Kde sehnat display na HP 614c

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
Odpovědět
Uživatelský avatar
martyb
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv lis 06, 2008 14:25
Bydliště: Praha

Kde sehnat display na HP 614c

Příspěvek od martyb »

poradíte někdo kde sehnat display do tohoto smatfounu..., kromě samotných HP
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Kde sehnat display na HP 614c

Příspěvek od Jiří Hrma »

Neplést si termíny, není to smartphone, ale Pocket PC. Jinak displej třeba přes ebay...
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Kde sehnat display na HP 614c

Příspěvek od murder »

Podívej se tady: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=8960 Je tam i kontakt na maníka v Praze kterej ho dovede rychle sehnat a případně ti ho i vymění, ale je tam i návod na výměnu.
Uživatelský avatar
martyb
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv lis 06, 2008 14:25
Bydliště: Praha

Kde sehnat display na HP 614c

Příspěvek od martyb »

1. to šéfredaktor
ohledně pojmu se dá polemizovat, protože to umí telefonovat a má to OS, tak je to podle mně smartphone (předtím jsem to napsal foneticky a počeštěno a navíc v rychlosti i s chybou, ať se zase nedohadujeme o pojmech)
To že to má OS WM6 a funkce jako PocketPC je podle mne až druhá věc!!! Tak já si stojím za smartphone, protože to umí telefonovat, ale je to spíše akademická diskuze a nehodlám tu rozpoutat mohutnou diskusi na toto téma!

2. to murder
moc díky za tip kouknu na to
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Kde sehnat display na HP 614c

Příspěvek od tslany »

<OT>smartphone to není i z toho důvodu, že platforma je postavená na Windows Mobile a telefon je pouze nadstavba systému, kdežto u smartphonu je telefon přímo systémovou součástí</OT>
daemonn
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte lis 18, 2008 9:06
Kontaktovat uživatele:

Kde sehnat display na HP 614c

Příspěvek od daemonn »

zkus se informovat tady: http://www.dilynamobily.cz/shop/kategor ... &podkat=18 v nabídce sice nemají displej přímo pro HP ale myslím že by to mohli sehnat :wink:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Kde sehnat display na HP 614c

Příspěvek od Jiří Hrma »

HP 614 opravdu není smartphone. Obsahuje systém Windows Mobile 6.1 Professional, starší verze tohoto systému se dříve označovala jako Windows Mobile for Pocket PC. WM 6.1 ještě existuje ve verzi Standard, která se dříve označovala jako WM for Smartphone. Nechtěl sem nijak rýpat, ale mezi uživateli je ta terminologie "označovat vše jako smartphone" dost zažitá, a je dobré to odlišovat tak, jak to opravdu je.
Uživatelský avatar
martyb
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv lis 06, 2008 14:25
Bydliště: Praha

Kde sehnat display na HP 614c

Příspěvek od martyb »

to ALL
všem děkuji za tipy, na stránkách je přímo nemají (proto mi ani google v ramci domeny .cz nic nanašel), ale poslal jsem do firem emaily s dotazem a uvidím, firmy vypadají, že opravdu toho na mobilní zařízení dodávají hodně, takže uvidím.
Ještě jednou všem za tipy moje velké díky. :smt023
Uživatelský avatar
martyb
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv lis 06, 2008 14:25
Bydliště: Praha

Kde sehnat display na HP 614c

Příspěvek od martyb »

Ohledně definice smartphone, nehodlám se dále raději pouštět do diskuzí, neb opravdu přesnou definici smartphone neznám a asi máte pravdu Vy, kdož jste mi tvrdili, že 614 není smartphone, neb jsem si teď po netu chvíli hledal a z informací co jsem se dozvěděl, jsem usoudil, že jsem asi špatně pochopil platformu smartphone. Bohužel, ale asi ani přesná definice snad neexistuje, všude jsem našel při definování obou platforem slovíčka typu „obvykle“ a spojení typu „smartphone má alfanumerickou klávesnici (jako běžný telefon) a nemá dotykový displej“ a „PDA zase že nemá alfanumerickou klávesnici, ale má dotykový displej“. Z tohoto pohledu je, ale 614 spíše „hybrid“ než jedno či druhé. Pokud jsem rozvířil vášně :smt014 , tak se všem omlouvám, ale rád mám ve věcech jasno :smt017 a proto se snažím o diskusi a navíc jsem zvyklí i uznat chybu :smt021 – viz výše/níže.

Všem děkuji za postřehy k platformě smartphone a od teď 614 již nebudu řadit do kategorie smartphone…
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Kde sehnat display na HP 614c

Příspěvek od Jiří Hrma »

martyb: jj v pohodě :-) já jsem to také nemyslel nijak rýpavě, tak hlavně ať se displej podaří sehnat.
Uživatelský avatar
martyb
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv lis 06, 2008 14:25
Bydliště: Praha

Kde sehnat display na HP 614c

Příspěvek od martyb »

to Šéfredaktor
teď si rýpnu asi já! :grin: ale to budu opravdu za hnidopicha...
Pokud je mi známo tak oficiální WM 6.1 pro HP 614 neexistují (HP jej stále ještě dodáva jen s verzí 6)
jsem štoural i manželka to říká... :tlem: dopředu se za to omlouvám
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Kde sehnat display na HP 614c, offtopic

Příspěvek od Jiří Hrma »

Počkej, ale teď tvůj příspěvek o neofiko WM6.1 nechápu? Co tím myslíš rýpavého? Je pravda, že výrobce nabízí WM6 oficiálně a uživatelská komunita vytvořila WM6.1 neofiko upgrade. Nevím ale, co to má společného s tou diskuzí o PPC/smartphone :-)
Btw, nepiš dva příspěvky hned pod sebe, od toho je tu tlačítko Editovat.
Uživatelský avatar
martyb
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv lis 06, 2008 14:25
Bydliště: Praha

Kde sehnat display na HP 614c

Příspěvek od martyb »

za dva přispěvky po sobě se omlouvám..., pravidla fóra jsem přelétnul opravdu rychle
Jiří Hrma píše:HP 614 opravdu není smartphone. Obsahuje systém Windows Mobile 6.1 Professional, starší verze tohoto systému se dříve označovala jako Windows Mobile for Pocket PC. WM 6.1 ještě existuje ve verzi Standard, která se dříve označovala jako WM for Smartphone. Nechtěl sem nijak rýpat, ale mezi uživateli je ta terminologie "označovat vše jako smartphone" dost zažitá, a je dobré to odlišovat tak, jak to opravdu je.
se smartphone to nemá nic společného, ale nic, to je na dlouhé vysvětlování a stejně by to bylo spiše o mé pedagogické pedantnosti... HP 614 neobsahuje systém Windows Mobile 6.1 Professional :smt018

už toho nechám, PC jde spinka a já také... :smt015
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Kde sehnat display na HP 614c

Příspěvek od elcrys »

Nejen WM 6.1 je Professional. Ale fakt je, že ve světě se často hází všechny WM zařízení pod označení Smartphone.
Kopeček
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř kvě 21, 2008 8:36

Kde sehnat display na HP 614c

Příspěvek od Kopeček »

Přemýšleli jste někdy o tom, jak absolutně dokážete zkur*it vlákno tím, že místo, aby jste dotyčnému poradili, kde screen sehnat, dohadujete se tu o pi*ovinách, jestli 614ka je smartfoun nebo PDA atd. a podobný kecy?!
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti