Tisk z Omnie ???

Diskuze o telefonech řady Samsung Omnia (Omnia II, Omnia Pro...)
Post Reply
kully
nováček
nováček
Posts: 21
Joined: Tue Sep 16, 2008 11:10

Tisk z Omnie ???

Post by kully »

Tohle je asi spis dotaz obecne na WM nez na Omnii, ale vzhledem k tomu, ze mam Omnii, tak to davam sem :)
Jde nainstalovat nejaka utilitka (ovladace ???) pro tiskarnu do WM ? Chtel bych tisknout dokumenty na tiskarne, kterou mam pripojenou na WIFI routeru. Slo to i na Symbianu, kde to bylo jako soucast, tak predpokladam, ze na WM to taky nejak pujde.
Potreboval bych tisknout PDF dokumenty.
User avatar
Filippo
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 140
Joined: Wed Jan 24, 2007 14:12
Zařízení: Nokia 920
Contact:

Post by Filippo »

ano, jde to, dobrý program je například Westtek Jetcet Print, nebo aplikace od HP (podporuje tiskárny HP a myslím, že i některé Canon)
kully
nováček
nováček
Posts: 21
Joined: Tue Sep 16, 2008 11:10

Post by kully »

Mam tiskarnu Canon, tak by bylo nejlepsi kdyby ji to podporovalo ...
User avatar
Filippo
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 140
Joined: Wed Jan 24, 2007 14:12
Zařízení: Nokia 920
Contact:

Post by Filippo »

tohle je ten HP Mobile Printing

a Westtek:

II. Industry Printers Supported:
Canon
Epson
Hewlett-Packard

III. Multiple Port Connectivity:
Bluetooth
Serial Port Profile (SPP)
Basic Imaging Profile (BIP)
Network
Direct IP (a.k.a. Port 9100)
Internet Printing Protocol (IPP)
Microsoft Shared Network (CIFS)
kully
nováček
nováček
Posts: 21
Joined: Tue Sep 16, 2008 11:10

Post by kully »

Jak to vlastne funguje ? Muzu napr. v PocketWordu pak kliknout na ikonu tisk ? Nebo v PDF readeru ?
Ten program od HP umi jenom nejake starsi Canony, ten JETCET™ PRINT vypada lip
kully
nováček
nováček
Posts: 21
Joined: Tue Sep 16, 2008 11:10

Post by kully »

Tak jsem si stahl a nainstaloval trial verzi JETCET™ PRINT, ale nemuze najit moji tiskarnu v siti... Ono to totiz neni uplne az tak sitova tiskarna. Je to normalni USB tiskarna pripojena do WIFI routeru (ma USB konektory) a tak se z ni stala sitova tiskarna.
Komunikuje se s ni pres RAW protokol, ale zvladne i LPR... Zvlada tohle i ten programek ?
User avatar
Filippo
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 140
Joined: Wed Jan 24, 2007 14:12
Zařízení: Nokia 920
Contact:

Post by Filippo »

např. SoftMaker Office 2008 umí tisk souboru, který máš otevřený. Z normálního Pocket Wordu nebo Foxit Readeru to pravděpodobně nevytiskneš.
Funguje to tak, že otevřeš program k tisknutí (JETcet) a v něm si vybereš soubor, který chceš tisknout, poté jen vybereš tiskárnu, kterou ho chceš tisknout


EDIT: Tak s tímhle nastavováním ti neporadím, sám jsem s tím měl docela problém...
kully
nováček
nováček
Posts: 21
Joined: Tue Sep 16, 2008 11:10

Post by kully »

Skoda, ze Omnia nema USB host ... U takoveho zarizeni bych ho ocekaval ... Tak nevim jak to s tou tiskarnou vyresim ... Sitovou tiskarnu kupovat nebudu a s mym resenim si asi zadny programek neporadi :(
User avatar
Filippo
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 140
Joined: Wed Jan 24, 2007 14:12
Zařízení: Nokia 920
Contact:

Post by Filippo »

on by ti USB Host moc nepomohl, protože bys potřeboval drivery k tiskárně pro WM a ty nevím, kde bys sehnal
kully
nováček
nováček
Posts: 21
Joined: Tue Sep 16, 2008 11:10

Post by kully »

Tak uz jsem nainstaloval tiskarnu ... Problem byl v tom, ze jsem nebyl pripojen k siti :oops:
Jenze ja mam tiskarnu Canon IP 4500 a podporovana je pouze Canon IP 4000. Ikdyz si myslim, ze to nevadi, tak mi to bohuzel netiskne. Dokument se porad odesila na tiskarnu, ale nic se nedeje
sh.a.rk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 233
Joined: Mon Apr 27, 2009 8:16
Zařízení: OII
Contact:

Tisk z Omnie ???

Post by sh.a.rk »

Ja mam hp wifi printer. Ked dam vyhladat v mobile wifi siete tak mi tlaciaren najde sparuje a to je vsetko. Skoda ze system nema priamu podporu tlace na wifi tlaciarne.
Post Reply

Return to “Samsung (Omnia)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests