HTC Touch Diamond - aplikace Rychlé GPS

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
Orllin
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 22, 2008 10:05

HTC Touch Diamond - aplikace Rychlé GPS

Příspěvek od Orllin »

Mám HTC touch diamond WM 6.1 a od jisté doby mi nefunguje aplikace rychlé GPS ať už jsem připojen přes GPRS/EDGE nebo přes wifi poloha satelitů se z internetu proste nestáhne. Ostatní aplikace jako např. počasí fungují a aktualizují se a v aplikaci Rychlé gps není možné nijak podrovněji konfigurovat připojení. Nevíte v čem by mohl být problém???
Lausien
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: ned pro 23, 2007 17:03
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lausien »

A skusil si HR? Po nem by to jit melo bez problemu.
Skus jeste pripojit pres AS a skus to. Me se toto stalo s neoficialni ROM na E-TENovi. Mas tam ofiko ROM?
Orllin
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 22, 2008 10:05

Příspěvek od Orllin »

tak HR jsem zkoušel a nepomohlo stejně tak ani připojení přes AS :-(( chová se pořád stejně při zapnutí programu a kliknutí na STÁHNOUT se telefon sám začne připojovat na GPRS (pokud není připojen přes AS nebo WIFI) takže vidím že aplikace se snaží ale zůstane viset na okně připojování kde je 0% a cca po 5 min se objeví připojení se nezdařilo ať jsem připojen přes cokoliv (AS, WIFI nebo GPRS) telefon ma ofiko ROM je asi měsíc starý a jediný co jsem s ním dělal je instalace asi 4 aplikací jednou z nich je tomtom navigator 7.4 ale to by snad žádný vliv mít nemělo a jinak mě napadá jestli by to třeba nemohlo být tím že jsem smazal nějaký konfigurační soubor a aplikace teď neví kam se má připojit.
Tomula
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 114
Registrován: pát led 11, 2008 21:18
Zařízení: SE Xperia Active, Samsung Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

HTC Touch Diamond - aplikace Rychlé GPS

Příspěvek od Tomula »

Nevím, jestli jsi už problém s nefunkční aplikaci "Rychlé GPS" vyřešil, ale já jsem se potýkal s tímto samým problémem posledních pár dní i na svém HTC Raphaelovi a řešení jsem našel na fóru xda-developers. Řešeních jsem tam našel několik a to buď pomocí reinstalace celé této aplikace nebo úpravou registrů. Narazil jsem ale také na řešení, které zdánlivě vypadá celkem nelogicky, ale na mém Raphaelovi opravdu zabralo! Stačí se jednoduše připojit k internetu, otevřít Internet Explorer (nebo Operu Mobile – zřejmě je to jedno, který prohlížeč použijete) a zadat libovolnou adresu (třeba www.google.cz). Po načtení stránky spusťte aplikaci "Rychlé GPS" a klikněte na "Stáhnout". Je ale důležité, abyste IE s načtenou stránkou nevypínali, ale nechali jej běžet na pozadí! Data o pozici satelitů by se příště už měli stahovat korektně. :wink:
lbrouk
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 19, 2009 13:44
Zařízení: HTC Diamond

HTC Touch Diamond - aplikace Rychlé GPS

Příspěvek od lbrouk »

Přesně tento problém jsem měl také. Po dlouhém pátrání jsem přišel na to, že GPS se nepřipojila od té doby co jsem si koupil novou velkou baterii s novým zadním krytem. Ten nový kryt neobsahuje stínění (nebo snad reflektor?) a příjem signálu GPS se značně zhorší. Takže buď použít originál kryt a nebo prý stačí do neoriginálního krytu vlepit kousek alobalu (horní levý roh). Vyzkoušel jsem to a opravdu to funguje.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Diamond - aplikace Rychlé GPS

Příspěvek od IkE Blaster »

Mnt, ale QuickGPS, pokud vím, zjistí polohu satelitů, pozici přijímače (PDA) a uloží někam do paměti. Vše přes GPS... Jak by se to mohlo stahovat z internetu, tam se nezjistí pozice PDA a podle toho se ani nemůže dopočítat relativní pozice satelitů, ne?

// Ok, máte pravdu, ale i tak to nedává moc smysl...
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

HTC Touch Diamond - aplikace Rychlé GPS

Příspěvek od All.Os »

Podle toho, co vim ja, Rychle GPS stahuje z internetu informaci o aktualni poloze vsech GPS satelitu. GPS prijimac to vubec nezapina..
nirman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: ned srp 17, 2008 3:40
Zařízení: HTC Touch Pro

HTC Touch Diamond - aplikace Rychlé GPS

Příspěvek od nirman »

Ano, QuickGPS stahuje aktualni pozici satelitu aby se rychleji navazal kontakt. Prikladam screen aplikace, kde to je popsano.
Přílohy
Screen001.png
QuickGPS
(70.57 KiB) Staženo 604 x
radims69
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pát led 30, 2009 14:37
Zařízení: HTC Touch HD, ROM "kwbr Topix 3.5"

HTC Touch Diamond - aplikace Rychlé GPS

Příspěvek od radims69 »

Pekne je to vysvetleno zde: http://www.rydval.cz/phprs/view.php?cis ... 2005110301.
Jde vlastne o nacteni informaci o viditelnych satelitech a jejich identifikaci (kazdy satelit ma jednoznacny 1023bit dlouhy "sumovy identifikator") z internetu - v celku tzv. almanach, ktery by jinak musel GPS prijimac nacist sam ze satelitu a to pri rychlosti 50 bit/s nejaky cas trva.
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti