Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by htcjirka »

Oprava to neni,je to porad stejna verze jako predtim, beze zmen.Opravena jen dostupnost na store,nikoliv samotna aplikace.
peSko
nováček
nováček
Posts: 19
Joined: Wed Sep 11, 2013 15:15
Zařízení: Nokia Lumia 920 white

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by peSko »

Takze nasiel som vhodny mobil v rakusku naozaj nemozu nastat ziadne problemy :)? Mozem ho s kludnym srdcom kupiít vdaka
mbelas
smartguru
smartguru
Posts: 586
Joined: Fri Dec 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by mbelas »

htcjirka wrote:Oprava to neni,je to porad stejna verze jako predtim, beze zmen.Opravena jen dostupnost na store,nikoliv samotna aplikace.
:) Jo dik , nevšíml jsem si.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1094
Joined: Wed Nov 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Location: Líbeznice

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by steelspace »

Wodewer wrote:Zdravím. Zítra mi bude doručena Nokia Lumia 920. Rád bych se vás zeptal ně nějaké tipy, triky, co s mobilem. Např. vhodne nastavení (zbytečnosti co vypnout, co je žrout,...) a prostě se podělit o zkušenosti, které mi pomohou se zžít se systémem a s novým (prvním chytrým telefonem) a nastavit jej na nejlepší možný chod. Děkuji.
- Způsob používání WiFi při uspaném telefonu (přednost Wifi před 2G/3G) a způsob zálohování fotek (ořezané přes data nebo plná velikost přes WiFi).

- Pokud nemáš českou verzi, tak nastavit českou klávesnici a stáhnout českou kontrolu pravopisu.

- Stáhnout mapy pro offline použití.
User avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2935
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Location: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by mimonaut »

- stáhnout si na wifi do navigace hlasové povely (nabídne se při prvním použití navigace)
- zkusit si zapnout "ryhlý přehled" (v základním nastavení ukazuje čas na displeji 15 min např. od vytažení z kapsy nebo zamknutí telefonu) a probuzení telefonu poklepáním na displej - hodně sexy funkce, které jsou ale při prvním spuštění vypnuté.
a pak jsou tu takové drobné triky, jako třeba že kalkulačka v režimu na šířku se přemění na vědeckou (z každé strany otočení telefonu jinak), že můžeš upozornění (notifikaci) nahoře na displeji ihned odstranit přetažením notifikační lišty doprava, že budík, když ho "uspíš" tlačítkem odložit, začne znovu zvonit po 9 minutách, ale když klepneš kamkoliv na displej, jsou to minuty jen 3, že při psaní číslic na klávesnici nemusíš přepínat na číselnou klávesnici, ale stačí "přetáhnout" klávesu přepínající na číselnou klávesnici na dané číslo a po puštění jsi opět na znakové klávesnici, že dvojitým poklepáním na shift zapneš capslock apod.. :)
sambo
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 61
Joined: Thu Sep 12, 2013 8:34
Zařízení: nokia lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by sambo »

dobry den vcera som si kupil novu lumiu 920 a mam par otazok chcel by som sa spytat na amber kedze telefon nemam od ziadneho operatora je to oreginal distribucia je nejaky datum kedy bude officialne mozne si aktualizaciu stiahnut aktualizacia sa bude stahovat tak ze len dam aktualizovat telefon ci nejak zlozitejsie .... a este by som chcel vediet ci aj vam sa to stava za vam miznu obrazky z dlazdic lebo ja dam dlazdicu na hlavnu plochu a po hodine sa mi uz na nej nezobrazuje obrazok neviem co to je za chyba viete mi nejako poradit ?

este jednu vec by som chcel vediet da sa niekde nastavit aby sa mi veci aktualizovali len ked je mobil pripojeny cez wifi ?

Zpráva moderátora: Pokud máš dva dotazy za sebou, použij prosím tlačítko upravit a druhý dotaz vlož do toho předchozího (jako jsem to teď udělal já). Více postů za sebou od jednoho člověka znepřehledňuje diskusi. Díky.
Mimonaut


ospravedlnujem sa
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 240
Joined: Sun Dec 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Location: Havlíčkův Brod

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by Nyny »

XwaveW wrote:Zdravím, poznáte niekto e-shop kde sa dá kúpiť kvalitný obal na Lumiu ktorý vyzerá ako tento ? Nechcem kupovať čínske výrobky.
http://www.ebay.com/itm/290957076078" onclick="window.open(this.href);return false;
Já tohle pouzdro mám, koupil jsem ho v Jihlavě v City Parku. Taky to není úplně ideální, protože se blbě mačkají boční tlačítka.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1134
Joined: Sun Apr 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by CageJ »

myslim, ze nikde ale je to tam nejako datovo nastavene... tusim od 10MB, ale nechcem tarat.. a aktualizacie sa robia rucne(typ appiek)
Co sa tyka aktualizacie OS/FW, tak tam mas priamo moznost zaskrnut... staci to odskrtnut.
User avatar
stano239
nováček
nováček
Posts: 12
Joined: Sun Jul 14, 2013 10:06
Zařízení: Nokia
Location: Slovensko

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by stano239 »

prosím vás, aké je najlepšie gumenné popr. silikónove puzdro na zadný kryt ? mám bielu farbu a dosť sa to škrabe ... pozeral som už na originál gumenné puzdro pre l920 ale tak vraj sa od neho ščucháva kryt ..
User avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 205
Joined: Mon Aug 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by Dr.Y »

Vysvetli pojem "ščucháva" :D. Ja mam taky bilou, ten original od Nokie pouzivam sem tam, ale ne pravidelne a niceho videtelneho jsem si zatim nevsimnul.
sambo
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 61
Joined: Thu Sep 12, 2013 8:34
Zařízení: nokia lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by sambo »

dobry den vcera som si kupil novu lumiu 920 a mam par otazok chcel by som sa spytat na amber kedze telefon nemam od ziadneho operatora je to oreginal distribucia pre slovensko je nejaky datum kedy bude officialne mozne si aktualizaciu stiahnut? aktualizacia sa bude stahovat tak ze len dam aktualizovat telefon ci nejak zlozitejsie ?.... a este by som chcel vediet ci aj vam sa to stava za vam miznu obrazky z dlazdic lebo ja dam dlazdicu na hlavnu plochu a po hodine sa mi uz na nej nezobrazuje obrazok neviem co to je za chyba viete mi nejako poradit ?

este jednu vec by som chcel vediet da sa niekde nastavit aby sa mi veci aktualizovali len ked je mobil pripojeny cez wifi ?
Ale najradsej by som vedel odpoved na otazku ohladom amber kedy to bude officialne ?
User avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2935
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Location: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by mimonaut »

aktualizace telefonu se stahují pouze přes wifi. Aktualizace aplikací se stahují, když si je dáš sám stáhnout, tzn. pokud budeš na wifi, tak přes wifi. Aktualizace dorazí až dorazí, mělo by to být do konce září.
User avatar
stano239
nováček
nováček
Posts: 12
Joined: Sun Jul 14, 2013 10:06
Zařízení: Nokia
Location: Slovensko

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by stano239 »

Dr.Y wrote:Vysvetli pojem "ščucháva" :D. Ja mam taky bilou, ten original od Nokie pouzivam sem tam, ale ne pravidelne a niceho videtelneho jsem si zatim nevsimnul.
schadza farba :) a co to krusell hard case puzdro ? Ma s nim niekto skusenosti ?
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 447
Joined: Sun Dec 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Location: Brno, Černovice
Contact:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by bouskat »

mimonaut wrote:- stáhnout si na wifi do navigace hlasové povely (nabídne se při prvním použití navigace)
- zkusit si zapnout "ryhlý přehled" (v základním nastavení ukazuje čas na displeji 15 min např. od vytažení z kapsy nebo zamknutí telefonu) a probuzení telefonu poklepáním na displej - hodně sexy funkce, které jsou ale při prvním spuštění vypnuté.
a pak jsou tu takové drobné triky, jako třeba že kalkulačka v režimu na šířku se přemění na vědeckou (z každé strany otočení telefonu jinak), že můžeš upozornění (notifikaci) nahoře na displeji ihned odstranit přetažením notifikační lišty doprava, že budík, když ho "uspíš" tlačítkem odložit, začne znovu zvonit po 9 minutách, ale když klepneš kamkoliv na displej, jsou to minuty jen 3, že při psaní číslic na klávesnici nemusíš přepínat na číselnou klávesnici, ale stačí "přetáhnout" klávesu přepínající na číselnou klávesnici na dané číslo a po puštění jsi opět na znakové klávesnici, že dvojitým poklepáním na shift zapneš capslock apod.. :)

ty brďo... telefon mám od prosince ale tohoto jsem si nikdy nevšim. bezva díky :-)
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 242
Joined: Sat May 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by martintrojanek »

zdravim, tak jsem nejak nevydrzel a flashnul "starší" Amber na novejsi update 1326.2011 přes NSU. Je to v pohodě, jen jsem před tím použil český product key, takže byl český firmware, ale nsu mi vrátilo zpět branding Orange a polsko. Může mi někdo postnout český product key pro NCS s poslední verzí fw? díky
User avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2935
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Location: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by mimonaut »

Vyber si: http://forum.gsmhosting.com/vbb/f609/no ... d-1660094/" onclick="window.open(this.href);return false;
mara55
nováček
nováček
Posts: 8
Joined: Thu Sep 12, 2013 17:12
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by mara55 »

Mám takový problém, dneska mi přišla 920ka takže jsem mezi WP úplnej začátečník. Všechno šlapalo jak má,ale jenom do doby, než mi to nabídlo aktualizaci kterou jsem přijal. Po instalaci mi telefon odmítá vzít simku. Nevíte prosím někdo co s tím? :-(
User avatar
mato289
smartguru
smartguru
Posts: 535
Joined: Sat Jun 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Location: Slovakia

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by mato289 »

skús tú simku vybrať a vsunúť späť, telefón počas toho vypni..
mara55
nováček
nováček
Posts: 8
Joined: Thu Sep 12, 2013 17:12
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by mara55 »

To bylo první co jsem zkusil a nic

na asi 10 pokus mi to simku vzalo, ale hned to zase vyhodilo :-/
teď mi to pořád píše chyba simkarty, chybí nebo je neplatná
M.BoBo
smartguru
smartguru
Posts: 504
Joined: Wed Dec 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Location: Liberec
Contact:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by M.BoBo »

Zkusil bych ještě manuálně nastavit APN, případně obnovit výchozí nastavení, při nejhorším flashnout jiný FW..
Post Reply

Return to “Nokia Lumia 930/925/920 a 900”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest