, arogantní chování, urážení ostatních uživatelů nebo moderátorů, nadávky…) vám bude bez milosti udělen trvalý ban.Pravidla pro vkládání inzerátů do SMARTbazaru
1. Popisek, obrázek, cena & kontaktní údaje
V případě, že chcete prodat nebo koupit nějakou položku v našem SMARTbazaru (telefon, tablet, příslušenství, software…), nezapomeňte do názvu tématu uvést, co přesně prodáváte a případě cenu.

V samotném detailu inzerátu nesmí chybět podrobnější popis prodávané věci, stav, představa o ceně, kontaktní údaje. Fotografie nejsou povinné, ale pokud je k inzerátu přidáte, zvyšujete tím své šance na to, že inzerát zaujme více uživatelů.

Prodávající je povinen uvést všechny vady prodávaného zboží v textu inzerátu. Provozovatel serveru SMARTmania.cz nenese žádnou právní odpovědnost za uskutečnění obchodu mezi prodávajícím a kupujícím. Tuto odpovědnost nese pouze prodávající a kupující.

2. Kdo může ve SMARTbazaru inzerovat?
Bazar je určený pouze pro koncové uživatele, nikoliv pro firmy a jiné komerční subjekty za účelem zisku (internetové obchody, překupníci zboží…).

Cenu zboží si stanovuje prodejce. Komentáře od uživatelů ve stylu „moc drahé“, „za tolik to neprodáš,“ budeme bez milosti mazat. Je čistě na každém prodejci, jakou částku si za zboží řekne, tak buďte od té dobroty a cenu nekomentujte.

3. Odkazy v inzerátech
Je zakázáno do inzerátu o prodeji zboží umístit pouze odkaz na jiný inzertní nebo aukční server (Bazos.cz, Aukro.cz). Odkaz na inzertní server můžete umístit v případě, že máte řádně vyplněné všechny výše uvedené specifikace inzerátu (popis zboží, kontaktní údaje, cena…). V takovém případě budeme nuceni inzeráty bez předchozího upozornění odstranit.

4. Další ustanovení SMARTbazaru
Je zakázáno vkládat duplicitní inzeráty. Dále není dovoleno inzerovat osobní automobily, nemovitosti, zbraně, alkohol, drogy, pornografii a zboží jež je obsahem duševního vlastnictví třetích osob. Stejně tak není povoleno inzerovat zboží, které je předmětem trestné činnosti. V případě podezření bude podán podnět Policii ČR/Policii SK).

Je zakázáno vkládat inzeráty, které jsou v rozporu se zákony České republiky. Za obsah inzerce nese veškerou odpovědnost uživatel (autor příspěvku), provozovatel serveru SMARTmania.cz za obsah inzerce nenese žádnou právní odpovědnost. Tato služba je bezplatná a server SMARTmania.cz nemá z prodeje v sekci SMARTbazar žádné finanční prostředky.Zakládání nových témat, editace příspěvků, mazaní a další úpravy
Než založíte nové téma...
Použijte tlačítko Hledat nebo se podívejte do specifické sekce, do které chcete dotaz položit, zda se tam už náhodou nenachází. Výrazně tím přispějete k přehlednosti fóra.

V názvu nového tématu se snažte co nejlépe charakterizovat, co vlastně chcete. Názvy typu "Pomoc, co mám dělat" asi příliš důvěry nevzbudí, a pak se rozhodně nedivte, že vám nikdo nebude chtít odpovědět. Příspěvky, které budou výrazněji porušovat pravidla fóra, budeme bez milosti mazat.

Nahlášení závadných příspěvků (warez, nesmysly...)
Díky této funkci může jakýkoliv uživatel nahlásit moderátorům libovolný příspěvek, o kterém si myslí, že je nesmyslný, případně obsahuje odkaz na warez nebo jinak závadný obsah. I když moderátoři fórum pečlivě kontrolují, nemohou mít oči všude. Pokud tedy kdekoliv v diskuzi narazíte na nějaký takový příspěvek, stačí kliknout na ikonku vykřičníku vedle tlačítka Citovat. Příspěvek se označí jako závadný a my jej v administračním rozhraní uvidíme mezi nahlášenými. Databáze takto nahlášených příspěvků je průběžné kontrolována a moderátoři podle svého uvážení příspěvek odstraní nebo upraví.
Bleskovka

Jak editovat vlastní příspěvky?
Je to velice jednoduché, pokud už nějaký příspěvek napíšete a chcete jej později upravit (připsat nějakou další informaci, opravit chyby), stačí kliknout na tlačítko Upravit ve fóru.

Nepiště dva příspěvky najednou pod sebe, raději použijte funkci Upravit. Fórum bude přehlednější a moderátorům ušetříte práci, kterou třeba mohou věnovat odpovědi na váš dotaz.

Kdy používat citace příspěvků?
Jak je napsáno výše, citace používejte pouze v případě, že odpovídáte na příspěvek, který se po odeslání nebude nacházet hned nad vaší odpovědí. A pokud už citace použijete, zkuste je alespoň zkrátit na vhodnou délku.

Citace používejte pouze tehdy, pokud odpovídáte na nějaký starší příspěvek v diskuzi, aby bylo poznat, k čemu se vaše odpověď váže. Spousta uživatelů tohle pravidlo zcela ignoruje a zbytečně přidělává moderátorům práci. Zkuste na to více myslet, opět přispějete k lepší čitelnosti fóra.

Mohu smazat vlastní příspěvek?
Ano, po jeho uložení stačí kliknout na tlačítko se symbolem × (křížek), tím dojde k jeho odstranění (bude vyžadováno potvrzení).

Uživatelský panel, záložky, přátelé, zařízení...
V uživatelském panelu si kromě základních informací o vaší osobě můžete vyplnit i informace o zařízení, které aktuálně používáte. Oblíbená témata můžete nejen sledovat (e-mailové notifikace), ale rovněž si je přidat do Záložek, které jsou z vašeho panelu přístupné. Nová je i funkce přátelé, do které si můžete přidat své oblíbené uživatele, kterým pak například můžete v rychlosti zaslat soukromou zprávu.

Soukromé zprávy administrátorovi a dalším členům týmu
A opět ještě jednou. Administrátor webu ani moderátoři nemají čas odpovídat na všechny vaše soukromé zprávy, zvláště pak na technické problémy, které patří do fóra (je to jednoduché, víc hlav víc ví). Pro technické dotazy a řešení problémů využijte prostor ve fóru, na soukromé zprávy vám administrátor ani moderátoři nemusí vůbec odpovědět.

Pokud budeme všichni tato pravidla respektovat, moderátoři budou mít daleko méně práce a tento čas pak budou moci mnohem lépe zúročit například v odpovědích na vaše dotazy.

Zamčeno

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů