univerzal a extended rom

Diskuze o komunikátoru HTC Universal (Qtek 9000)
Odpovědět
ftoz
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon čer 12, 2006 10:43

univerzal a extended rom

Příspěvek od ftoz »

Zdravim, tak jsem si odemknul extended romku a zkousel jsem experimentovat s configem. Narazil jsem na nekolik problemu.
1- chtel bych primo z configu zapsat neco do registru, ale nevim jak. Nebo aspon vytvorit cab, co zapise do registru.
2-Chtel bych nektere aplikace spoustet primo z extended rom, ale po zkopirovani a master resetu je extended rom neviditelna a tudiz odkazy, ktere jsem vytvoril k aplikacim nefunguji
3- mam dopod rom 1.30.111 wwe a v extended rom mam caby, a nevim, co delaji. je tam tohle

CAB: \Extended_ROM\Signed_CVC-PPC-AME-Dopod-601062.cab
CAB: \Extended_ROM\Signed_SSD_Shortcut_WWE.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\PP_AutoConfig_UNI_2.11.1(WWE).CAB
CAB: \Extended_ROM\PP_Dopod_Button4(WWE)_UNI.CAB
CAB: \Extended_ROM\PP_Dopod_Certificate_UNI.CAB
CAB: \Extended_ROM\PP_Dopod_UXC-IMTV(WWE)_UNI.CAB
CAB: \Extended_ROM\PP_Dopod-A_Cust(WWE)_UNI_130160.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_Other_Conn_Settings.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_Version.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_RemoveIMTV.CAB
CAB: \Extended_ROM\MP-Shortcut-MMS1-JAVA5XX-CV-051227.CAB
CAB: \Extended_ROM\MP_Enable_VT_RTPlugin_0727_2_signed.CAB

je nektery mozne vynechat?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Pouzivam stejnou rom (DOPOD 1.30.111 WWE), ext romku mam ale totalne prekopanou dle sveho (po MR mam cca 31MB RAM free)

1. S vytvarenim cab souboru ti asi moc neporadim, ja radeji pouzivam ty, ktere uz nekdo vytvoril :-) ale pokud by si se do toho chtel pustit, tak muzes experimentovat s programem CE Cab Manager.

2. je potreba nahrat do extRomky ten cabik, co jsem ti prilozil. Ten totiz po nainstalovany zviditelni extRomku, takze vyresi tvuj problem se spoustenim aplikaci...


Obsah me ext_romky vypada nasledovne:

LOCK:Enabled
CAB: \Extended_ROM\BrowserPerformance.cab
CAB: \Extended_ROM\CVSDcpl.cab
CAB: \Extended_ROM\DisableSecurity.cab
CAB: \Extended_ROM\eCall.cab
CAB: \Extended_ROM\Enable_Backlight_Key.cab
CAB: \Extended_ROM\Enable_DRM_AKU2.cab
CAB: \Extended_ROM\Enable_RTPlugin.cab
CAB: \Extended_ROM\Extrom_Unhider.cab
CAB: \Extended_ROM\mHub.cab
CAB: \Extended_ROM\MPShortcut.cab
CAB: \Extended_ROM\pIE_HardKey.cab
CAB: \Extended_ROM\SdkCerts.cab
CAB: \Extended_ROM\Signed_SSD_Shortcut.cab
CAB: \Extended_ROM\T-Mobile.cab
CAB: \Extended_ROM\UAProfile.cab
CAB: \Extended_ROM\Version.cab
CPY1:\Extended_ROM\sym.txt
CPY2:\Windows\sym.txt
CPY1:\Extended_ROM\Core Player.lnk
CPY2:\Windows\Start Menu\Programs\Core Player.lnk
CPY1:\Extended_ROM\GiboSMS.lnk
CPY2:\Windows\Start Menu\Programs\GiboSMS.lnk
CPY1:\Extended_ROM\GSPlayer.lnk
CPY2:\Windows\Start Menu\Programs\GSPlayer.lnk
CPY1:\Extended_ROM\OzVGA.lnk
CPY2:\Windows\Start Menu\OzVGA.lnk
CPY1:\Extended_ROM\Total Commander.lnk
CPY2:\Windows\Start Menu\Programs\Total Commander.lnk
CPY1:\Extended_ROM\sms.wav
CPY2:\Windows\sms.wav
CPY1:\Extended_ROM\email.wav
CPY2:\Windows\email.wav
CPY1:\Extended_ROM\CoriCori.wma
CPY2:\Windows\Rings\CoriCori.wma
CPY1:\Extended_ROM\Fiddle.wma
CPY2:\Windows\Rings\Fiddle.wma
LOCK: Disabled
RST: Reset

Pokud te zajima co muzes a nemuzes smazat, podivej se na tuhle stranku, kde najdes popis jednotlivych cab souboru. Sam si pak vyber co nebudes potrebovat a co ano.

Pokud budes chtit, muzu ti svou extRomku poslat (jen ty caby co tam mam a pouzivam)...
Přílohy
Extrom_Unhider.cab
UniExtROM_unhider
(414 bajtů) Staženo 208 x
ftoz
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon čer 12, 2006 10:43

Příspěvek od ftoz »

Dik, nevis jeste jednu vec. Tam v te original ext romce od dopodu je nejakej autoconfig a kdyz ho tam necham, tak mi to pri jeho instalaci vytuhne. Koukam na ty tvoje soubory a takz jsi ho vykopal. Jo a jeste me vadi jedna vec, zkousel jsem hodit do startupu magicbuttona, ale docela me stve, ze se proste sam nespusti, musi se jeste kliknout nekam do rohu, coc je dost otravny

Jinak je docela dobra vec mit ty soubory v ext rom rozbaleny a jen na ni hodit odkaz, sice to furt hlasi hlasku unknown publisher, ale to uz jsem v registru taky zrusil
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Autoconfig je nahodou super vec. Nijak se ale neinstaluje, pouze se spousti a drive jsem ho taky pouzival. Patri k nemu jeste dalsi, konfiguracni soubor (tusim autoconfig.txt), ve kterem se daji nadefinovat cesty k CAB souborum, ktere chces spoustet. V praxi to ma napr nasledujici pouziti - mas dve simkarty, ktere chces v Unim pouzivat (dva rozdilne operatory). Do extRomky si tak nahrajes cabiky ktere nastavuji datove sluzby pro dane operatory a po spusteni autoconfigu se ti ty soubory, ktere si nadefinujes v tom txt souboru nabidnou k instalaci. V zavislosti na tom, jakou simku tam mas, tak vyberes dany cab a ihnes se ti nastavi datove sluzby.

A v DOPOD romkach je standardne dodavano silene mnozstvi cabu s nastavenim pro ruzne asijske operatory, proto se tenhle soubor pri instalaci app z extrom spusti a uzivatel si hned nastavi datove sluzby... Proto kdyz si tam prihrajes caby pro nastaveni cz operatoru, muzes to takhle pouzivat.

Jinak ty otravne hlasky o bezpecnosti atd odstranuje dalsi prilozeny cabik Disable Security.

S Magic Buttonem nemam zadny problem, v samotnem nastaveni programu lze zvolit, aby se spoustel automaticky.
Přílohy
Default_Signed_DisableSecurity.CAB
Disable security
(70.49 KiB) Staženo 221 x
ftoz
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon čer 12, 2006 10:43

Příspěvek od ftoz »

Covece, tak si s tou ext rom hraju uz asi den a vubec mi to nejde, vetsinou mi to tuhne pri instalaci ext rom. Zkousel jsem tam narvat treba ilaunchera 2307 a proste mi to pres jeho instalaci neprojde, nevim, cim to je, jestli je to tou samotnou instalaci, pac normalne se tam musi odkliknout par veci a to se tomu atorunu nemusi libit. Jo taky to muze byt tim, ze mam ty wm5 dost zasrany.Jo chtel jsem se zeptat, kdyz dam master reset, tak se vrati jen puvodni systemovej regist, nebo i puvodni soubory? Mozna to je taky tim, pac jsem tam nejaky knihovny prepisoval
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

iLaunchera do extRomky (instalacku nenarves) a ani zadny jiny programy, ktery maj setup, kde se musi neco odklikavat (napr. PocketBreeze...). Resp ty aplikace se nainstaluji, ale nenastavi se ruzna nastaveni, ktera setup pri instalaci normalne provede. Tohle ja resim tak, ze takove app mam hozene na pametovce a instaluju to dodatecne.

Po master resetu dojde k obnoveni tovarniho nastaveni, tzn. registry back, soubory back a veskera uzivatelska data pryc...
ftoz
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon čer 12, 2006 10:43

Příspěvek od ftoz »

tak jsem dneska preflasoval na ivan aku 3.2 beta 8 a to je teda parada. Po master resetu tu mam 31MB ram free a ta rychlost. A to tam je integrovany a2dp a tweaky jsou uz v zakladu. Ale kdyz chci experimentovat s ext rom, tak si ani nesktnu. proste i kdyz smazu soubory z ext rom a dam master reset, vrati se tam puvodni ivanovy soubory. To dopod nemel. flasovat novou ext rom zatim nechci, chtel bych to jen vyzkouset, neda se to nejak bloknout v registrech?
klokan01
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 23, 2009 17:04
Zařízení: MDA compact IV

univerzal a extended rom

Příspěvek od klokan01 »

Zdarec, stáhnul jsem si prográmek WInCE CAB manager, ale nerozumím tomu. Prosím mohl by jste mi někdo poradit jak mám za pomocí tohohle programu najít exteded rom?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

univerzal a extended rom

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

WinCE CAB manager neslouží k odemčení extROM, ale k vytváření vlastních instalačních CAB souborů a upravování již existujících CABů. Návod na Unlock extROM pro Diamonda najdeš na serveru http://www.xda-developers.com v sekci Wiki --> HTC Diamond
Hodil bych přímý odkaz, ale nějak mi právě blbne připojení.
Odpovědět

Zpět na „HTC Universal“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti