Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Sekce pro zkušené uživatele (diskuze o nových ROM, tweaky...)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Posts: 2515
Joined: Sun Apr 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Location: Plzeň

HTC Touch HD - pokračování diskuze

Post by Ruslan Botsyurko »

Pak je tu ještě článek z xda-devu, který tohle řeší u HDčka.
Ikdyž uznávam, že nováčci jsou dneska rozmazlováni velkou RAM a nemusí takove problemy řešit. Stejně mi přijde, že je na tom HDčko po směru kompatibility podobně mizerně jako Visty na PC, ale nebudu tu rozvádět OT.
raven_kix
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 100
Joined: Fri May 25, 2007 9:54
Zařízení: Nokia Lumia 930

HTC Touch HD - pokračování diskuze

Post by raven_kix »

Na druhé stránce tohoto vlákna se řešila černá samolepka v balení Touch HD. Přesně takovou jsem měl na Diamondu přelepenou krabici před prvním rozbalením. U HD-čka jsem měl na krabici stříbrnou samolepkou Sunnysoft, takže černá asi zůstala v krabici prostě navíc :-). Rozhodně ale je na přelepení krabice.
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 192
Joined: Wed Sep 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Contact:

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by Wolfenzi »

Jde nějak nastavit aby se (při zaplém přehrávači hudby) tlačítka na hlasitost chovali jako na mém k800i, čili aby zmáčknutí jednou znamenalo změnu hlasitosti, ale při podržení by to přehodilo na další písničku ?
BEZY
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 89
Joined: Thu Aug 30, 2007 2:21
Zařízení: Lumia 925
Location: Praha
Contact:

HTC Touch HD - diskuze, rady, problémy, ROM, návody 2

Post by BEZY »

Silvretta wrote:Tak teď koukám, že taky v kalendáři nic nemám:( Kontakty jsem si importovala ze starého telefonu přes "Centrum synchronizace". U kontaktu narozeniny zapsány jsou, ale v kalendáři nic není. V předešlým mobilu mi vše fungovalo jak má.
Já to nakonec vyřešil pomocí Manila Control spolu s NS Birthday today pluginem. Sice trošku krkolomný, ale na nic lepšího sem nepřišel

Ale mam jednu otázku - jak se dá vypnout zamčení přístroje při zasunutí stylusu?
EDIT> tak už nic, Gyrator2 v sobě skrývá víc možností než sem čekal :smile:
marabu
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 73
Joined: Tue Sep 16, 2008 16:58
Zařízení: HTC Touch HD
Location: Praha
Contact:

HTC Touch HD - pokračování diskuze

Post by marabu »

htcjirka wrote:Co se tyce formatu data - pokud chces mit treba "pondeli 27 prosince 2008" tak naistaluj a pouzij TF3D config.Nastaveni najdes v zalozce appearance-date format.
Takže mám použít ten Diamond TF3D Config 0.6.7? A nepo mrší se to nějak, když nastavim jenom ten Date formát? Navíc jak poznám, jestli je verze ROM English nebo Enslish #2, pokud to tomu vubec bude vadit?
spermosh
smartstar
smartstar
Posts: 811
Joined: Mon Oct 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Location: Praha 10

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by spermosh »

to marabu > me se datum zobrazuje korektne u EN verze HD (treba Today obrazovka nebo v Spb Menu) - regionalni nastaveni a cestina IW od Sunnysoftu (TF3D nepouzivam, ale melo by stacit teoreticky proste zmenit regionalni nastaveni, pokud ne, tak ten Config...)
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 312
Joined: Wed Oct 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Location: Nové Město na Moravě
Contact:

HTC Touch HD - pokračování diskuze

Post by Shooter »

Wolfenzi wrote:Existuje něco v čem bych mohl pustit VGA hry tak aby místo toho nevyužítýho místa dole byl d-pad, 4směrnej ovladač... prostě šipky. Vim že existujou nějaký VGA fixy, ale potřeboval bych něco s šipkama na co bych namapoval ovládání. Mám pocket gba emulator a kdyby měl tohle tak by fungoval v pohodě. Je něco takovýho ?
Prisel jsem na jeden zpusob... je hodne krkolomny, ale jde to. Konkretne odzkouseno na FruitsDay. Spust si Gyrator(treba, nebo cokoli kde se da pouzivat klavesnice a je dole na liste zobrazeny symbol pro vyvylani klavesnice - klavesnice musi byt jedna z tech puvodnich WM), a spust i hru. Ve hre potom zmackni "hardwarove" tlacitko Home a pomoci Wktasku prepni na Gyrator a ve Wktasku klikni na tu hru(takze se zpusti pres ten gyrator). Ve hre by to pak melo vypadat tak, ze nahore je hra a pod ni v ty mezere je videt symbol pro klavesnici na ktery klikneme a zobrazi se nam to, co zbylo z ty klavesnice(protoze vsechny tlacitka, krome 4 smerovych jsou zakryta hrou), coz jsou smerove klavesy. Neni to uplne idealni protoze ty tlacitka jsou videt jen castecne, ale jde to. A ma to jeste jednu mouchu: pri zmacknuti klavesy se na zlomek sekundy(a to doslova) na displeji zobrazi ta klavesnice, kterou vzdycky ta hra zase prekryje - nastesti.
Vim, ze je to hodne krkolomny a neidelani reseni, takze si prosim odpustte poznamky jako ze je to uplne nanic apod. Diky
Jo a kdyby si nekdo chtel pohrat s klavesnici, tak ze by oddelal vsechny tlacitka a nechal dole pouze kurzorovy, byla by to parada... odstranil by se problem s tim, ze ta klavesnice na cvhili pri zmacknuti prekryje hru.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by htcjirka »

TF3D nepouzivam, ale melo by stacit teoreticky proste zmenit regionalni nastaveni, pokud ne, tak ten Config...
U TF3D co se tyce zobrazovani datumu regional settings nestaci.
A nepo mrší se to nějak, když nastavim jenom ten Date formát?
Ne nepomrsi,TF3D pouzivam v anglictine a zmeneny mam jen Date Format - na nejdelsi
kendysx
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Posts: 2
Joined: Mon Dec 29, 2008 10:46
Zařízení: HTC touch HD

HTC Touch HD - diskuze, rady, problémy, ROM, návody 2

Post by kendysx »

Silvretta wrote:
Lemmy wrote:Koukam na smartwiki na ruzne sikovne tweaky. Zaujalo me Zruseni automatickeho vypinani displeje behem tel. hovoru - at hledam, jak hledam na adrese v registrech HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\RIL proste polozku EnableFastDormantDisplayDuringCall nemam. Mam Cz verzi HDcka.
Mám taky CZ a nic jsem tam nenašla a druhý tweak neprovedl žádnou změnu. Nakonec jsem naznala, že mi to až tak nevadí, že se to vypíná. Vpohodě se to dá kdyžtak během hovoru probudit a takto aspoň šetřím baterku a nic si uchem nezmáčknu.
Ahoj, jsem na tom stejně, po změně v registrech na položce - sleep z 1 na 0 se neděje nic (v české verzi). Nechci se ale smířit s tím že se to dá během hovoru probudit a rád bych aby se mi displej během hovoru nevypínal. Povedlo se to v české verzi někomu funkčně nastavit ??? Prosím o radu .... :lol: :lol: díky
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 312
Joined: Wed Oct 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Location: Nové Město na Moravě
Contact:

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by Shooter »

Tim ze mate CZ verzi to neni... mam EN a dela mi to presne to samy. Ten prvni registr tam neni a Sleep taky nic neresi.
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 192
Joined: Wed Sep 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Contact:

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by Wolfenzi »

Jak mám dostat program do nabídky programů když se tam nedal automaticky ? Nebaví mě pouštět si emulator na gameboye přes průzkumníka...

A ještě jedna věc: Přehodila se mi klávesnice na tu compact a já chci tu normální. Nebojte, nejsem tak blbej že bych nenašel v nastavení input, kde to jde přepnout, ale kdykoliv to přepnu na full qwerty (nebo cokoliv co tam je) a zmáčknu v pravym hornim rohu OK , tak hned zase klepnu na input a je tam zase nastaveno Compact.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Posts: 2515
Joined: Sun Apr 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Location: Plzeň

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by Ruslan Botsyurko »

Ad 1) V Total CMD si udělej zástupce do složky \Windows\Start Menu\Programs nebo přímo do nabídky start dostanes zastupce když ho vlozis do \Windows\Start Menu
inproplus
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Posts: 2
Joined: Mon Dec 29, 2008 21:17
Zařízení: HTC Touch HD

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by inproplus »

zrušení automatického vypínáni displeje jsem dosáhl programem HD Tweak v položce 1.3 Light Sensor na disabled. Provedl jsem pouze páa pokusů ale zdá se, že to funguje. Umí i spoustu dalších věcí např. často dotazované zakázání datového připojení přes GPRS nebo EDGE. Mám CZ ROM.
tdr
nováček
nováček
Posts: 9
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:28

Upozorneni na narozeniny zadane v kontaktech?

Post by tdr »

Ahoj všichni, mám dotaz ohledně kontaktů. Existuje nějaká možnost, aby mě telefon informoval o narozeninách, když je do kontaktu zadám? Nikde jsem žádnou takovou možnost nenašel a zdá se mi to divné, protože jinak je tam ten údaj na nic, ne? Málokdy se tam podívám v ten správný čas, že jo?
Každopádně děkuji, že toto forum existuje, protože jsem zde našel spoustu rad a návodů, jak HD rozchodit a upravit.

TDR
kendysx
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Posts: 2
Joined: Mon Dec 29, 2008 10:46
Zařízení: HTC touch HD

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by kendysx »

inproplus wrote:zrušení automatického vypínáni displeje jsem dosáhl programem HD Tweak v položce 1.3 Light Sensor na disabled. Provedl jsem pouze páa pokusů ale zdá se, že to funguje. Umí i spoustu dalších věcí např. často dotazované zakázání datového připojení přes GPRS nebo EDGE. Mám CZ ROM.

Je to SUPER!!! Funguje to - tento postup pro odstranění zhasínání displeje při telefoním hovoru na HD můžu doporučit :grin: :grin: :grin: Dííííík
marabu
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 73
Joined: Tue Sep 16, 2008 16:58
Zařízení: HTC Touch HD
Location: Praha
Contact:

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by marabu »

Chtěl bych se zeptat na pár věcí ohledně zmiňovaného GPRS a HD Tweaku.
1) jak moc velký žrout baterie je zapnuté GPRS? Nastavil jsem si stahování emailů přes GPRS a to při prvním stažení zůstalo zapnuté, ale nepřišlo mi, že by mi to mělo díky tomu spotřebovat baterii třeba za jeden den.
2) add 1) má tedy význam nastavovat stahování emailů jednou za hodinu a nechávat poté přes HD Tweak vypnout GPRS a nebo můžu rovnou nastavit stahování každých pět minut a GPRS nevypínat? Jedná se řekněme o 2 emaily za hodinu a data protečou tak jako tak.
3) to vypínání GPRS v HD Tweaku je (stejně jako vypínání displaye) po poslední aktivitě nebo jako dlouho má být GPRS aktivní. Například abych nenastavil 15 sekund a ono to nechtělo vypnout GPRS během stahování emailů.
4) Vyskočilo na mě upozornění, že je nová Connection database a zda jí chci stáhnout. Dokud jsem nedal Ano, tak mi nešel stáhnout žádný email. Vysvětlí mi někdo, k čemu je ta Connection database, jak často je potřeba jí stahovat a dá se nějak nastavit její automatické stahování?

add. Teď jsem navíc zjistil, že i když mám nastaveno stahování každých 10 minut, tak se mi maily stáhnout až za hodinu. Nemlžou to dělat nějaký ty tweaky?

Děkuji za případné rady.
Tobi777
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 77
Joined: Wed Nov 26, 2008 14:19
Zařízení: HTC Touch HD
Location: okolí Pardubic
Contact:

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by Tobi777 »

Chtěl jsem se jen zeptat, jestli neztratím nainstalované programy na paměťovce, když ji vyměnim a dám tam jinou? Byl bych docela nerad kdybych ji vyndal, dal ji tam zpět a zjistil, že nespustim ani jeden program, kterej na ní byl. :smt021 Díky za rady :salute:
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 192
Joined: Wed Sep 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Contact:

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by Wolfenzi »

Občas někam položim HDčko, 10 minut něco dělám, otočim se a čumim ono furt svítí... Jaktože se mi občas prostě samo nevypne ? Mám nastaveno normálně že za 30sec se má vypnout displej. A mám pocit že to i dělá, ale ne pokaždé. A neni moc super když zapomenu mu manuálně vypnout displej a on si pak svítí celou dobu...
martintrestik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 191
Joined: Fri Nov 14, 2008 15:41
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Location: .: In Your Mind :.
Contact:

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by martintrestik »

Tobi777: Bude ti fungovat vše zase jak má pokud ji tam vložíš zpět, výměnou nic nezkazíš, taky jsem to tak praktikoval kvůli navigaci...
Tobi777
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 77
Joined: Wed Nov 26, 2008 14:19
Zařízení: HTC Touch HD
Location: okolí Pardubic
Contact:

Touch HD - rady, problémy, ROM (pokračování diskuze)

Post by Tobi777 »

To wolfenzi: Mě příjde, že mě se ten displej vypíná kdy chce..jednou se vypne po dvou vteřinách..jindy svítí třeba deset minut..nemáš ho třeba připojenýho k PC nebo tak? Ale to asi těžko co? :lol:

jinak.. To martintrestik: díky za odpověď :)
Locked

Return to “ROM, HardSPL unlock, tweaky”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests