HTC Touch HD se začíná prodávat ve světě, první dojmy

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Touch HD se začíná prodávat ve světě, první dojmy

Příspěvek od Jiří Hrma »

Na začátku tohoto týdne by se měl HTC Touch HD začít prodávat ve Velké Británii, první kusy už ke svým majitelům dorazily i v Nizozemsku (jak to tam jen dělají, Xperii tam také měli jako první). Pokud nedojde k nějakému odkladu, měl by se tento očekávaný komunikátor v České republice objevit zhruba v polovině listopadu (anglická verze), lokalizovaná bude dostupná o několik týdnů později. Doporučená koncová cena byla stanovena na 15 999,- Kč včetně DPH.

Obrázek

A zde je několik prvních dojmů od uživatelů z fóra Xda-developers
- Touch HD není zas tak velký, jak se na první pohled může zdát. Je nepatrně těžší než Touch Diamond a výrazně lehčí než Touch Pro.
- senzitivita displeje je velmi dobrá, při ovládání telefonu přes stylus je ale potřeba na displej o něco více tlačit, než v případě Diamondu.
- díky velikosti displeje, nabídek a tlačítek je téměř vše velice dobře ovladatelné pouze pomocí prstů.
- komunikátor je velice rychlý, výrazně rychlejší než Touch Pro. TouchFLO 3D doznalo mnoha vylepšení v rychlosti, objevil se zde ale nepříjemný lag ve Správci souborů (blíže nepopsáno).
- statusová dioda v tlačítku Power je velice zajímavý prvek, indikuje nabíjení, aktivní Bluetooth, Wi-Fi, zmeškané události. Dioda bliká velice diskrétně a nikterak neruší ani v noci (což je dost častý problém jiných WM komunikátorů).
- většina aplikací funguje na WVGA displeji zcela bez potíží (SPB aplikace, PocketBreeze...)
- v balení je přiloženo jednoduché ochranné pouzdro. Není špatné, ale Touch HD by si rozhodně zasloužil lepší.
- v balení je přiložena 8 GB micro SDHC karta od SanDisku.
- navigační software TomTom 7 pracuje perfektně, neobjevují se žádné lagy (jsem zvědavý, zda se Touch HD bude u nás dodávat včetně TomTomu 7, nebo se, podobně jako v případě Diamondu, opět nedočkáme).

... další zkušenosti uživatelů naleznete zde (anglicky).

Zdroj: MSmobiles
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolfenzi »

Hned v první věta je blbost...
1.) Chyba překladu : V originále je napsáno lehčí a ne tenčí.
2.) blbost celkově : Nepatrně těžší znamená 35 gramů ale výrazně lehčí znamená 20 gramů ? ... apsoň vycházim z katalogu kde diamond 110 HD 145 pro 165 (+-2g, nepamatuju si přesně). Nebo že by byla chyba v katalogu a HD byl lehčí než iphone ?

btw : Proč se celej tenhle topic smazal (s asi 7mi odpověďmi) a teď je tu znova ?

edit by admin: Topic jsem nesmazal, jak už jsem psal jidne, dneska došlo k poškození databáze, tak se musela nahrávat záloha, která byla z dnešní noci, celkově jsem sem dnešní bleskovky postoval třikrát. A díky za upozornění, v textu bleskovky už je to upraveno, dneska nevím, kde mi hlava stojí (řešení problému s DB atd...), ale snad už je vše špatné zažehnáno.
b-i-k-e-r
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 02, 2008 21:02
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Brno/Breclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od b-i-k-e-r »

Asi nikdo nevite,jestli se bude prodavat s tou 8GB microSDHC i u nas co?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Jak se tady psalo v té původní diskuzi, zatím není nikde potvrzeno, že dodávky určené pro CZ trh budou obsahovat navigační software TomTom7 a 8 GB paměťovou kartu. Jakmile budu vědět více, napíšu o tom.
b-i-k-e-r
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 02, 2008 21:02
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Brno/Breclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od b-i-k-e-r »

Dobre diky moc...a treba ten TomTom na WVGA displeji bezi v pohode? Asi jo,kdyz se k tomu dodava...spis jsem se chtel ujistit, jestli je to normalni klasicky TomTom nebo nejak specialne upraveny a jestli si soucasne navigacni programy obecne (TomTom,IGO atd.)poradi s WVGA...Tohle zarizeni asi bude moje pristi...hlavne kvuli velkemu displeji (klasickych 2,8" mi uz prislo malo) a proto by me zajimalo jak je to s kompatibilitou aplikaci...I kdyz to budu resit asi az ho budu mit,ale kazdopadne diky za pripadnou odpoved...=)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Ignoranti pravidel???

Příspěvek od Jiří Hrma »

b-i-k-e-r píše:a treba ten TomTom na WVGA displeji bezi v pohode?
Tak já nevím jestli ty bleskovky píšu tatarsky... :roll: :roll: :roll:
- navigační software TomTom 7 pracuje perfektně, neobjevují se žádné lagy
Proč zde většina nováčků naprosto ingoruje Pravidla fóra? Pak byste věděli, že do kolonky Zařízení v profilu se píše jen název telefonu/ů, které máte, a ne další srdceryvné bláboly o velikosti karty, GPS modulu atd... taky byste věděli, že se zbytečně nepoužívají citace celého posledního příspěvku, na který odpovídáte, pokud to není krajně nezbytné. Taky se nepíší dva příspěvky hned pod sebe (od stejného autora), ale že se zmáčkne tlačítko Upravit a ten původní se doplní o nový text... lidi, je to fakt tak těžký pochopit?
berco
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 03, 2008 7:49

Rychlost TouchFlo 3D

Příspěvek od berco »

V sprave je uvedene, ze TouchFlo 3D ide na Touch HD rychlejsie... Urcite by to nemalo byt samotnym zariadenim (kedze ma rovnake parametre ako Touch Pro), ale skor optimalizaciou samotneho SW Touch Flo 3D. Predpokladate, ze sa tato optimalizacia objavi aj v nejakom update pre Touch Pro? Stale sa neviem rozhodnut medzi tymito dvoma zariadeniami.

Vdaka za info.
Pavelos
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát črc 21, 2006 10:21

Příspěvek od Pavelos »

Pokud jsem to spravne pochopil, tak Touch Pro a Touch HD nemaji stejne parametry. HD ma 32 MB RAM na procesoru. Nevim presne k cemu slouzi, ale je tam :grin:
V praxi bych rekl, ze to nejspis optimalizuje praci procesoru nebo mozna spolupraci grafickeho cipu a procesoru. At tak ci onak, zrychluje to TouchFLO 3D.
zelo777
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon lis 03, 2008 11:31

Příspěvek od zelo777 »

Potvrdene emailom z velkoobchodu agem.sk: sucastou balenia HTC Touch HD je aj micro SD 8GB karta.
berco
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 03, 2008 7:49

Příspěvek od berco »

Pavelos- myslim, ze ked sa lepsie pozries, tak obe zariadenia maju to iste. Tych 32MB v procesore plus 256 normlanych je uvendenych 288MB RAM pre obe zariadenia. Maju podla vsetkych mne dostupnych udajov identicke parametre... Hoci uznavam, ze tam moze byt nejaka optimalizacia, rad by som to mal potvrdene z nejakeho informovaneho zdroja. Je to zaujimave vediet presne priciny zlepsenia odoziev.
Pavelos
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát črc 21, 2006 10:21

Příspěvek od Pavelos »

Mas pravdu, tedka jsem nasel zdroj, kterej udava i u Touch Pro tech 32 MB pro procesor. Myslel jsem, ze tam to nejni takhle rozdeleny. V tom pripade nemam tuseni, proc je Touch HD o tolik (udajne) rychlejsi.
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolfenzi »

Neni tam náhodou nějakej grafickej čip navíc ? :-)
Mimochodem, když to umí TV uout, tak ten kabel asi stejně neni v balení co ? Kolik tak stojí ? A k čemu všemu to jde přidělat ? LCD TV ? Stará CRT TV ? CRT,LCD monitor kompu ? Notebook ? Co rovnou s projektorem ? ;oI
berco
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 03, 2008 7:49

Příspěvek od berco »

TV Out ma tusim iba Touch Pro (neberte to ae ako zavaznu informaciu). Na vystup to dava PAL (pripadne NTSC) Composit Video. To znamena, ze to pripojis vsade, kde mas anaology vstup z videa.. cize CRT TV, LCD TV... podla typu.
Tom_82
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 03, 2008 15:55
Zařízení: Samsung Galaxy S

Příspěvek od Tom_82 »

No nevím jak to funguje u HTC, ale na mé ex-Nokii N82 byly z jedné strany 3 "cinče" a z druhé strany 3.5 jack, který se strkal do otvoru pro sluchátka. Takže s největší pravděpodobností propojíš HTC s čímkoliv, co má cinče.

Jaký je tam problém s tím správcem souborů? A dokáže někdo uvést kapacitu přístroje za normálních podmínek? To jejich měření ve smyslu 300 hodin a 300 minut je akorát tak na dvě věci..
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

TV Out neni zdna novinka,mela ho i HTC Athena, je ta ale zapotrebi redukce na specialni konektor
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od hafush »

Součásti balení: 1.Jak již bylo dříve avizováno tu 8GB kartu by to mít mělo.
2. V bleskovce z XDA se píše,že TT7 funguje bez problému,ale nikde se nepíše nic o tom,že by ho měli přibalovat k zařízení,takže s největší pravděpodobností tam nebude.
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolfenzi »

A nešlo by vzít redukci 3,5mm jacku na usb (jestli taková věc je) a strčit to do kompu nebo notebooku ? :tlem:

edit: a trhněte si :grin:
Tom_82
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 03, 2008 15:55
Zařízení: Samsung Galaxy S

Příspěvek od Tom_82 »

Děláš si srandu, nebo jsi skutečně tak "zvláštní"?
marabu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: úte zář 16, 2008 16:58
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marabu »

Souhlasim s hafushem, akorát bych to trochu poupravil.
1. 8GB kartu by do toho za těch 16 litrů měli dávat :wink: když v obchodech je předběžná cena kolem 14 a půl tisíc a nic o kartě nepíšou
2. O TT7 se opravdu nikde nepíše a i kdyby tam byl, tak stejně zase jenom omezená verze.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Tom82: Taky mam pocit, ze mu nejak hrablo...

Wlofenzi: Prosimte ceho chces dosahnout? Takhle te vazne nikdo nechape...
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti