Zpevneni konstrukce otevirani Raphaela???

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Pro (Raphael)
Odpovědět
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Zpevneni konstrukce otevirani Raphaela???

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Zdravim, bohuzel jsem se marne pokousel najit nejaky navod, jak rozebrat a zpevnit mechanickou cast Raphaela. Mam jej asi od Zari a jiz je trochu citit, ze to uz moc dobre nesedi. Da se toto vubec udelat v domacich podminkach?

Dik za info.
TheMelin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pon kvě 28, 2007 9:54
Zařízení: htc

Zpevneni konstrukce otevirani Raphaela???

Příspěvek od TheMelin »

I já už to nemám tak pevné jako dříve a dokonce už při zavřeném stavu není zároveň horní a dolní část, ale je to trochu posunuté a v ruce je to cítit. Příští týden pošlu na reklamaci, snad to dobře dopadne.
lukkis
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř dub 08, 2009 5:55
Zařízení: HTC Touch Pro

Zpevneni konstrukce otevirani Raphaela???

Příspěvek od lukkis »

Zdravím... Rovněž mám RAPHAELA zakoupeného 15.9.2008. A mám problém s vikláním, přejížděním a vůlí mezí klavkou a dispejem. Tento problém jsem se rozhodl řešit v únoru reklamací. Začlo to telefonátem se spojovatelkou, následovalo přepojení na technika (dnes už to nelze pokud se nejedná o opravovanou zakázku). Technikovi jsem popsal problémy a ten řekl abych to zkusil poslat. Stalo se tel jsem odeslal (mimo jiné na vlastní náklady, jelikož prodejce s tím nechtěl nic mít) a 6.2 už byl v databázi zakázek. Tel jsem odesílal ještě s dotazy na dobíjení, zahřívání, rychlost gps, spodní klávesnici. Ale hlavním důvodem bylo viklání, přejíždění a vůlí mezí horní a dolní půlkou telefonu jak jsem již psal. Ke všem věcem jsem jsem přidal ještě průvodní dopis viz přílohy. Nerad bych TheMelina zklamal ale vše co se týkalo viklání,přejíždění a vůlí přístroje bylo zamítnuto!!! V informacích o zakázce bylo napsáno že je závada způsobena uživatelem a tudíž se jedná o mimozáruční opravu. Ta byla byla vyčíslena se všemi díly a prací na cca 2400Kč s DPH. A zda-li ji schválím a nechám si opravit na své náklady. Nicméně jsem neváhal, telefonoval do VPS data a nechal se spojit s technikem co telefon opravoval. Ten mi řekl že to uznat nemůže a nevím už co všechno. Došlo to na telefonát s hlavním technikem servisu htc. S tím jsem absolvoval 30 minutový telefonát na bázi že nechápu jejich jednání, důvod zamítnutí u tak drahého přístroje, nekvalitní mechanismus a spoustu dalšího... Bohužel ale veškerá snaha byla bezvýsledná a reklamaci jsem neuhádál a technika neumluvil! Mimozáruční opravu jsem zamítl s tím že to nezaplatím. Tak telefon šupajdil z VPS zpátky domů. Ještě jsem jako bonus zaplatil PPL za dopravu zpět... Nikoho nechci odrazovat od reklamace. Jen jsem se snažil popsat mou zkušenost s reklamací RAPHAELA u VPS DATA. Zdraví Lukkis...

PS: Ještě přikládám náhled o informaci stavu zakázky zakázky.
Přílohy
Reklamace HTC Touch Pro2.doc
(22.95 KiB) Staženo 118 x
Informace o zakázce.JPG
(112.64 KiB) Staženo 38 x
TheMelin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pon kvě 28, 2007 9:54
Zařízení: htc

Zpevneni konstrukce otevirani Raphaela???

Příspěvek od TheMelin »

Děkuji za obsáhlý komentář. Ale i tak to zkusím. Určitě to není Vaše vina. Minimálně 2 roky ten mechanismus musí vydržet ( když je v záruce ). A to ani nejsem tak velký pisálek a klavesnici vytahuji minimálně. Chtěl bych tedy vidět mechanismus u někoho kdo jí používá denně.
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Zpevneni konstrukce otevirani Raphaela???

Příspěvek od Bruca »

holt se to časem vyklat musí u všeho...každý díl se ochodí, a vůle tam prostě vznikne... já měl teď kuchlé vario a při cestě jsem si taky utáhl šroubky na kolejničkách... o fous se to zlepšilo, ale vůle tam je furt docela velká...
jediné řešení - koupit si pdačko bez hw klávesnice ;-)
lukkis
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř dub 08, 2009 5:55
Zařízení: HTC Touch Pro

Zpevneni konstrukce otevirani Raphaela???

Příspěvek od lukkis »

A není to trošku smutný argument?? Že se časem musí vyviklat vše. Zvlášť u telefonu za 15000Kč a při stáří půl roku! Zvláště když ty vůle byly silně znatené po třech měsících. Osobně si myslím že je to tím pádem pěkné nekvalitně zpracovaný mechanismus a velice neseriózní od HTC když neumí uznat chybu na slabším dílu formou reklamace! Znám několik známých kteří RAPHAELA vlastní a trpí obdobným problémem. Nicméně TheMelin ať určitě zkusí reklamovat a potom se pochlapí jak pořídil... Já osobně bych si taky klidně telefon rozebral a podíval se na to. Nemám nejmenší problém... Až na plombu HTC s nápisem VOID, kterou mám utopenou v jedné z motážních děr pod zadním krytem a nejde tudíž rozebrat bez jejího porušení a ztracení záruky. Po náhradě už jsem se pídil ale nikde jsem nesehnal... :x Takže pořád viklám
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Zpevneni konstrukce otevirani Raphaela???

Příspěvek od Bruca »

smutný ale pravdivý...myslím, že to není argument, ale spíš konstatování stavu
i na universalu, který stál 30tisíc se časem uvolnil kloub a musel se utáhnout
i na autě, které stojí 300tisíc se něco vychodí, povolí nebo praskne. anebo začne vrzat....
je to vždycky jen otázka času... zvlášť u pohyblivých částí...

k obraně HTC - jistě by šlo, udělat takřka celé zařízení z masivního kovu, jenže kdo by ty kila byl ochotný nosit...
to co se děje je cena za frikulínská touchová zařízení... co nejmenší, co nejlehčí, prostě cool :-(
není problém si koupit nokii 5110..u té se klávesnice jen tak nevykejvá.. ;-)
lukkis
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř dub 08, 2009 5:55
Zařízení: HTC Touch Pro

Zpevneni konstrukce otevirani Raphaela???

Příspěvek od lukkis »

Zdravím... Chci se jen zeptat jak dopadl TheMelin s reklamací??
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Pro“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host