Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Sekce pro zkušené uživatele (diskuze o nových ROM, tweaky...)
Locked
radospol
smartstar
smartstar
Posts: 896
Joined: Fri Dec 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by radospol »

Ja som spokojny, aj ked som ma uz rychlejsiu ROM. Prave idem flesnut novu ROM od Laurentiusa,takze porovnam.
salkomafia
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 65
Joined: Mon Nov 24, 2008 19:18
Zařízení: SGS2
Contact:

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by salkomafia »

Čeština asi na tuto novou ROM nejde nahrát, že?
User avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 262
Joined: Tue May 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Location: Highlands

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by Kulík »

nahrát jde, ale některé věci s ní nefungují, např. ůplně destruuje HTC phone a zdálo se mi, že mírně destabilizuje systém. osobně jsem se češtiny vzdal, mám jen popčeštěné TF3D a vše funguje k plné spokojenosti.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by Jiří Hrma »

salkomafia: S touhle ROM (2.1 od Duttyho) jsem spokojený úplně maximálně, podle mě zatím nej ROM pro HDčko. Teď ale stahuji tu od Laurentina26, který dělal výborné ROM pro Universala, tak uvidíme, jaká bude ;)
radospol
smartstar
smartstar
Posts: 896
Joined: Fri Dec 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by radospol »

Laurentius V-8 je podla mna rychlejsia a lepsie doladena.
Zatazenie,alebo vytazenie systemu(ci jak to odborne nazvat) sa mi nedostane hodnota nad 50%, co u duttyho sa mi nedostala pod 50.
Aj lave tlacidlo "camera" ide premapovat. Len ma serie to fotenie,ked fotim v landscape, tak mi to v albume tak isto ukaze.:(

Ostavam U V-8

ps: na otacanie manily treba ztiahnut jeden cab.
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 272
Joined: Thu Aug 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by peter63 »

Funguju vam plne zalohy z spb backup pri zmene ROM? Myslim z original na Dutty, Laurentius a pod. Tiez sa chcem spytat na radio. Ak pouzijem 1.12 k upravenym ROM cakaju ma nejake problemy? Dik.
finnak
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 95
Joined: Mon Oct 30, 2006 7:01
Zařízení: HTC Touch HD, HTC Desire
Location: Praha
Contact:

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by finnak »

ja mam Duttys 2.1 ale moc spokojeny nejsem.
KDyz posloucham MP3, tak v nich jakoby lupe, praská, je to dost neprijemny(a to s jinou ROM nedelalo). Dal se mi system jevi jako zpomaleny, nekdy se jen tak restartuje TF3D.
Ale novy TF3D se mo moc libi, zkusil bych Laurentius V-8, ma taky implementovane nove TF3D?
salkomafia
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 65
Joined: Mon Nov 24, 2008 19:18
Zařízení: SGS2
Contact:

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by salkomafia »

Já ji včera zkoušel a je stejně dosti bugová. Když si změním v touchflo3d na menší ikony, tak to někdy udělá malý seznam a někdy jsou velký. Štve mě, že horní ikony (baterie, signál, reproduktor, připojení) nelze po kliknutí nijak ovládat. Napíše to vždy hlášku Notifications. Težko říct. Kdyby měla 1.19 tyto nové funkce, tak jsem spokojený. Snad výjde v brzké době nová ofic. ROM pro Evropu. 8-)

EDIT: Ještě jedna věc. Nelíbí se mi veliké fonty v této ROM např. (telefoní seznam je moc veliký a nepřehledný). :wink:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by Jiří Hrma »

peter63: Na zálohu kontaktů a PIM dat používám freeware PIMbackup a tam se zpětnou kompatibilitou není problém. U Backupu by to snad také mělo být ok, ale vyzkoušeno nemám.

finnak: jj, ta nová laurentiusova ROM má integrované nové TF3D.

salkomafia: Tohle s těmi Notifikacemi mi také vadí, ale asi to bude nová vlastnost TF3D (pokud to tedy do finále nezmění). V tomhle se inspirovali u Androida, který má notifikace také řešené takhle podobně. Asi je to o zvyku, ale zatím tomu taky nemůžu moc přijít na chuť.
spermosh
smartstar
smartstar
Posts: 811
Joined: Mon Oct 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Location: Praha 10

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by spermosh »

ja netusim presne, jake notifications mate na mysli, ale u Davideucka 1.0 HP po kliknuti na ikonku na hornim radku se zobrazi seznam ikonek po cele plose, jako predtim
User avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 262
Joined: Tue May 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Location: Highlands

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by Kulík »

radospol wrote:Laurentius V-8 je podla mna rychlejsia a lepsie doladena.
Zatazenie,alebo vytazenie systemu(ci jak to odborne nazvat) sa mi nedostane hodnota nad 50%, co u duttyho sa mi nedostala pod 50.
Aj lave tlacidlo "camera" ide premapovat. Len ma serie to fotenie,ked fotim v landscape, tak mi to v albume tak isto ukaze.:(

Ostavam U V-8

ps: na otacanie manily treba ztiahnut jeden cab.
No, je to procento obsazení RAM(docela ošidný parametr), já mám po startu na Dutty 2.1 45%, časem to samozřejmě vyleze nad 50%, ale to je pořád skvělé, když si uvědomíš, že máš stále volných nějakých 90 MB RAM ;-) . Camera jde přemapovat i u Duttyho, pomocí HD Tweeku. No a co se focení v landscape týče a jeho následného zobrazení, záleží na verzi alba, zřejmě máš tu starší, která je integrována přímo v ROMce, kde sice fungují stará gesta, ale která si úplně nerozumí s novým sw pro foťák i s novým TF3D. Já jsem velimi brzy nainstaloval verzi, která do nového TF3D patří, oželel jsem sice stará gesta a tedy plynulý zoom, ale album zobrazuje fotky korektně, tak aby vždy vyplňovaly maximálně plochu displeje, natáčení telefonu na to memá vliv, navíc procházení alb je v této verzi o dost komfortnější.

S Dutty 2.1 jsem spokojen jak po stránce stability, tak i rychlosti, i funkčnosti aplikací, které potřebuji, s flashováním si, doufám :lol: , dám chvíli pokoj, v posledních pár dnech to byla slušná smršť :grin: .
Je třeba mít na mysli, že jde o ROMky postavené na jednom základě (Davideuck i Laurentius vycházejí z DUMPu Duttys 1.8), a to předprodukční ROM pro Diamond 2 a tudíž ani nemohou být dokonalé. Nicméně práce, kterou všichni tři kluci odvedli je super, Už se těším na ROMky postavené na konečné produkční verzi.
spermosh wrote:ja netusim presne, jake notifications mate na mysli, ale u Davideucka 1.0 HP po kliknuti na ikonku na hornim radku se zobrazi seznam ikonek po cele plose, jako predtim
Jj, lze to i stáhnout v samostatném cabu a nainstalovat to do ostatních ROMek.
czlukas
nováček
nováček
Posts: 12
Joined: Wed Mar 04, 2009 15:39
Zařízení: HTC Desire

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by czlukas »

Ahoj, zrovna jsem flashnul tu novou ROMku od Dutty's V2.1 a chtěl bych poradit s pár věcma. Chtěl bych se zbavit vibrování při psaní zpráv a jakejch koliv textů, jde to někde vypnout? Druhá věc se kterou si nevim rady je počeštění, alespoň nějaké části systému. Když někdo přidá i nějakej odkaz na soubory k počeštění budu mu nesmírně vděčen. Další věc, se kterou si nevím rady je to, že mi nejde pojmenovat budík, časy i dny nastavit bezproblémů jdou, ale nejde ho pojmenovat. Kurzor mi v řádku bliká, ale žádnej text tam nejde napsat. A teď už asi poslední dotaz, jak zmenšim velikost textu ve zprávách, velikost z oficiální verze Rom mi naprosto vyhovovala, ale zde je dle mého názoru písmo zbytečně velké. Předem děkuji za jakou koliv radu či příspěvek na mou otázku.
jonathanio
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 187
Joined: Thu Jan 03, 2008 2:33
Zařízení: iPhone 4S
Contact:

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by jonathanio »

peter63 wrote:Funguju vam plne zalohy z spb backup pri zmene ROM? Myslim z original na Dutty, Laurentius a pod. Tiez sa chcem spytat na radio. Ak pouzijem 1.12 k upravenym ROM cakaju ma nejake problemy? Dik.
Mel jsem uplnou zalohu na Duttyho 1.7 romce a pouzil ji na novou Extreme a prakticky mi to znefunkcnilo telefon, takze bych to moc nedoporucoval.
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 272
Joined: Thu Aug 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by peter63 »

tak instalovat vacsinu znovu ked vychadzaju rom pomaly kazdy den sa mi rozhodne nechce :-(
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by Jiří Hrma »

Tak se vracím zpět k Duttyho 2.1 Extreme. Laurentiusova ROM není špatná, ale nějak se mi nelíbí některé systémové fonty (kontextová menu atd vypadají divně). Jinak je pěkně rychlá, to ano...
radospol
smartstar
smartstar
Posts: 896
Joined: Fri Dec 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by radospol »

Nainstalujes iba raz, po prve,ked prejdes na ROM s novou manilou. Potom pri prechode na inu ROM tiez s novou manilou,uz funguje spb backup bez problemov a nemusim vsetko rucne doinstalovavat.
czlukas
nováček
nováček
Posts: 12
Joined: Wed Mar 04, 2009 15:39
Zařízení: HTC Desire

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by czlukas »

Doufám že jsem se trefil do správného tematu, ale chtěl bych poradit, jak zmenšim velikost písma ve zprávách, píšemi to děsně velikym fontem a nevim kde to v nastavení či registrech zmenšich. Jedná se jak o pole na zprávy tak i pro příjemce. Stejnej problém mám i v kontaktech. Taky děsně velký jména. Doufám že mi někdo dokáže poradit jak to zmenšit, popřípadě aspoň odkáže do správný sekce na fóru.(Problém nastal po přechodu z oficiální verze rom 1.14 na 1.19 rovnež oficiální ale pro HK.)
BEZY
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 89
Joined: Thu Aug 30, 2007 2:21
Zařízení: Lumia 925
Location: Praha
Contact:

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by BEZY »

Koukam nebyl sem tu ani ne týden a Dutty už vydal další ROM, ten je vydává jak na běžícím pásu :)

Když už sme u nové ROM (potažamo nové verze TouchFLO), už autoři WeatherDB nebo HD Tweak apod. vydaly nové verze podporující nové TouchFLO (např. po spuštění WeatherDB se mi HD kousne..)
axeDawe
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 51
Joined: Thu Dec 18, 2008 11:35
Zařízení: HTC One X with Beats Audio

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by axeDawe »

Ahoj měl bych dotaz,zajímalo by mně,zda je možné nějakým způsobem zálohovat,či získat ROM,kterou mám nyní v zařízení?Jde mi o to že,itegrovaný Interwrite je přímo v ní,takže kdybych si flashnul jinou ROM a náhodou za nějaký čas chtěl HD prodat známému,tak jen s tím,že bude mít tu samou Rom tak jako já po koupi,tedy po jakémkoliv Hard resetu si zvolím lokalizační jazyk.Kdyby to šlo,tak jakým programem?Díky moc za odpověď
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by Jiří Hrma »

axeDave: Nikdy jsem to u HD nedělal, ale návod na dump ROM je popsaný na wiki xda-developers (How to backup/dump your Blackstone's ROM).

BEZY: Tweak HD bohužel zůstává stále ve staré verzi, weather DB netuším.
Locked

Return to “ROM, HardSPL unlock, tweaky”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests