Uzivatelske zkusenosti

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond (MDA Compact IV)
quest987
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 56
Joined: Fri Dec 12, 2008 22:20
Zařízení: Blackberry Bold 9790

Uzivatelske zkusenosti

Post by quest987 »

Zdrafim mohu poprosit nejakehp uzivatele Touch Daimonda o popsani zkusenosti?jedna se mi o surfovani na netu,vydrz baterky,psani sms a mailu na virtualni klavesnici,otevirani dokumentu a jejich prohlizeni,
Mohu vymenit mou Nokii N95 8GB prave za tento stroj je to dobra vymena nebo radsi ne?
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 404
Joined: Sat Jun 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Location: Plzeň

Uzivatelske zkusenosti

Post by wizaard »

A co od Diamonda očekáváš?

Prohlížení internetu fajn (s Operou Mobile); výdrž baterky slabá (cca 1-1,5 dne); psaní na softwarové klávesnici je v pohodě, zvlášť v režimu naležato (landscape); otevírání a prohlížení dokumentů je díky Office Mobile naprosto v pořádku. Nevím, jak bych Diamonda porovnal s N95... Pokud jsi s ní spokojený, nevím, jestli je Diamond to pravé.
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Posts: 616
Joined: Sun Aug 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Location: Košice

Uzivatelske zkusenosti

Post by matelkoxxl »

ja ked som kupoval diamond,tak bratranec bral n95 8gb.ale urcite by som ho za n95 nevymenil.ale ako pise wizaard,zalezi to od toho co od telefonu ocakavas...bratranko xcel mobil s 5mpx a 8gb na mp3 kvoli frajerine.mne sa pacil diamond pre jeho rozlisenie displeja,gps a moznostiam ktore ma win mobile...
User avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2089
Joined: Tue Jun 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Location: Trutnov

Uzivatelske zkusenosti

Post by YAMATO »

Net OK, raději než Operu IMHO NetFron či modifikovanou Operu mini. Baterka-doporučuji koupit 1340 mAH, pak je výdrž velmi dobrá. Ostatní viz výše.

Z mého pohledu nejde s N95 moc srovnávat, je to jiná filosofie, y mého pohledu je Diamond nepoměrně lepší ve většině ohledů.
User avatar
huhu
nováček
nováček
Posts: 36
Joined: Sat Dec 27, 2008 23:13
Zařízení: MDA Compact IV

Uzivatelske zkusenosti

Post by huhu »

Ja pouzivam Compact IV ako svoj druhy telefon (vacsina hovorov ide na iny) a baterka drzi spokojne 2 dni. Zalezi co robim. AK mas skusenost s "mobilom" s operacnym systemom, tak musis vediet preco tu N85 vymenit :) Ak nie, tak je velmi dolezite, na co ten mobil chces. Ja ho pouzivam namiesto notbuku :) Web a pisanie, diar a veci podobne a som max. spokojny. Neviem si predstavit, co by mohlo pre "mobily" byt a Diamond to nezvladne :). (uz len cakam, kedy sa do toho bude dat nahrat win XP :D)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2379
Joined: Sat Jan 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Location: Písek
Contact:

Uzivatelske zkusenosti

Post by IkE Blaster »

YAMATO - Modifikovaná Opera Mini skončila na verzi 3 a na VGA je to nesmysl používat :)
shark
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 91
Joined: Thu Jun 23, 2005 7:07
Zařízení: MDA Compact IV
Location: praha

Uzivatelske zkusenosti

Post by shark »

no baterka je u tmobile mda iv (htc diamond) uplne priserna.
pouzivam mimo jine gprofile a spb mobileshell a mam dojem, ze tyhle dve aplikace mi "sezerou" za hodinu 10% kapacity, aniz bych delal cokoliv jineho. netelefnuju, neposilam sms, proste nic. telefon jenom lezi na stole.

jeste budu zkoumat jak s nastavenim, ale je to opravdu desny. baterka je velky zklamani. necekal jsme zazraky, ale tohle me hodne neprijemne zaskocilo... :cry:

a jeste bych doplnil prisernej zvuk.nemusim mit zadny hifi, ale i muj nevimkolik let starej qtek 8310 je proti tomu jako nejlepsi hifi sestava. v prvni chvili, kdy zacal hrat budik, jsem si nebyl jist co jsem tam vlastne nastavil za melodii. temer jsem ji nepoznal. znelo to ...ani nevim jak to nazvat...spis to vlastne nijak neznelo.
kissman
smartguru
smartguru
Posts: 533
Joined: Mon Jun 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Contact:

Uzivatelske zkusenosti

Post by kissman »

tak jdi zarizeni reklamovat :wink: kazdy den posloucham mp3 na bt headsetu (4 hod), k tomu volani (30 min), a bezne pouzivani (par mailu, kalendar, synchro)... nabijim kazdy vecer po prichodu z prace
User avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2089
Joined: Tue Jun 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Location: Trutnov

Uzivatelske zkusenosti

Post by YAMATO »

IkE Blaster wrote:YAMATO - Modifikovaná Opera Mini skončila na verzi 3 a na VGA je to nesmysl používat :)
Používám verzi 1.2, neb mi nejlíp vyhovuje...a na VGA nevidím problém.
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 294
Joined: Tue Nov 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Location: Praha
Contact:

Uzivatelske zkusenosti

Post by jozinzbazin »

To shark: mám diamonda flashlýho z MDA IV. Taky používám SPB m. shell a na noc dávám mód letadlo, abych to nemusel ráno celé startovat. Za noc (vypnuto tak 7-8 hod) si to vezme max. 12% baterky. Jinak souhlasím s kissmanem, jeden den naprosto v pohodě a s rezervou. Pokud máš míň hovorů a míň písniček, tak i 2 dny.

Mrkni se do na stavení PO STARTU, jestli se ti současně nespouští nějakej žrout baterky. Tam by mohl být zakopaný žolík. :tlem:

JZB
shark
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 91
Joined: Thu Jun 23, 2005 7:07
Zařízení: MDA Compact IV
Location: praha

Uzivatelske zkusenosti

Post by shark »

tak v tom zjistovani nejak tapu co by to mohlo/nemohlo byt. kdyz uz zjistim, ze to je nejaky program, tak nasledne mereni to zase popre. pravda je, ze ted to vydrzi o neco dyl.

nemate nejakej tip, jak zjistit poradne co kolik zabira v pameti, pripadne co kolik zere procesoroveho vykonu ? nejaky dobry a podrobny taskmanager nebo nejaka jina aplikace ?
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Posts: 616
Joined: Sun Aug 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Location: Košice

Uzivatelske zkusenosti

Post by matelkoxxl »

quest987
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 56
Joined: Fri Dec 12, 2008 22:20
Zařízení: Blackberry Bold 9790

Uzivatelske zkusenosti

Post by quest987 »

Tak po zhruba tydenim zivote s HTC touch diamond muzu take napsat sve skusenosti.Co se tyce displeje jsem nadsen,je naprosto skvely at co se tyce prohlizeni webu,nebo na skouknuti dokumentu.Hold rozliseni 640X480 se musi zakonite projevit oproti 320X240 co pouziva Nokia skoro u vsech modelu.
Rychlost zarizeni se mi zda taky velmi dobra,jen kdyz spustim navigaci (Garmin mobile xt),tak mi pride ze hodne ubere na sviznosti nevim cim to,mozna se mi to jen zda.Co se tyce prace na pouze na virtualni klavesnici,pomalu si zvykam,ale myslim ze to bude v pohode.
Jen jedna vec me moc nepotesila a to je tady jiz hodne krat zminovana vydrz baterie,Je to opravdu neskutecny zrout.Jeste vetsi nez u me byvale Nokie N95 8GB a to sem si rikal ze ta uz je stou baterkou nic moc.
To je je snad jedine co me na tom irituje.Mozna vlastne jeste jedna vec tu tady myslim ze taky jiz nekdo zminoval a to je uplne naprosto sileny zvuk z reproduktoru.fakt hnus v porovnani stim jak hrala ma byvala Nokie,ale hold u kazdeho zarizeni se kouka na neco jineho ,Nokia spis na multimedia a Htc spis prace.
Jinak mam tam flashnutou romku Erzika v4 a zatim spokojenost.
shark
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 91
Joined: Thu Jun 23, 2005 7:07
Zařízení: MDA Compact IV
Location: praha

Uzivatelske zkusenosti

Post by shark »

matelkoxxl wrote:skus tento - http://www.dotfred.net/TaskMgr.htm
hmmm, tak ten mi zrovna nefunguje, sekne se...skoda...;-(
User avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2089
Joined: Tue Jun 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Location: Trutnov

Uzivatelske zkusenosti

Post by YAMATO »

quest987 wrote:Jen jedna vec me moc nepotesila a to je tady jiz hodne krat zminovana vydrz baterie,Je to opravdu neskutecny zrout.Jeste vetsi nez u me byvale Nokie N95 8GB a to sem si rikal ze ta uz je stou baterkou nic moc.
To je je snad jedine co me na tom irituje.
Rozhodně doporučuji koupit 1340 mAh baterii, pak je výdrž velmi dobrá.

(i když kdyby někdo nabídl skutečně kvalitní cca 2000 mAh se solidním krytem...což je problém...tak by to nebylo špatné).
shark
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 91
Joined: Thu Jun 23, 2005 7:07
Zařízení: MDA Compact IV
Location: praha

Uzivatelske zkusenosti

Post by shark »

quest987 wrote:Jinak mam tam flashnutou romku Erzika v4 a zatim spokojenost.
teda ma ted lajckej dotaz, alebrz jsem nikdy s jinou romkou nic nedelal.
v cem presne je vyhoda ty erziky ? proc bych do toho mel jit ? je to treba to, ze tam je pridanejch vic aplikaci a tak mi zustane vic pameti, nebo je rychlejsi, hezci ???
All.Os
smartguru
smartguru
Posts: 529
Joined: Mon Jan 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

Uzivatelske zkusenosti

Post by All.Os »

Nejlepsi bude, kdyz si prectes prvni prispevek tohoto tematu. Mnohe napovi taky screeny.

Jinak jsem si vcera po usilovne YAMATOve propagaci poridil 1340 baterku a zatim je ten rozdil opravdu znat, nicmene poradne to poznam az po par dnech pouzivani. Mam Diamonda porad zasunuteho v synchronizacni kolebce (teda kdyz jsem v praci), tak kvuli vyzkouseni baterky ho asi zkusim zitra rano naplno nabit a vypnu povoleni k nabijeni pri pripojeni k PC, at vidim, jak dlouho skutecne vydrzi. Ale krome vyssi vydrze se mi taky strasne libi ten tlustsi matny - jakoby pogumovany - novy kryt, ktery je u baterky pribaleny. Hned ma clovek v ruce lepsi pocit, nez s puvodni Diamondi plackou :-)
quest987
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 56
Joined: Fri Dec 12, 2008 22:20
Zařízení: Blackberry Bold 9790

Uzivatelske zkusenosti

Post by quest987 »

All.Os :o kolik pribere na tloustce stou 1340mAh baterkou?me se prave na diamondovy libi jak je placaty ve srovnani s byvalou N95 8GB.
All.Os
smartguru
smartguru
Posts: 529
Joined: Mon Jan 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

Uzivatelske zkusenosti

Post by All.Os »

Nechce se mi to merit, ale odhadem tak 3-4 mm navic.
quest987
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 56
Joined: Fri Dec 12, 2008 22:20
Zařízení: Blackberry Bold 9790

Uzivatelske zkusenosti

Post by quest987 »

Co kdo pouzivate jako TODAY obrazovky nebo standartni TFD3?Dnes jsem zkousel toto Pointui Home v.2 a byl jsem z toho hodne zklaman,jak hodne lidi vycita TFD3 ze neni nejsviznejsi tak tohle mi prislo dvakrat tak hrozne.
Post Reply

Return to “HTC Touch Diamond”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests