ActiveSync - synchronizace s Outlookem na NB/PC

Databáze nejrůznějších návodů, tweaků a nápadů, jak vylepšit funkce vašich komunikátorů
Odpovědět
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

ActiveSync - synchronizace s Outlookem na NB/PC

Příspěvek od romčo »

Chcel by som sa uistiť, či som správne pochopil ActiveSync PDA s PC.
Kalendár, udalosti, kontakty sú mi jasné.
Konkrétne sa mi jedná o e-maily.
Keď chcem odoslať e-mail z PDA tak na to používam konto gmail.com, ktoré som si musel vytvoriť v PDA. Cez toto
konto sťahujem a odosielam maily cez POP3.
No v PDA je aj záložka s názvom Outlook E-mail. Jedná sa len o obraz Outlooku, ktorý mám vytvorený vo svojom notebooku?
Pri zosynchronovaní slúži len na ukladanie prijatej a odoslanej pošty, alebo je možnosť cez túto položku odosielať a prijímať poštu? Lebo na tento spôsob som zatiaľ neprišiel. Keď si otvorím položku Outlook E-mail a kliknem na Odoslať a prijať nič sa nedeje.
Používam HTC Artemis. Má s tým niekto skúsenosti? Ďakujem za rady a informácie.

Obrázek Obrázek Obrázek
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

ActiveSync e-mail

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Ano, složka Outlook E-mail je pro synchronizaci se stolním Outlookem a dají se pomocí něj i odesílat emaily přes pda, ale pouze když je PDA synchronizováno s PC nebo NB. Položka Odeslat/Přijmout ti nefunguje proto, že když sesynchronizuješ PDA s NB, tak se ti stáhnout emaily(podle nastavení bud jen nové nebo za x posledních dní, nebo vsechny) a když pak zvolíš odeslat/přijmout, tak jen outlook zkontroluje jestli v PC nejsou nejakej nove maily a v PDA nejakej neodeslane a pokud zadne rozdily nenajde, tak se nic nestane.
Pokud chceš posílat maily z PDA při synchronizaci, tak otevři složku Outlook E-mail -->Nabídka-->Nový nebo odpovědět
Pak napiš mail a stiskni ODESLAT. Outlook by se měl okamžitě připojit k netu přes PC a odeslat napsaný mail. Jenom zkontroluj jestli máš v nastavení Async na NB nastaveno 'Počítač je připojen k: Internet'
Ja jsem teda z PDA maily při synchronizaci neposílal, protože mi to přišlo zbytečné když už sedím u PC, ale takhle by to mělo fungovat.
Další způsob využití je třeba cestou domů odpovědět přes tento účet na všechny potřebné maily a až přijdeš domů, tak jenom PDA píchneš k USB a maily se samy odešlou, to se hodí když někdo nemá internetový tarif, ale uplně praktické to není, ja složku Outlook E-mail třeba nepoužívám vůbec.
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

ActiveSync - synchronizace s Outlookem na NB/PC

Příspěvek od romčo »

Ďakujem, skúšal som to a funguje to, ale mail sa dá poslať kliknutím na Odoslať a prijať iba pri režime synchronizácie, však? Inak to nejde a napísaný e-mail sa uloží do zložky Pošta k odoslaniu a keď sa následne opäť spustí režim synchronizácie tak je možnosť napísaný e-mail poslať.
Ďakujem za radu. Už mi to je jasné.
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti